Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Három és fél hónapos babátok...

Három és fél hónapos babátok mennyit eszik és hányszor?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok csak anyatejes, csak tápszeres, és vegyes táplálásúak adataira is. És légyszi írjátok meg, hogy kisfiú-e vagy kislány. Nagyon fontos lenne, köszönöm!
2011. júl. 18. 23:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

NEHOGY HOZZÁTÁPLÁLJ ilyen korán!!


Minimum 4-6 hónapos koráig anyatejjel kell táplálni a csecsemőt. Ezzel szemben már nagyon sokan az első időszakban szilárd táplálékkal egészítik ki az anyatejet, pedig nem minden esetben hasznos a baba számára.



Szinte már elcsépelten hangzik, de a csecsemők számára a legfontosabb táplálék az anyatej. Hiszen tartalmaz minden olyan fontos tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot, ami a baba számára szükséges. Mégis a csecsemők nagy részét nem szoptatják megfelelő ideig min. 4-6 hónapig, amennyi fontos lenne számukra.



Az utóbbi években ugyan növekedett Magyarországon a szoptatott csecsemők aránya, mégsem mondható eredményes növekedésnek. Még mindig nagyon sok az olyan csecsemő (50%), aki hat hónapos korában már nem kap anyatejet. Hamarabb kezdődik el a hozzátáplálás és az elválasztás. Nagyon sokan nincsenek tisztában vele, hogy a korábban kezdett szilárd táplálék nem hasznos a baba számára. Ha lehetőségünk van rá, akkor minél hosszabb ideig szoptassuk csemeténket.



Korai hozzátáplálás hátránya



A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

•segít az anyának fenntartani a tejtermelést.

2011. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én vagyok, akinek ugyanannyi idős a babája, mint a tiéd. Szóval én nem hozzátáplálok, hanem tápszerrel pótlok. Elírtam, elnézést, fáradt vagyok. Viszont négy hónapos kora után megkezdem a hozzátáplálást. Almával, őszibarackkal, sütőtökkel. Mivel már nem csak anyatejet kap, nyugodtan el lehet kezdeni. Lehet lehurrogni, de a védőnő ugyan ezt mondja. Egyébként ez a babucim, a negyedik gyermekem. Első gyermekemnél, betegség miatt apadt a tejem, ezért sajnos neki is pótolni kellett négy hónapos korától. Második, harmadik gyermekeim kizárólag anyatejet kaptak fél éves korukig. Utána is még három éves korukig szopiztak. Én éppen ezért rugalmas vagyok. Tudom, hogy mennyire jó kizárólagosan szoptatni, erre mindig is büszke voltam. Tisztában vagyok azzal, hogy a babának a legjobb az anyatej. DE! Sajnos van, amikor szükség van pótlásra. Éppen elég lelkiismeret furdalásom volt, amikor az első adag tápival megkínáltam a picinykémet. Viszont amikor szopi után mohón benyel még 130ml-t, nincs kételyem, hogy szükség van rá. Olyankor fejem is a mellemet, hogy azért az inger meglegyen. Egy elégedett jóllakott baba mellett könnyebb. Tehát szerintem a tápszer nem az ördög találmánya és nem méreg a gyermekemnek. S lehet az anyatej a legjobb, ha nincs, akkor szükség van helyette másra. Egyébként mi Milumil komfortot kapunk.
2011. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, akinek az én babámmal egyidős a negyedik babája! :) Nekem ő az első. Igen, egyetértek Veled, én is nagyon szenvedtem, amikor kiderült, hogy pótolnom kell neki, hetekig őröltem magam, kudarcként éltem meg, hogy nem tudok neki annyit megtermelni mint amennyire szüksége lenne. A másik válaszolónak írom, hogy tudom én is, mondták mások, hogy elég a heti 100-120 gr is, de az volt a baj, hogy hiába volt meg a havi fél kiló az első két hónapban, egy darab hurkája nem volt a babámnak, olyan kis sovány kinézete volt, sokat nyúlt is valószínűleg, de sajnos tudom, hogy nem volt neki elég a tejem és evett volna többet, mert sokat sírt :( egész álló nap a mellemet szívta, de soha nem lakott igazán jól. Most örülök neki, hogy kb fele fele arányban tudom szoptatni tovább, és még szeretném is, legalább egy éves koráig. Teázok, fejek, homeós bogyózok, és igény szerint mellre teszem amennyiszer csak lehet. Ennél többet azt hiszem nem lehet tenni, de ami van azt mindenképpen meg akarom tartani.
2011. júl. 20. 16:06
 14/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az volt, hogy már az elején is épphogy kielégítette a tejmennyiség az igényeit. Aztán ahogy nőtt, az igény megtöbbszöröződött és akkor már főleg nem. Jó, hogy még hamar észrevették és nem az volt, hogy legyintett az orvos a papíron egyébként megfelelő adatokra.
2011. júl. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!