Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek meddig "egészséges...

Szerintetek meddig "egészséges" szoptatni egy babát?

Figyelt kérdés
Az én babám 15 hós múlt és még reggel-este cicizik. Úgy gondolom még simán belefér, és nem szeretném elválasztani addig amíg ő sem szeretné. Már hallok dolgokat, hogy nem kéne, meg nagy, de nem érdekel. Mi a véleményetek?
2011. júl. 30. 00:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
31%
ez hülyeség :) 15 hós,értelmes már. megmondod h kicsim,a cicim mostantól alszik-vagy valami hasonló- vagy h a nagylányok már nem csinálják. de sztem egy védőnő biztos tud valami jót erre!
2011. júl. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%

Addig jó és "egészséges" szoptatni, amíg mindkét félnek (anya és baba) megfelel és jó.

Ha téged már zavar, kellemetlen, hogy szopizik a babád, akkor válaszd el kíméletesen, fokozatosan csökkentve a szopik számát/hosszát. De csak azért mert mások (tök idegenek, akiknek semmi köze hozzá)ezt nem nézik jó szemmel, hagy a babádra a dolgot.

Egyébként sokan azért ellenzik az 1 éven túli szoptatást, mert nem csinálták és nem tudják elképzelni sem, hogy milyen lehet.

Én 15,18 és 32 hónapig szoptattam a gyerekeimet, de játszótéren és házon kívül egyszer sem rángatta elő a "csöcsömet" egyik sem.

2011. júl. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


Első kisfiam pont egy évesen leválasztotta magát,nem kellett tovább neki,pedig én szívesen szoptattam volna.

Második kisfiam most egy éves,de nyoma sincs a leválásnak egyenlőre.Még sokat szopizik,fele szilárd,fele anyatej a napi adagja.Én nagyon szívesen szoptatom,főleg,hogy még mindig rengeteg tejem van,anyatejleadó is vagyok,majd 1 litert visznek el minden nap.Nekem úgy másfél éves koráig lenne ideális,de a 2 év sem tragédia,annál tovább azért már nem szeretném semmiképp.

Üdv

2011. júl. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
50%
Az enéyn 29 hónapos lesz 8-án és még reggel-este ciczik.
2011. júl. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
42%
A kisfiam már elmúlt 2,5 éves,amíg szopott.Mondjuk engem már zavar egy kicsit akkor,de ő elég cicifüggő volt.Nekem is mindenki mondta,meg itt is csak azt olvastam,hogy már nincs benne ilyenkor semmi(tejben),többet árt,mint használ stb.Azóta,hogy nem szopik szinte folyamatosan beteg,pedig addig egyszer sem volt,most meg nem tud hamar meggyógyulni sem.Szerintem erősítette a vírusokkal szemben akkoriban.
2011. júl. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
43%
A fiaim 2 a lányaim 3 éves korig szoptak.Olyan soha nem volt,h nyilvános helyen a pólómat rángatták volna,vagy ordítoznak,h cici,nyilvános helyen csak akkor szoptattam amikor még picik voltak-6 hónapos koruk előtt-.Nálam kb 3 év a lélektani határ,de csak azokról gondolom,h már nem kéne,ahol már kifejezetten nagy a gyerek,5-6-8 éves.Én se szólom le aki muszájból szoptat pár hónapot aztán boldogan abbahagyja a hozzátápláláskor,de elvárom,h engem se ősanyázzanak le.Sokfélék vagyunk,sokféle vélemény van,mindenki talál bizonyítást a sajátjára.Ez mindenkinek a saját dolga,úgy is kéne kezelni.
2011. júl. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
48%
Én mind a négy gyermekemet 1 éves koráig szoptattam , nekem elég volt annyi belőle.
2011. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
72%
Én 25 hónapig szoptattam a kisfiamat. Nekem már kellemetlen volt/fájt. De ő még szerintem cicizne, bár minden sírás nélkül vettem el tőle, megértette. Szerintem olyan 2-2,5 éves kor között el kell tőle venni, illetve meg kell próbálni, max. 3 év.
2011. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%
11.52-es vagyok, ekkor már csak este szopizott. Egyébként 20 hós koráig 1-2x kérte éjjel is. 2 éves koráig nappali alvásnál is kérte. A reggeli cicit kb. 22-23 hós korában hagyta el. Egyébként olyan nálunk sem volt hogy rángatta volna a pólómat. Nem tudom, miért úgy kell elképzelni, hogy ha valaki sokáig szoptat. Csak itthon szopizott, alvások előtt és reggeli ébredésnél. Csak úgy sose kérte.
2011. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Úgy látom az utolsó válaszolókból következtetve, hogy sokan min. 2 éves korig is simán szoptatnak. Hát én is úgy gondoltam, hogy addig biztos, aztán meglátjuk, hogy alakul. Ő kéri-e, engem zavar-e. Bár azt gondolom a szoptatás az egyik legcsodálatosabb dolog a világon. Nekem is nagyon sok tejem volt, én is szívesen leadtam volna, de Budapesten kívül nem jönnek érte házhoz. Még egyszer nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 30. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!