Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez igaz? Az anyatejben, a...

Ez igaz? Az anyatejben, a baba egy eves koraig vannak meg azok a tapanyagok és enzimek, amik a fejlödesehez szüksegesek! Utanna csak egy nagyon edesital, ami roncsolja a kisfogait!

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem árt a tej a fogaknak, hanem használ. Csak mosni is kell már, kis ujjra húzható babakefével.
2010. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Ez igaz. Pont most volt szó erről a tv-ben. Hamarabb is romlanak a fogak az anyatejtől, mivel cukros. Ezért kell rögtön elkezdeni a fogápolást, mikor kibújnak a fogak. A fogorvos mondta, hogy lefekvés előtt anyatejet kapó babáknak is meg kell utána mosni a fogát.
2010. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem igaz mert 6 hónapos korig jó ezért kell utána elkezdeni a hozzá táplálást és hogy megszokja a rendes ételt.Nincs benne kristálycukor tehát nem árt a fogaknak.
2010. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Persze, hogy jó 6 hónapos korig. A kérdező 1 éves kor kérdezett. Nincs benn kristálycukor, de a fogaknak nem csak az árt. A gyümölcsben sincs, de a gyümölcscukor is árt a fogaknak. Meg gondolom, egy fogorvos csak tudja.

Szóval a fogaknak árt már akkor mikor kibújnak, ezért is kell ápolni.

Ettől függetlenül hasznos természetesen az anyatej, de én is úgy hallottam, hogy egy éves kor után, már nincs benne igazán tápanyag, ami kellene a babának.

2010. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már csak azt nem értem, miért szajkózza azt mindenki (orvos, védőnő, média, tápszergyártók), hogy amíg lehet, szoptasson az anyuka?!Akár 2 éves korig is.
2010. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Találjátok már ki, hogy 1 éves kor után káros

az anyatej:-((((

Fiam 21 hónapig szopott, nem romlottak fogai, ost 10 éves és még sok tejfoga van, most jött ki neki az első rágó tejfog.

Lányom 16 hós és még szopik, eszemben sincs elválasztani.

2010. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Jesszus......árt a fogaknak az anyatej szóval szígorúan tilos szoptatni.Van aki ezt elhiszi???Komolyan sokan azt se tudják miket írnak.Inkább ne adj tanácsot.

Te pedig kérdező szoptass amíg tudsz és ne aggódj semmiért.

2010. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lanyok, ne vitazzatok mar!!!:-) Valahol hallottam s gondoltam megkerdezem! Akik szoptatnak gondolom jobban tudjak! Bar itt is szerepe van a genetikai hajlamnak szerintem! En meg nem szoptatok, de fogok. Ezert is kerdezek itt, na meg itt külföldön nincs vedönö, akitöl kerdezhetnek es fogalmam sincs, hogy a korhazban megmutatjak e hogy kell szoptatni, fürdetni, meg pelenkazni. Kicsit be vagyok tojva :-)
2010. júl. 27. 13:30
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Az anyatej és a tápszer sem jó a fogaknak, illetve akkor nem jó, ha az esti szopizás vagy tápszer után nincs fogmosás már az első fogak kibújásakor. Ezt fogorvos mondta, aki gondolom jobban ért hozzá, mint az ide író anyukák velem egyetemben.

És még mindig az anyatej a legjobb a babának, bár újabban én is azt olvasom mindenhol hogy egy éves kor után már csak lélektani hatásai vannak a szoptatásnak.

2010. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem azt mondtam, hogy káros az anyatej, hanem azt, hogy árt a fogaknak, ha nem ápulják. De minden árt a fogaknak, az anyatej sem kivétel. De nem is értem, hogy ezen mi olyan furcsa. Azt sem mondtam, hogy káros egy év után, csak azt, hogy már nincs benne igazán hasznos tápanyag, mivel egy év után már másra van szüksége a babának, mint amit megkap az anyatejből.
2010. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!