Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akik valamiér...

Azok az anyukák, akik valamiért nem tudják szoptatni a babájukat, de van tejük és lefejik, hogy néz ki egy napotok?

Figyelt kérdés
Mikor fejitek le a tejet? Hány óránként etettek? Mondjuk 1 hós babánál, aki kb. 3 óránként eszik. Elég így a tej? Nem lesz kevesebb egy idő után?
2009. szept. 30. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 7hónapos, és napi 3szor iszik anyatejet, kettőt már kiváltottunk, most tervezem majd az ebédet. Eleinte mikor aludt akkor fejtem, volt amikor 2-3óra alatt 2szer, hogy valamennyi időt azért vele is tudjak lenni. Most már egy kicsit nehezebb a dolog, mert többen van fent, több foglalozást is igényel. Mivel már nagyjából kialakult a napunk, így reggel 6kor kelek, fejek, Ő kel fél7-7között, eszik, majd játszik,játszunk, reggelit vásárolunk, majd amikor hazaérünk megint tízórai, majd alszik, addíg én fejek, hogy ebédre legyen neki. Délután ugyanez a menetrend. Általában annyit tudok fejni, amennyi kell neki, néha még pár milire valót hagy is. Most kb 200-250között eszik.

Szóval egy hóapos korában amikor aludt akkor fejtem, ha kellett akkor egész alvásidő alatt, mással nem nagyon foglalkoztam. Mikor ébren volt etettem,büfiztettem,egy picit dögönyöztem,beszéltem neki majd ismét alvás jött és fejés.... Sajnos eü okok miatt nem tudott szopizni, most meg már nem akar :o((

2009. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 2,5 hónapos. Kis súllyal született és nem volt ereje szopni, így 6 hetes koráig lefejt anyatejet kapott üvegből. Már tud szopni, szerencsére, úgyhogy már nem mindig eszik cumiból. Én minden etetéskor fejtem, hogy minél több termelődjön és bőven elég is legyen. Így még a fagyót is teleraktam. Már kipróbáltam, hogy megeszi-e egyáltalán a fagyasztott tejet és ugyanúgy tömte magába, mintha friss lenne. Most pedig szopás után mindig fejek. Amíg csak üvegből kapott enni, akkor bizony fejtem 7-8 alkalommal is. Éjszaka pedig felkeltem 3 óra körül fejni. Elég fárasztó volt, de már így könnyebb, hogy mellből is eszik meg üvegből is.
2009. szept. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden szoptatáskor fejtem. Éjszaka is. Álltalába mikor aludt de volt, hogy oda raktam magam mellé a bébihordozóba és addig énekeltem neki vagy grimaszokat vágtam, hogy ellegyen. Attól ne félj, hogy nem lesz elég ha lelkiismeretesen fejed a tejet annyiszor ahányszor ő éhes akkor minden rendben lesz, de ehez kitartónak kell lenni.Mikor egy hónapos volt 7-8 szor evett egy nap.
2009. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
A barátnőm farkastorok miatt nem tudta szoptatni a kisfiát,naponta 4-6 óránként kifejte mind a két mellét.Addig ő is énekelt,ringatta a hordozóban,ha nem aludt közben.Olyan sok teje volt,hogy egy másik babának is tudott adni.1 éves lett a kisfia,amikor abbahagyta a fejést,de akkor reggel este evett már csak tejet és a fagyasztóból jó fél évig elég volt,lassan álltak át tejre.Sok sikert,és kitartást!
2009. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!