Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek meddig "egészséges...

Szerintetek meddig "egészséges" szoptatni egy babát?

Figyelt kérdés
Az én babám 15 hós múlt és még reggel-este cicizik. Úgy gondolom még simán belefér, és nem szeretném elválasztani addig amíg ő sem szeretné. Már hallok dolgokat, hogy nem kéne, meg nagy, de nem érdekel. Mi a véleményetek?
2011. júl. 30. 00:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Sztem 1 éves korig. Mivel a véleményünket kérdezted, én mindenféle komment nélkül írtam azt, ami elsőre beugrott, gondolat :)
2011. júl. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%
ha nem érdekel minek kérded? egyébként kizárólagosan max 6 hó,1 éves korra elválasztás. nekem visszatetsző mikor nagy gyerekek az anyjuk mellén lógnak. felesleges,indokolatlan és gusztustalan is.
2011. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
30%
Ameddig jólesik. Bár nekem fura, mikor egy járni tudó gyerek odamegy a ciciért... :)) Ilyeneket inkább afrikai dokumentumfilmekben szoktam látni.
2011. júl. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
50%
én is ismerek olyan 2évest aki odamegy anyukához a játszótéren és simán kiszedi a cicijét,szopja egy kicsit,aztán otthagyja lógva. anyuka meg visszatűrögeti,miközben a szeme se rebben.
2011. júl. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
40%
Én 2,5 éves fiú anyukáját ismerem (játszótérről), na ő aztán kap gonoszkodó megjegyzéseket is, de őt sem szokta zavarni.
2011. júl. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%
multkor láttam egy műsort, a csak a 10 és 13 éves lányait szoptatta. mint egy fejőstehén. 1 éves kor után már szakadjon le az a gyerek a ciciről. nem szabad visszafogni,és csecsemőként bánni vele,mert 1 éves kor után már semmi szüksége rá,sőt,árthatsz neki.
2011. júl. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A véleményekre vagyok kíváncsi. Úgy látom elég ellenző tábor talált kérdésemre, de én úgy gondolom belefér, hogy reggel,este cicizik, a reggeli lassan elmarad.

"A Világegészségügyi Szervezet (WHO) ajánlása szerint az a kívánatos, ha a csecsemőket kizárólagosan szoptatja az édesanyjuk hathónapos korukig, majd - megfelelő hozzátáplálás mellett - folytatódik a szoptatás kétéves korig vagy azon túl."

Azért kíváncsi lennék, hogy a válaszolók közül ki meddig szoptatott!?

2011. júl. 30. 00:27
 8/28 anonim ***** válasza:
41%
Én mindkét gyermekemet 10 hónapig szoptattam. Undorítónak és visszatetszőnek nem azt mondanám, ha szopik egy nagyobbacska gyerek, hanem ha tényleg utcán, játszótéren, buszon stb. teszi azt. Ha már akkora az a gyerek, meg lehet tanítani arra is, hol szabad csöcsöt előrángatni.
2011. júl. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
48%
én tartottam az 1 évet
2011. júl. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Az én Babóm nem akar napközben cicizni, még ha nagyon nyűgös akkor sem. Nem rángatja ki a cicit. Elválasztottátok őket? Hogy ment? Engem édesanyám 1 évesen otthagyott nagymamámnál 1 hétre, hogy leválasszon, amikor jöttek értem még mindig cicizni akartam, hát ott hagyott még egy hétre. Hát olvastam, hogy az ilyen radikális elválasztás nincs jó hatással az ember későbbi életére.
2011. júl. 30. 00:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!