Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Három és fél hónapos babátok...

Három és fél hónapos babátok mennyit eszik és hányszor?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok csak anyatejes, csak tápszeres, és vegyes táplálásúak adataira is. És légyszi írjátok meg, hogy kisfiú-e vagy kislány. Nagyon fontos lenne, köszönöm!
2011. júl. 18. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Annyi idősen a kislányom naponta 5-6 alkalommal evett, 150-180 ml között. És csak tápszeres.

Most 5 hónapos.

2011. júl. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
200-220 ml-t 4-szer. (csak néha sikerül 5-ször)
2011. júl. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
kimaradt: vegyesen eszi (kb. egyharmad-kétharmad arányban)
2011. júl. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kb 3 óránként cicizett, éjjal 2x, hogy mennyit evet, soha nem mértem.

heti 1x megmértem, hogy mennit hízott.


(28 hónapos és még ciczik)

2011. júl. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
most 3 és fél hónapos.Fogalmam nincs,sokszor, mert inni is anyatejet iszik, akkor az csak pár perc.Olyan 5, 6-szor biztos, ha az ivást nem vesszük.Hogy mennyit azt meg végképp nem tudom...nem felelőtlenség részemről, de jól fejlődik, boldog, kiegyensúlyozott-hát akkor nem mindegy??:)
2011. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért kérdeztem, mert nekem is vegyesen eszik, először szopi, utána tápszer, de a tápszerből szopi után van hogy csak 50-et kér, van hogy 70-et, de van hogy 120-at is megeszik (olyankor rengeteget vissza is bukik). Mivel nem mérem, mert nem tudom mérni, mert szerintem minden digitális mérleg egy nagy (...), ezért kiváncsi voltam, hogy akkor vajon mennyi tejem lehet amit előtte megeszik. De akkor ha jól sejtem, kb fele-fele arányban eszik anyatejet és kap tápszert. Jól gondolom? Éjszaka csak szopik, velem alszik és elég sokat szokott szopizni éjjel. Nappal pedig kb 5-6 alkalommal, és utána adom a pótlást. De akkor gondolom nem az 50-70 ml pótlásokon él a gyerek, valószínűleg szopik is azért legalább ugyanennyit, igaz?
2011. júl. 19. 17:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Ugyanakkora a babám mint neked. Egy hete kezdtem hozzátáplálni, mert fogyott. Van, hogy nem kell neki tápszer cici után, van, hogy 30 ml-t eszik, van, hogy 100-at. Szerintem ő tudja, hogy mennyi kell neki. Éjszaka nekem is csak szopizik. Tuti jó így neki, mert egy hét alatt felszedett 20 dekát. :) Ha nyugis akkor jóllakott. Főleg ha még bukik is belőle.
2011. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nyugis az enyém is, jól lakik szerintem. Nekem is 200 gr körül hízik hetente amióta pótolok. (Előtte csak 120akat hízott.)

Mivel kezded a hozzátáplálást? Nem korai még, lehet már?

2011. júl. 20. 10:24
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor egész sok tejed lehet, szerencsések vagytok, mert annyi biztos van, hogy a hozzátápláláskor 6-7 hónapos korára a napi tejalapú étkezést az anyatej tudja majd adni
2011. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bőven elég (lett volna) a heti 120 gram hízás, ezért FELESLEGES tápszerrel pótolni.

ha megvan aheti 80-100 gramm, az már teljesen jó, nem kell ababákat tömni, hogy hízzanak, hízzanak.

Nem is értem, ki mondat, hogy adj neki?

A lányom max fél kilót hízott havonta, eszembe sem jutott se nekem, se védőnőnek, se dokinak, hogy tápszert adjak neki, 6 hónaposa koráig csak cicizett.


1 évesen 9,65 kiló, 2 évesen 14 kiló volt.

Most 28 hónapos és 15 kg(94 cm9 és még mindig ciczik,, leginkább reggel.

2011. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!