Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hányszor és mennyi időre...

Hányszor és mennyi időre tettétek mellre szülés után a babátok (még a kórházi idő alatt)?

Figyelt kérdés

Szerintetek milyen gyakran és mennyi ideig legyen a cicin az első időkben?

Nem szeretném ha kisebesedne a mellem és ha ténylegesen belövell a tej akkor ne tudjak rendesen szoptatni :S


Köszönöm


2011. jún. 20. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A legjobb ha igény szerint,majd ami lehet hogy kettő lehet hogy három óra kb.De azt látod majd,hiszen nagy valószínűséggel csak alszik,és eszik az első napokban,és az előtej elég tápláló,jókat alszanak azzal is.Tehát ha felébred és "nyekereg",sír.Kb fél óra,húsz perc,de ez is baba függő,főleg az elején,még nagy meló nekik is.A sebesedés nem a gyakoriságtól lehet,hanem ha nem jól kapja be a cicid a baba,illetve valamilyen szinten meg kell edződni a bimbóknak,legalábbis nekem úgy volt.Hiába volt jó a technika,a bőröm kicsit sebes lett,pár hét és megedződött.(bimbó védő krém segít,már előtte is kenheted egy pár héttel vele)Második babámnál már ennyi kellemetlenségem se lett.
2011. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Az én babám a kórházban szinte csak aludt.rendes volt tőle:)Kb 2-3óránként felkelt,akkor megetettem.de vmit rosszul csinálhattam,mert nekem kisebesedett a mellem,így beszereztem védőt,azóta is azzal szoptatok.
2011. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptasd észre fogod venni mikor sirdogál tedd cicire! A melled valószínüleg ki fog sebesedni mert nem ehhez az igénybevételhez szokott! Nem épp kellemes de ki lehet birni 1-2 hét és teljessen elmúlik!
2011. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xStefix ***** válasza:

1: Annyiszor tedd mellre már a kh-ban is (és majd otthon is), ahányszor csak kéri ill. megnyekken! Az elején még kvázi minden sírásra megpróbálhatod megszoptatni (nem fog ellenkezni:), de azért figyelgesd menet közben, hogy lassan megtanuld, mikor hogyan sír.

A gyakori szoptatás azért is nagyon fontos itt az elején, mert minél többet szopik a baba, várhatóan annál simábban fog belövellni a tejed (nem lesz olyan hirtelen keményedés, bedurranás, gyulladás stb.)!

2: Lehetőleg ne korlátozd őt időben sem, hadd szopizzon a saját tempójában! Ha elaludna rajtad (ez természetes, főleg az elején) és a többedik finom ébresztési kísérlet után sem kel fel (de nem sárga-aluszékony), akkor hagyd inkább pihenni. Tudd, hogy nagy munka lesz az neki, amíg megtanul erősen/hatékonyan szívni, ezért az elején még gyorsan kifárad. Most még a tanulási szakaszban vagytok, te próbálj meg idomulni őhozzá, ne fordítva várd el.

3: A melled mindenképp érzékeny lesz, valószínűleg sebes is, ezt elkerülni nem lehet, csak enyhíteni; erre számíts! Ellenőrizd ill. gyakorold a különböző szoptatási pózokat, mert sokszor ez okozza a fájdalmakat. Az érzékeny, sebes részre használhatsz krémeket vagy anyatejet és hagyd sokat szellőzni a levegőn - és engedd, hogy a babád használja a melled! Fájdalmas tud lenni, de minél többet gyakorol rajta, annál hamarabb hozzá fogsz eddződni a terheléshez, ahogy előttem is írták. Paradox a dolog, de így működik.

DE! A bimbóvédő és a szopiidő korlátozása (pl. max. 20 perc) elsőre jó taktikának tűnhet a fájdalom ellen, de ezek kockázatosak is egyben, úgyhogy mielőtt bevetnéd őket, inkább kérdezz utána (akár itt is), hogy biztosan ez-e a legjobb megoldás! (Mindkettő "veszélyes", ha nem körültekintően alkalmazzák, pl. csökkentheti a tejmennyiséget, cumizavart okozhat stb.) A fájó mellet csak nagyon óvatosan szabad hűteni (ha épp erre vágynál majd), mert a hideg apasztó hatású! Ha erre lenne szükség, inkább állott vízzel borogasd és csakis azt a részt, ami fáj, vagy ne töröld le róla a vizet és hűteni fog, ahogy párolog.

Kellemes szülést neked!

2011. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták ott a nővérek, hogy 1,5 -2 óránként kínáljam meg. Éjszaka lehet picit ritkábban...

Én így is tettem. Ma már értem, hogy talán azért kellett ilyen sűrűn cicire rakni, hogy minél előbb beinduljon/termelődjön a tej. + így valamelyest megtanultam szoptatni a kórházban.

2011. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Sokszor, mert kevés tejem volt és éhes maradt. (Gyakorlatilag egyből sírt, ha letettem) A mellemből csak vér jött, nagyon fájt, de hülye voltam, mert nem készültem föl, a bimbóvédő csodákra képes (Avent MINI-t vegyél, mert a normál méretűt nem tudja bekapni)
2011. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

és jelentem a bimbóvédő nem okoz cumizavart, viszont annál többet segít. Összehasonlítva azzal amikor még nem használtam: összeszorított foggal, becsukott szemmel szoptattam, minél hamarabb túl akartam lenni rajta.

Később ha már belövellt a tej, megedződött a melled, megpróbálhatjátok nélküle is.

2011. jún. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a kórházban 2 óránként tettem mellre. így is csak itthon lövellt be a tejem, 4-5.naptól tudtam rendesen szoptatni.


nekem a bimbóvédő segített abban, hogy könnyebben tudtam elkezdeni a szoptatást, de cumizavart okozott a babámank. nagon nehezen tudtuk elhagyni, de muszáj volt. már bánom, hogy használtam. következő gyereknél inkább kínlódok az első héten, mint utána hónapokat.

2011. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:
OkozHAT, feltételes módban. Jelentem, néhány hónapig én is használtam a lányomnál, mert hipoton volt - de ez az egyéni tapasztalat még nem ok arra, hogy nyugodt szívvel ajáljam bárki ismeretlennek. Ha van itt olyan, aki előre kezességet vállal azért, hogy xy babájánál sem lesz vele gond, az tegye, én nem merem.
2011. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
azért mert hipoton volt? most tényleg nem kötözködésből, de mi az összefüggés? ha jól tudom, de lehet, hogy rosszul tudom: hipoton, izomgyengeséget jelent. Bimbóvédővel könnyebben jön a tej? Én próbálom néha enélkül is és nem látok különbséget.
2011. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!