Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez igaz? Az anyatejben, a...

Ez igaz? Az anyatejben, a baba egy eves koraig vannak meg azok a tapanyagok és enzimek, amik a fejlödesehez szüksegesek! Utanna csak egy nagyon edesital, ami roncsolja a kisfogait!

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 10:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%
Én ezt külön megkérdeztem a védőnőt, és azt mondta, hogy amíg csak anyatejet kap a gyerek nem is kell fogat mosni, mert az nem árt neki. Én is aggódtam, mert az esti fogmosás után még szoptattam, ami alatt elaludt a baba. Gondolkodtam, hogy felkeltsem-e fogat mosni, de a védőnő azt mondta, hogy semmiképp sem. Nem tudom melyik fogorvos mondta, hogy árt az anyatej a fogaknak, de jó nagy barom volt. Egyébként az sem igaz, hogy 1 éves kor után semmi nincs benne. A lányom 1,5 éves korig szinte csak szopott, alig evett. Ha jött a foga, akkor csak a cici volt. Teljesen jól elvolt vele, az éjszakákat is átaludta. Az anyatej pontos összetételét a mai napig sem tudják, még vizsgálják, de azt olvastam, hogy 1 csepp anyatejben több mint 130 immunanyag van (tápszerben 1-2). Szóval szoptassatok csak, amíg a baba kéri.
2010. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%
Tehát szerinted a fogorvos a barom, és nem a védőnő. Szerintem a fogorvos kicsit jobban ért ehhez, mint egy védőnő. Végülis nekem mindegy, én mosom a fogát lefekvés előtt, ez a biztos.
2010. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
68%

Lehet barom az a fogorvos, de ha józan ésszel belegondolunk az anyatejben is van cukor, hiszen édes, és mi a legártalmasabb a fogaknak, a cukor. ocs de én a fogorvossal szemben az ilyen védőnőt tartom egy baromnak! A fogorvos ezt tanulja éveken át. A védőnő meg csak azt bírja szajkózni hogy szoptatni, szoptatni, szoptatni mindenáron.

Én inkább hiszek egy fogorvosnak, mint egy védőnőnek, ha ilyen kérdésről van szó.


Ja és a sok okosságról csak annyit, hogy a nővérem bölcsödei gondozónő, a suliban azt tanítják nekik, hogy míg nincs meg a teljes tejfogsor nem is kell fogatmosni, ha ezt mondják Neked, Te ezt is elhiszed?????

2010. júl. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xStefix ***** válasza:
66%

1. Az anyatej MINDIG, MINDENKOR jó, tehát nincs olyan, hogy x hónapos, éves kor után már nem jó, nem megfelelő, nem tápláló és hasonlók! Akárki mondja is, ez nem igaz!!!

Az persze nyilvánvaló, hogy mondjuk egy 1 hónapja és egy 1 éve szoptató anya teje sokban különbözik egymástól - de a maga nemében, az adott életkorban mindkettő pont tökéletes, ugyanis mindig a baba (változó!!!) szükségleteihez igazodik.

1 hónapos korban ez azt jelenti, hogy az ilyen anyatej pl. sok zsírt és fehérjét tartalmaz, mert ekkor még 100%-ban ez fedezi a baba napi tápanyagszükségletét.

1 éves korban viszont már nincs erre szükség, hiszen a baba már szilárdat is eszik, tehát részben máshonnan szerzi meg a tápanyagokat. Emiatt ez a tej már kevesebb zsírt és részben kevesebb fehérjét tartalmaz, de pl. az immunanyag tartalma továbbra is magas, mert a fokozott védelemre továbbra is nagy szükség van.

Azaz, ebben az értelemben egy többéves anyatej már kevesebb / más funkciót lát el, mint a friss anyatej, de hiszen kevesebbre / másra is van már szükség! Szóval mindkettő tökéletesen ellátja a maga szerepét!

2. Az már igaz, hogy a baba (és az anyuka) számára 1 éves kor után már elsősorban, egyre inkább a szopizás/szoptatás érzelmi töltete a fontosabb, nem a táplálkozás. De ettől függetlenül a szoptatás biológiai értelme (anyatej) továbbra is jelentős marad!

3. Én nem tudok olyasmiről, hogy a szoptatás ill. az anyatej roncsolná a fogakat, sőt, én eddig csak azt olvastam, hogy a legtöbbször jótékony ill. semleges hatású.

Pl. itt is:

[link]

Megjegyzem, a korai fogmosás szükségességét szerintem nem az anyatej miatt hangsúlyozzák, hanem a szilárd ételek bevezetése miatt - nem véletlen, hogy az első fogak áttörése és a hozzátáplálás megkezdése egy időre esik és hogy általában ekkortól javasolják a fogápolás elkezdését is.

Az én 29 hónapos lányom a mai napig szopik. 19 hónapig szopott az esti, 26-ig a délutáni alvás előtt, úgy, hogy rajtam aludt el. Magyarul ilyenkor soha nem mostunk fogat. De soha semmi problémánk nem volt, mégcsak szuvasodásra utaló jel sem volt. - Nem tudom, hogy ez mennyiben köszönhető a genetikának vagy az anyatejnek, de nálunk így van.

2010. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!