Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babát várok. Leszoktassam...

Gsrric kérdése:

Babát várok. Leszoktassam vagy ne szoktassam és ha igen, hogyan 20 hónapos cicifüggő kislányomat?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kislányunk és még napi 3x szopizik + az éjszaka, min. 1x.

Most babát várok és elgondolkodtunk azon, hogy abba kéne hagyni a szoptatást. Ha rajtam múlna,még hagynám, de lassan amúgy is esedékes, plusz kell a kicsinek a hely. Más hogy csinálja? Ilyenkor elapadok, majd 8 hónap múlva, szülés után újra "termelek"? Vagy hagyjam még?


2011. júl. 15. 22:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Hogy érted,hogy kell a hely? ha attól félsz,hogy kevés tápanyaghoz jut a baba,akkor beszéljétek meg a nőgyógyásszal,hogy mekkora adag vitamint kell szedned. Ha magától elapad,akkor ez van,majd szülés után visszajön,de szerintem hagyd még,vagy csak csökentsd a szoptatást.

Amúgy majdnem csúnyát akartam írni,mert azt láttam cigifüggő... :)

2011. júl. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

énis annak olvastam XD

amúgy osztom a véleményt az elsővel,és szerintem a nagyobb gyereknek adj tápszert o.O

2011. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én szoptattam és a kisfiam a terhesség 7-8. hónapja körül egyszer csak leállt a ciciről. Szerintem ha nem vagy veszélyeztetett,akkor nem kell abba hagyni. ha meg végig szoptatsz, tandem szopi is létezik, a kicsinek semmi,de semmi kára nem fog ebből származni. a nagy szerintem úgyis el fogja hagyni, már nem olyan fontos neki a szopi.
2011. júl. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én félidőig szoptattam és csak azért hagytam abba, mert a méhszájam már nem volt teljesen a régi (3. baba). A doki javasolta, hogy elkerüljük a koraszülést (így is 2,5 héttel korábban jött!!!)

Ha nem lett volna orvosi indok, nem hagytam volna abba, 13 hónapos volt a nagyobbik ekkor.

Arra vigyázz, hogy sok vitaminhoz juss, mert a sorrend a következő:

1.baba a pocakban

2.baba a "cicin"

3.Te magad.

Tehát ha jut neked is, akkor jut, ha nem, akkor nem, sőt, lehet hogy belőled szívják ki, pl kálciumot...

Jó babavárást!

Amúgy 4 hónap maradt ki így végül szopi ügyileg, de olyan volt, mintha sosem szoptattam volna, vagyis minden elölről kezdődött: tejbelövellés, gyulladás, fejés, borogatás, aztán már simán ment minden, amikorra a pindurka megtanult rendesen szopizni...

2011. júl. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Ha semmi sem indokolja, nem kell elválasztani
2011. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
egyes nok 7-8 eves korukig szoptatjak gyerekeiket, van aki ikreket szoptat. szerintem is a taplalkozasodra figyelj.
2011. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 krisztivan ***** válasza:
52%
Van egy ismerős(egyszerre szültünk)egy éves volt a pici amikor teherbe esett akkor abba hagyta a szoptatást,de neki nem apadt el a tej és szülés után rögtön rendesen tudott szoptatni.
2011. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
jézusom,ne hallgass rájuk!!! azonnal el kell választani!!-főleg h már rég semmi szüksége rá- de az inkább fontos h ha szoptatsz,akkor 1: nem jut elég tápanyag a picinek a hasadban, 2: méhösszehúzódással jár a szoptatás,koraszülés is lehet belőle. a nagy viszont semmilyen hátrányt nem szenved ha elválasztod. beszélj a védőnőtökkel,nekem si ő mondta és amikor rákérdeztem a nőgyógyásznál ő is! a gyerekorvos véleményét is kikértem és ő si megerősítette ezt,szóval nem én találtam ki. a fiam 12 hós volt mikor terhes lettem
2011. júl. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én két terhességemet szoptattam végig,a második ikerterhesség volt.Se koraszülés nem lett-mindkét alkalommal indítani kellett a kiírt időpont után-,se vészes vitaminhiánya senkinek.:))Figyelj az étkezésre,folyadékbevitelre.

Ha orvosilag nem indokolt-vetélésre,görcsre való hajlam-,tehát nem tilt el az orvos tőle,akkor nyugodtan szoptathatsz.Én egyébként egyetlen görcsöt,méhösszehúzódást nem tapasztaltam.Abszolút problémamentes terhességeim voltak.

A nagyfiam 9 hónapos volt mikor teherbe estem a kicsivel,és a születése után még fél évet tandemszoptattam őket.Aztán ikreket szoptattam 3 évig,6 hónapig kizárólag anyatejesek voltak.(Sok "hozzáértő" előre károgott,h ikreket nem lehet szoptatni,muszáj lesz tápszerezni őket.Nem kellet.:))

2011. júl. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is szoptasd és ezt jó olvasgatni: www.lll.hu
2011. júl. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!