Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lassan rémálom lesz a babázás,...

Lassan rémálom lesz a babázás, meddig reménykedhetek még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon el vagyok keseredve, 2 és fél hetes a kislányom, eddig kűzdöttem, hogy legyen tejci, mivel nehezen indúlt meg, aztán eljutottunnk oda, hogy 80g-okat szopizott, viszont ez volt a csúcs :( 2 napja már legjobb esetben is csak 50-60g-ot szopizik, 2 mellből. Emellett rettentő hasfájós, épp ezért már nem bírom, hogy ha nem a hasfájás miatt, akkor az éhségtől sír - illetve megkülönböztetni sem tudom biztosan miért sír. Van tápszerünk, eddig max. 2szer kellett pótlás egy nap, és akkor is csak 30-40g , de ma már 2szer kapott , és látom előre, hogy még kelleni fog neki :( Tegnap este már együtt bőgtem vele, hihetetlenül megvisel, hogy nem tudom etetni rendesen, hogy állandóan nyűgös-sír ( félre ne értsétek, hozzá végtelen türelmem van, magammal szemben vagyok elégedetlen, bánt hogy így alakúl. Reménykedhetek még, hogy lesz tejci, vagy törődjel bele, hogy nekem ez nem megy? Mindent megteszek érte, állandóan vizet iszom, emellett szoptatós teát, fejek is, ha odajutok az állandó sírás mellett, eszek fonottkalácsot... mindent mindent megteszek, emiatt is vagyok elkeseredve :(

Köszönöm, ha elolvastátok, és szívesen veszem a jótanácsokat.


2011. júl. 6. 15:14
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Szerintem hordozó kendőre gondol. Az meg nem hinném, h serkenti a tejtermelést. Nálam tuti nem használt volna. Neki is gondolom csak azért nem lett végül szüksége a tápszerre, mert a kórházi 4-5 nap után indult be a teje, pont mikor hazament, és azt hitte a kendőtől van. Bár nekem sose volt kendőm, nem tudhatom biztosra, de én nem hiszek benne. Már ha egyáltalán hordozókendőről van szó.
2011. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Én irtam a rugalmas kendőt. Fél éves korában használtuk a lányommal,szóval nem a kórház után! Azt se tudtam mi fán terem. [link] Pl ilyesmit. Egyébként 4napos volt a lányom mikor beindult a tejem.

Több anyukától is hallottam hogy felkötötték a babát s a közelsége a babának segitett. Lányom már Meitaiban utazik,de ebben is néha észreveszem hogy leveszem a lányom s feszitenek a cicik. Ma már 14hós,s szopizik. Szóval ne add fel:))) Ja,s szerintem sokkal könnyebb megkötni egy ilyen rugalmas kendőt mint egy szövött kendőt,de javitsa ki valaki ha tévedek.

2011. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%
Ja s képzeld el,hogy ma az én lányom nem egy jó evő,de ma még annyit se fogadott el mint máskor. Adtam neki kekszet,babapiskotát mindent amit szeret hát falat után kiköpte.- egész nap cicizettttt.. De végig...MEllettem az ásványvizes palack ő cicin.
2011. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
50%

"egész nap cicizettttt.. De végig..."


Imádom a gyerekeimet, de én ettől frászt kapnék. Főleg ha 14 hónaposan csinálnák ezt.

2011. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ha te frászt kapnál ettől, akkor ne tedd! Miért fáj az neked, ha másnak ez így jó...?
2011. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm , lehet valami ebben a kendőben, a közelségben, csak most iszonyat meleg van, de ha picit hűvösebb lesz lehet kipróbálom, ha addig sem lesz elég tejci, bár ma reggel már 80g-ot szopizott, tegnap csak 50-60g-az evett, de nem kellett pótlás csak este, én már ennek is nagyon örűltem :) Hátha jó irányba haladunk :) Nagyon köszönöm a soksok tanácsot segítséget, sokat jelentenek!
2011. júl. 10. 09:16
 47/51 anonim ***** válasza:
65%

És másnak miért fáj, h ha valaki elmondja a véleményét?

Az "utolsó" nem hordta le a válaszolót, csak leírta, h ő nem szeretné azt. Mellesleg én se a "csüngjön rajtam a gyerek" híve vagyok. Épp ezért hordozó kendőt se használtam. Szerettem volna "mielőbb" a saját ágyához szoktatni, ami nem azt jelenti, h nem babusgattam eleget, hanem h nem rajtam aludt. Ha ahhoz szokott volna, h egész nap a testemhez van csatolva, akkor hogy fürödtem, ettem, aludtam, stb. volna normálisan? Nem akartam, h átessen a gyerek a ló túloldalára, és ne lehessen egy pillanatra sem letenni.

Kedves Kérdező! Szerintem mérlegelj, h neked mi a jobb, mielőtt bármibe is beruházol. Lehet, h tényleg használ és megérné, de lehet h kakit se ér, és kidobott pénz lesz. (Még sose hallottam, h ez serkenti a tejet, talán érdemes lenne kiírni egy ilyen kérdést.) Az én fiam mondjuk nehéz gyerek is volt mindig, én cipelni se bírtam volna egész nap.


Azt amúgy nem értem miért kell isteníteni a szoptatást. Persze tudom, h a gyereknek az anyatej a legjobb, de ma már nem olyan tápszerek vannak, mint régen. Jó az az anyának, h szenved miatta? És a gyereknek? Mert szenvednek mindketten. Tudom, hisz végigcsináltam már egy gyerekkel én is. De hogy a következőnél nem fogok gondolkodni rajta, h kapjon-e tápszert az tuti! Ha kell, kell. Ez van. Attól (is) leszek jó anya, h folyamatosan táplálom a gyerekem. Nem pedig attól, h hetekig kísérletezgetek, h vajon így több anyatej jut-e szegénynek, aki közben éhezik. Mert igen, éhezik közben.

2011. júl. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Tény s való ha tápi kell akkor kell. De ezt nem hiszem hogy 3hét szoptatás után kiderülhet... S én se vagyok annak hive hogy rajtam lógjon egész nap a gyerek,aká cicin akár hordozóban... De most egyszerűen nem fogadott el semmit,még a máskor szeretett kaját s vizet is kiköpte. Igy kénytelen voltam neki legalább cicit adni..

S ha neki az jó,hogy szopizik,tegye.. Ő kis picike,s még nem is megy.. Nem bánom..(rugi kendő javasló)

Egyébként a védőnőm világositott fel,hogy biztos a közelsége miatt lesz több tejem a kendőtől. Egyébként ez amit irtam,a legolcsobbak közé tartozik. Nálam egy Hoppe volt,ez olyan 10-12ezer az egyszerűbbek,de van 20-25ért is de az nekem jött be annyira...(Jpmb) S elvileg még a hasfájásra is jó lehet:)

2011. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 xStefix ***** válasza:
45%

Kérdező, szuper, hogy csükkenteni tudod a pótlás mennyiségét, csak így tovább! :)

Napról napra mindig kicsit kevesebb tápot adj és mellette zakatoljon a szopi, ahányszor csak kéri a babád ill. elfogadja a melled. Ne nézd az órát, csak szopiztass, most ez a legfontosabb. És ha éjjel is kér, bátran szoptasd meg, az nagyon hatásos serkentő! Pont ezért, ha sikerül, ne lakasd jól este, épp csak annyit, hogy ne legyen már éhes, így előfordulhat, hogy éjjel is ébred. Tudom, ez nem túl kellemes, viszont átmenetileg nagyon hatásos, mert éjjel termelődik a legtöbb tej, ez adja az egyik legerősebb jelzést a testednek, hogy több kell. Ha lesz elég tejed, el fognak maradni az ébredések, úgyhogy nem kell aggódnod, hogy hozzászokik a baba. (Ráadásul lesz még olyan időszak jópárszor, hogy újra éjszakázni fogsz valószínűleg..)

Igyál több folyadékot (kikészít ez a kánikula..) és pihizz, amennyit csak tudsz. Ez a 3 dolog, ami a legtöbbet segíthet!


A hordozókendő jó beruházás lehet (én is fogok venni a következő gyerkőcnél), de először tényleg gondold meg, tudnád/fogod-e használni. A hordozás szuper dolog, de nem mindenkinek való. Pláne annak nem, aki nem ért egyet a céljával.

Nem magától a kendőtől lehet több tej, hanem az intenzív testkontaktustól, ami ilyenkor kialakul. Mindketten ellazultok: a babád esetleg többször/hosszabban szeretne szopizni; benned pedig nő a gondoskodási hormonnak is nevezett prolaktin szintje, türelmesebb és nyugodtabb vagy. Mindez együttesen jótékony hatással van a termelésre. - De akkor még erőteljesebben, ha még hiszel is benne. ;)

2011. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Éjszaka most is szopizik egyszer, pedig épp este kell neki a pótlás ( vagyis tegnap este nem fogadta el, úgy örűltem, de aztán hajnalban mikor felkelt hiába hagytam a cicin ameddig csak szopizott, utána nem aludt vissza, így 1 óra múlva kapott pici tápszert) - úgy örülök , mert úgy nét ki beáll a 2,5-3 óránkénti evés is, és ha csak napi egyszer kell pótlás, én már boldog vagyok :) A pocakfájással továbbra is kűzdünk sajnos, annyira tud kínlódni szegénykém, megszakad a szívem, hogy nem tudok segíteni neki :(
2011. júl. 11. 14:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!