Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3,5 hetes babám folyton...

3,5 hetes babám folyton elalszik a cicin. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Alig kezdünk el enni, szinte egyből bealszik. Kész tortúra az evés, eltart 1,5 óráig, de ennyi idő alatt is van hogy csak 40 ml-et eszik, van, hogy 70-90-et. Mivel tudnám ébren tartani? Mennyit kell enni egy ennyi idős babának? Már próbáltam azt is, hogy a lefejt tejcsit adtam neki cumisüvegből, ezt is van, hogy elfogadja, de van hogy nem. Már tápszert is kipróbáltam pótlásként ugyanígy, mivel tejem van, etetés után tudok "nyomkodni" a mellemből, de fejni valamiért nekem nem nagyon megy. Avent kézim van. Ennyire béna vagyok?!
2009. okt. 22. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:

nem vagy béna:) ezek a kisbékák még alszanak rengeteget, az enyém is állandóan bealudt. A tarkóját kell csikizni, vagy a talpacskáját masszírozni, így ébred tud maradni.

A fejésről meg: biztos hogy van a cicidben? Mindig szopi után próbáltad eddig fejni?

2009. okt. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fejni nem mindenki tud, mert a tejleadó reflex nem mindenkinek indul be a fejésre. Nekem se sikerült a kézi mellszívóval, pedig már a 4. babámnál próbálkoztam vele. Érdekes módon az elektromossal secc perc alatt ment... Az ilyen pici babák még rengeteget alszanak és ez így van jól, így tudnak olyan rohamosan fejlődni. A tejben van valami olyan anyag, amitől a babák ellazulnak, elalszanak. Az, hogy mennyit kell ennie, azt hagyd rá a babára, ha megéhezik, a pocija fel fogja ébreszteni. Ne adj neki pótlást, mert csak megzavarja a tejtermelést!Inkább, ha jelzi, tedd cicire...
2009. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám! 1 hete dettó ilyen kérdést írtam ki. Nálunk is másfél órát tartott a szopi, és hiába, mindig csak keveset szívott belőle, ha 20 percig, ha másfél órát hagytam rajta, ugyan annyit evett, aztán meg sírt hogy éhes. Viszont ha 1 óra múlva újra cicire teszed, akkor megfájdul a hasa mert a friss tej keveredik a félig emésztettel.

Mi áttértünk arra, hogy 2-3 óránként fejek, vettem elektromos aventet (szuper), és cumisüvegből adom neki a 80-110 ml-ket, mikor mennyit kér. Így már kiegyensúlyozott és jobban is alszik. Persze előtte megpróbálom mindig kínálni ciciből, de valahogy nem az igazi, bár a mellbimbóm sem az a kiálló fajta...

Próbáld csipkedni finoman az arcát, vagy ahogy írták, csikizni a tarkóját, hátha beválik, nálunk nem segített.

Kitartás! Jó babázást!

3 hetes babóca anyukája

2009. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen én is gondoltam arra, hogy fejem (elektromos fejővel) és üvegből adom neki, de sajna ezek elég drágák, most nagyon nem fér bele a keretbe. :-( Én meg csikizem neki már mindenét :-) De nem adom fel persze, és az megnyugtat kicsit, hogy nem vagyok egyedül.
2009. okt. 22. 18:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!