Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akarják egyes...

Miért nem akarják egyes anyukák szoptatni a babájukat?

Figyelt kérdés
én nem ítélkezni akarok,csak kiváncsi vagyok az indokokra.
2011. szept. 5. 18:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Senkinek semmi köze hozzá, ilyesmit nem kell indokolni. Így döntött és kész.
2011. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
lehet hogy azért, mert nagyon fáj a mellbimbója
2011. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Egyes anyukáknak miért kell századjára is ilyen kérdést feltenni? Én nem ítélkezni akarok,csak kíváncsi vagyok az indokra.
2011. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Tudok olyanról, aki nem tudta szoptatni, mégis mindenki azt hitte, direkt nem szoptat.

Tudok olyanról is, aki tényleg direkt nem tette, lett volna teje, de később derült ki, hogy rögtön kezelést kellett kapnia, ami a babának ártott volna, ha meg ő nem kapja meg, neki árt. Erről a kezelésről nem beszélt nagyon, és sokan elítélték, úgy, hogy nem tudták az okokat.

Én majd szeretnék szoptatni, ha lesz tejem, de ha a szomszéd mondjuk nem, akkor nem fogom leköpni. Saját döntése.

2011. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

a normális válaszokat köszönöm.


a kötekedős válaszolóknak meg azt üzenem,hogy én nem lógók mindig itt,és nem figyeltem hogy ki hányszor tette fel a kérdést. és nem kötelező válaszolni sem!!!!


nyilván az más ha valaki orvosi dolog vagy bármi miatt nem tud vagy nem szoptathat.

2011. szept. 5. 18:37
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Én bármit tettem, nem tudtam szoptatni a fiamat. Alig volt tejem, de a kórházban nem hitték el. Az 3. napon a fiam úgy besárgult, hogy felébreszteni sem bírtam. Sírva vittem a csecsemősökhöz, erre jól le...tak, hogy ki van száradva a gyerek, miért nem szoptatom! ÁÁÁÁ Mondtam, hogy nincs tejem, erre az egyik megnyomkodta a mellemet és mivel jött belőle két csepp, közölte, hogy biztos csak nem akarom. Vigyem vissza, ébresszem fel és szoptassam, mert már be van esve a kutacsa... Megkérdeztem, ha nem akarom szoptatni, akkor adnak neki tápszert? A válasz igen volt. Onnantól kezdve én határozottan azt állítottam, hogy nem akarom szoptatni! Voltam én ott minden, csak kedves anyuka nem, de a kicsi 2 nap alatt rendbejött. Természetesen titokban próbáltam szoptatni, ő is próbált szopizni, de nem volt mit. Az egyik csecsemős (ő tudta, hogy hazudok) amikor hazafele indultunk elmondta, hogy több olyan anyuka van aki inkább ezt mondja, mert így hamarabb kap tápszert a kicsi. Később kiderült, hogy hormonzavar és valószínűleg a túlzott idegeskedés miatt nem volt tejem, pedig még szoptatási tanácsadóhoz is fordultam. :(

2011. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:16


Nagyon ismerős a helyzet, nekem sem volt tejem vagyis nagyon nehezen indult be, a kicsi csak fogyott és fogyott, a nővérek pedig engem csesztettek, hogy nem etettem a babát. Mert az egyik nyomkodta a mellem és épp hogy egy csepp kijött már rá is fogta, hogy tele vagyok tejjel csak lusta vagyok. Nem is engedtek haza a kórházból akkor mikor kellett volna.

2011. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
a csecsemős nővérek nagyon dúrvák tudnak lenni.őszintén sajnálom ami veletek történt.nekem szerencsém volt,mert bár császáros voltam de a 3.napon már volt bőven tejem.de a szobatársam meg lelkibeteg lett amiért csak pár cseppet tudott kipréselni,és őt is csesztették a nővérek.egésznap sírdogált ezmiatt pláne nem lett több teje.
2011. szept. 5. 20:14
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem van tipped...
2011. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem ismerek személyesen ilyet, szerintem elég ritka lehet, de az itt olvasottak alapján a következőek a leggyakoribb indokok:

- Sok negatív tapasztalat korábban a családban (mellgyulladások, tályogok ilyesmi), ő inkább meg sem próbálja.

- Félti a melle alakját.

- Nem tetszik neki, hogy szex közben csöpög a tej "milyen már melltartóban szeretkezni".

- Elítéli azt, aki a szoptatás miatt nem tornázik.

- Mindent megadna a gyermekéért, de azt azért mégse várja már tőle senki, hogy ne igyon alkoholt, és ne fogyasszon olyan kajákat, amiktől a gyereknek fájhat a hasa.

- A gyerek mindentől ekcémás lett, amit evett, így pár hónap után elege lett.


Nyilván nem egyformán gáz az összes indok.

2011. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!