Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit értenek az alatt, hogy a...

Mit értenek az alatt, hogy a baba fél éves koráig csak anyatejet kapjon?

Figyelt kérdés
Vizet teát adok neki, de tápszert nem és nem is kezdtem el a hozzátáplálást. Én "elrontottam" a dolgot? 5 hós a babám
2011. aug. 24. 10:30
 1/6 anonim válasza:
A lányaim fél éves korukig csak szopiztak. Nyáron sem adtam nekik vizet, fekete teát pedig azóta sem. Ha melegebb volt, többször tettem mellre.
2011. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem rontottad el, bár én teát nem adok neki, csak vízzel kínálom, de még ebben a melegben sem issza meg, csak szopik. nem kel neki a víz.

Azt értik ez alatt, hogy a tápláléka csak anyatej.

2011. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt értik, hogy a babák fél éves koráig, ha van elég anyatej, akkor kizárólag csak azt kap a baba. Az anyatej teljes mértékben fedezi a táplálékot és a folyadékot is. Tévhit, hogy az anyatej édes és nem oltja a szomjat, a babáknak ez tökéletesen elég! Ha meleg van, akkor többször kell a babát cicire tenni, ha szomjas, akkor a hígabb első tej oltja a szomját, bár nyilván nem fog annyit szopizni, mint normál étkezési időben. Ez amiatt van, mert az anyatej a gyomorban, emésztőrendszerben egy védőréteget képez, ha az anya teát, gyümölcslevet ad a babának, akkor ezt a védőréteget lemossa, így könnyebben betegszik meg a baba. Ha már mindenképpen itatni kell, akkor is max. vizet adjunk a babának. Persze mint írtam az elején, ez csak abban az esetben áll fenn, ha van elég teje az anyukának, valamint a babák is lehetnek különbözőek, van amelyiknek nagyobb a folyadékigénye, stb. Nem rontottad el, ha úgy láttad, hogy a babádnak még a tejen kívül is kell folyadék, de a teát hanyagolnod kéne még. :)
2011. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
teát csak az elején adtam neki pár kortyot néha-néha, köménymagosat, mer hasfájós volt, attól múlt el neki.
2011. aug. 24. 11:26
 5/6 xStefix ***** válasza:

Nem rontottad el "véglegesen", de a következő babánál már inkább ne tegyél így. ;)

Ha hasfájós lesz a kistesó, először inkább te igyál köményteát ill. más egyebet, hátha az is elég lesz. Ha ez (sem) segít, akkor add őneki.

Feljebb leírták neked, hogy miért.

2011. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon is jól tetted és ne hallgass a fanatikusokra, főleg mikor már ekkora a baba és nagy a hőség!
2011. aug. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!