Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babát várok. Leszoktassam...

Gsrric kérdése:

Babát várok. Leszoktassam vagy ne szoktassam és ha igen, hogyan 20 hónapos cicifüggő kislányomat?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kislányunk és még napi 3x szopizik + az éjszaka, min. 1x.

Most babát várok és elgondolkodtunk azon, hogy abba kéne hagyni a szoptatást. Ha rajtam múlna,még hagynám, de lassan amúgy is esedékes, plusz kell a kicsinek a hely. Más hogy csinálja? Ilyenkor elapadok, majd 8 hónap múlva, szülés után újra "termelek"? Vagy hagyjam még?


2011. júl. 15. 22:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Végig szoptattam a nagyobbomat a terhesség alatt, pont két éves volt, amikor született a testvére, egy pár hónapig tandemben szopiztak tovább, majd a nagyobb teljesen magától egyszer csak nem kérte többé a cicit. Ő is cicifüggő volt, ezért is nem akartam tőle elvenni semmiképp. A terhességben semmi gondot nem okozott, a kicsi pont időre született, spontán, természetes úton, 4000g-al, semmi gondja nem lett attól, hogy szopizott a testvére. A nődokim is azt mondta, amíg nekem nem kényelmetlen, nyugodtan szoptassam a nagyot, ha gond lenne, azt idejekorán megérezném.

Szóval szerintem el ne válaszd a nagyobbik picurt, még nagyon nagy szüksége van az anyatejre is, na meg a testvérféltékenységet nagyon jól ki tudod kerülni azzal, hogy a nagy is szopizik. Nálunk is így volt. Azoknál a barátnőimnél is ugyanez a tapasztalat, akik végig szoptattak a terhesség alatt és utána a kettőt együtt - könnyebben elfogadták a tesót a nagyok. Akik leszoktatták a nagyobbat, azoknál bizony rengeteg sírás, hiszti, probléma volt - szerintem nem éri meg.

A la leche liga honlapját pedig én is nagyon ajánlom - előttem már írta valaki: www.lll.hu, tényleg szuper és minden kérdésedre kapsz ott választ.

Sok boldogságot!

2011. júl. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem mindenképp szoktasd le, hiszen a szoptatás méhösszehúzódást vált ki!

Másfelől azt gondolom, hogy egy 20 hónapos babának már semmi szüksége napi 3x szopira, + még éjszaka is egyszer. Próbáld meg a szoptatásokat kiváltani egészséges ételekkel, hiszen 20 hónaposan már mindent ehet!

2011. júl. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nyilván van pro és kontra, nem vagyunk egyformák. Kislányom nem elsősorban étkezés céljából szopizik még ennyit, sztem lelki okokból, ragaszkodásból, megnyugtatásul, stb. Nem mintha lenne rá oka :) Szerencsére jól eszik mást is, számtalanszor volt, hogy éjjel ha felébredt, megivott kb. 1 dl vizet és utána igényelte még a cicit. Nekem nem teher, szivesen csinálom. Persze nem a végletekig. Sajnos a családban is egyre több az ellenző...
2011. júl. 18. 18:24
 14/15 anonim ***** válasza:
20 hónapos már nem olyan kicsi, érdemes lenne tenni egy próbát, lehet, hogy nem is lesz neki nehéz. A terhesség és szoptatás kombináció számodra viszont elég megterheklő testileg.
2011. júl. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
már egy 6hósnak se kell mindenképpen a cici nemhogy egy 20 hósnak. és itt nem az a lényeg h nekd teher e vagy h a nagynak gáz e ha leszoktatod. hanem h a picinek a hasadban okozhat gondot. állíts fel egy sorrendet,és viseld a következményeit.
2011. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!