Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért éhes a 2 hetes babám...

Babácska22 kérdése:

Miért éhes a 2 hetes babám folyton?

Figyelt kérdés
100-120 akat szopizik egyszerre de utánna mindíg sír és eszi a kezét már pár napja nappal nem is nagyon alszik .espumizan cseppet már kap hátha a hasa fáj de ugyanúgy nem alszik csak enne folyton .az espumizan am mikor hat? látszik rajta hogy álmos mert nagyokat ásít.de van hogy anyira eszik hogy kifolyik az orrán a tej.az nem baj?
2011. okt. 6. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Attól még, hogy eszi a kezét, még nem biztos, hogy éhes. Nekik ez amolyan hobbi is. Erre jó a cumi.

Ezekután valószínűleg azért sír, mert túl van etetve.

2011. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

A védőnőddel beszéld meg, ő biztos személyre szabott tanácsot tud adni.

Amikre én gondolok: Lehet, hogy neki ilyen gyors az emésztése. 2 hetesen még nagyon pici a gyomruk, hamar kiürül, az enyém 1,5-2 óránként evett akkoriban.


Anyatejjel elvileg nem lehet túletetni (úgy értem, ha ő maga szopizik és nem lefejt tejet kap), viszont vannak bukósabb babák, ennek lehet köze az orrából folyó tejnek. Evés után legalább 10 percig böfiztesd egy darabig, hátha segít.


Egy nap hány ml tejet eszik összesen? És hány kg a baba? Van egy számítás, ha megszorzod a testsúly kg-ot 150-el, elvileg annyi gramm tejet kéne ennie egy nap. Ez egy "átlag" szám, csak körülbelüli érték, de nálunk így derült ki 1 hetesen, hogy 1/3-át tudja kiszívni az adagjának, ezért is szoptattam gyakrabban, míg visszatért a tej.

2011. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

4320gr 3920gr mal született 3740gr volt mikor hazahoztuk

ma már 6 szor evett edigg öszesen 610gr ott a védőnőnek mondtam de anyit mondott neadjak neki többet hiába kéri és tartsam be a 3 órát. mikor kint volt a gyerekorvos egy hete azt mondta 580 gr ot kell neki enni kb napi 8x70gr

ot de a mi védőnőnk kicsit dinka bár erre a terhesség alatt rájöttem most vagyunk 18 naposak 3-4 napja csinálja ezt nemtudom mi lehet a baj már teljesen elkeserít kínomban már én is bőgök vele a doktornő a súlya alapján azt mondja nem hízik a védőnő szerint igen .

23 án volt 3740gr 27 én 4150gr 5 én 4320gr nemtudom kinek higyek.

2011. okt. 6. 19:28
 4/8 A kérdező kommentje:
mérem minden evésnél de már amikor 120 at szopik és még mindíg eszi az öklét már nemtudom mit csináljak
2011. okt. 6. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:

A képlet alapján 650-et kell egy nap ennie, szerintem teljesen rendben van, amennyit eszik, és a gyarapodása is teljesen jó. Nyugodj meg, nagyon jó a fejlődése!


Itt van a táblázat, amit a kontrollokon nézni szoktak (a baba születési/hazaviteli súlya van a görbe kiindulópontjánál és minden hónapnál le tudod olvasni, kb. hol kell tartania):

[link]


Ha jól olvastam le, 1 hónapos korában kb. 4700-4800 grammnak kell lennie. Más felfogás szerint 1 hónapban min.400 g-ot hízzon, az már oké (de ő nagyobb baba, szerintem nála első hónapban az kevés lenne).


Szerintem nem azért eszi az öklét, mert éhes, hanem "pótcselekvésként", ezzel nyugtatja magát, a babák orális lények, a száj az első "érzékszervük" ekkoriban. Álmosság, nyűgösség miatt is rághatja a kis öklét.


Ne stresszeld magad, teljesen jó minden!

2011. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Nyugi:)Jól eszik a babád, ezzel nincs gond, e miatt ne aggódj:)


Lehet tényleg a pocija fáj...A babák, ha valami bajuk van, azt úgy jelzik mintha éhesek lennének, mert nekik még mindenre a cici a megoldás.Ezért csinál úgy, mintha éhes lenn.

Az espumisan nekünk nagyon nem jött be, jobban fájt fiam hasa tőle, szóval egyáltalán nem biztos, hogy használni fog.

Az viszont nem rossz ötlet, hogy próbáld tartani, a 3, de legalább a 2-2,5 órát, addig ne adj neki cicit!Hamar be fog állni ez a rend.

A cumi is nagyon jó megoldás, mert az ilyen piciket tényleg az orális inger nyugtatja meg!Lehet eleinte kiköpi, de ha ott tartod a szájánál, akkor egyszer csak "rákap", rájön mire való, és megnyugtatja.Nálunk nagyon bejött:)

És ami a lényeg:Jön a hideg front!De elég durva, mert nekem a gátsebem fáj 2 napja, pedig már 1 éve sültem.

Ja és a kisfiam még a nyűgösebbnél is nyűgösebb:)


Kitartást, túl lesztek rajta!És próbáld lazán venni a dolgokat, sokat segít:)

2011. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
64%

Kérdező, ha szopja az öklét, miért nem rakod vissza a melledre? Akár éhes, akár csak cumizni szeretne, mindkettőre pont megfelelő a melled. Hidd el, egy csapásra meg fog nyugodni és csendben lesz, ezt garantálom neked!

Ha bukós baba, akkor böfiztesd gyakrabban, de ettől még nyugodtan szopizhat tovább, nem fogod túletetni, mert a szopizásnak speciális a technikája.

Az, hogy mennyit szopik, nem mérvadó, mert pl. nem mindegy, milyen összetételű részt szopik ki... És ez csak egyetlen probléma. A méregetés hosszú távon nagyon be tud paráztatni, úgyhogy inkább most hagyd abba! Ha szépen elindult a gyarapodása, akkor bőven elég hetente 1x ugyanabban az időpontban lemérni; de szoptatások előtt-után semmiképp, ez teljesen felesleges,

Egyébként pedig, isten mentsen az időre etetéstől, ezzel tudod szuperül elvágni a szoptatást!!! Nagyon ne fogadd meg ezt a tanácsot, se a baba, se a szoptatás nem így működik! Akkor szoptass, amikor a babád jelzi, hogy szeretne és addig hagyd neki, amíg ő maga el nem engedi vagy el nem alszik. Ezt nagyon komolyan javaslom!

Én is időhöz kötötten kezdtem szoptatni és nekem is kishíján ráment a tejem.. nagyon rossz módszer! Rengeteget küzdöttem, mire minden rendbe jött utána, úgyhogy óva intelek, hogy te ugyanezeket a hibákat elkövesd!

2011. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 alaszka ***** válasza:

Utolsó mindig jókat ír! :)

A védőnő felejtős....Leragadt 30 évvel ezelőtt. Ekkora picinél nehogymár be kelljen a 3 órát tartani...Az enyém 3 hónaposan se bír annyit. Ha cicin nyugszik meg, tedd vissza ahányszor csak kéri. Vagy próbálj neki cumit adni esetleg.

2011. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!