Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lassan rémálom lesz a babázás,...

Lassan rémálom lesz a babázás, meddig reménykedhetek még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon el vagyok keseredve, 2 és fél hetes a kislányom, eddig kűzdöttem, hogy legyen tejci, mivel nehezen indúlt meg, aztán eljutottunnk oda, hogy 80g-okat szopizott, viszont ez volt a csúcs :( 2 napja már legjobb esetben is csak 50-60g-ot szopizik, 2 mellből. Emellett rettentő hasfájós, épp ezért már nem bírom, hogy ha nem a hasfájás miatt, akkor az éhségtől sír - illetve megkülönböztetni sem tudom biztosan miért sír. Van tápszerünk, eddig max. 2szer kellett pótlás egy nap, és akkor is csak 30-40g , de ma már 2szer kapott , és látom előre, hogy még kelleni fog neki :( Tegnap este már együtt bőgtem vele, hihetetlenül megvisel, hogy nem tudom etetni rendesen, hogy állandóan nyűgös-sír ( félre ne értsétek, hozzá végtelen türelmem van, magammal szemben vagyok elégedetlen, bánt hogy így alakúl. Reménykedhetek még, hogy lesz tejci, vagy törődjel bele, hogy nekem ez nem megy? Mindent megteszek érte, állandóan vizet iszom, emellett szoptatós teát, fejek is, ha odajutok az állandó sírás mellett, eszek fonottkalácsot... mindent mindent megteszek, emiatt is vagyok elkeseredve :(

Köszönöm, ha elolvastátok, és szívesen veszem a jótanácsokat.


2011. júl. 6. 15:14
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
45%
"Elsőbabás" vagyok. Ha gondolod írj privit, megadom a számom, beszélhetünk.
2011. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
62%

ugyanmár, ezen ne idegeskedj!!!! adj neki annyi anyatejet, amennyi van, a többi meg tápszer és kész! így nyugodt lesz a baba és te is.ez nem tragédia! van akinek kevés teje van és kész. én is így voltam. a lényeg, hogy a baba ne éhezzen és ne sírjon. azzal nem érsz el semmit, ha óránként szoptatod, csak a melledet gyötröd, nem fog többet enni, tapasztalat.

állíts be egy rendszert, így a has is kevesebbet fog fájni.

hasfájásra több szert is kipróbálhatsz, nekünk mondjuk egyik sem segített, de általában szokott.

ha jól lakik EGY evésre, nyugodtabb lesz, kevésbé sír majd. ez jobb, mintha állandóan, keveseket enne, de azt szinte folyamatosan.

fel a fejjel! :)

2011. júl. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
54%

Nyugi! Adj tápszert, ne éheztesd. Emellett adj neki fejt anyatejet is. Simán fejed neki és adod üvegből ill. pótolod tápszerrel. Ki fogtok simulni mind a ketten, ő jól lakik aranyos,jó kedvű mosolygós baba lesz, Te pedig megnyugszol és a legjobbat tudod nyújtani neki magadból. Mi így csináltuk és az lett a vége, hogy a rendszeres fejéstől annyi tejem lett, hogy elhagytuk a tápszert.


Nem minden a szoptatás!

Volt egy anyuka pár napja itt, aki elmesélte, hogy ekcémás volt a babája a tejétől, de csak erőltette a szopit. 7 hónapig bírta, addig száraz volt a babája bőre, folyamatosan vakarta magát, tele volt kiütéssel hiába ápolták. Aztán abbahagyta a szopit, mert rájött, hogy sokkal rosszabb az a babájának, mint ha tápszert kapna. Elmúlt az ekcéma és helyre állt minden. Csak azt nem tudom, hogy ő meg tudta-e emészteni, hogy 7 hónapig tudatosan "kínozta" (idézőjeles!) a babáját. Ne akarj így járni!

2011. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
Hihetetlen sokat segítettetek, mindenkinek köszönöm a válaszokat, sokkal könnyebb a lelkem! Köszönöm!
2011. júl. 6. 16:38
 25/51 anonim ***** válasza:
79%

Sose reagáltam még ilyenre, de most aztán végképp nem értem miért kell lepontozni azokat, akik nem tudnak évekig szoptatni, önhibájukon kívül!

Tudom off, bocsi! Ezt is nyugodtan lehet lepontozni!

2011. júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
81%

Adj pótlást neki,de közben kapjon anyatejet is.Jóllakik,megnyugodtok,és visszajön a tejed.Ha mégsem,akkor ne hibáztasd magad.

Tudok olyan gyereket,akinél hasonló volt a helyzet.Elöbb szopizott,utána tápi.És egy éves koráig tudták ezt így csinálni.

Legfontosabb,hogy megnyugodj és kibékülj magaddal és a helyzettel.Nem leszel rosszabb anya attól,ha nem tudsz szoptatni.Ne hallgasd meg azokat,akik azzal tömik a fejed,hogy tégy meg mindent,fejj,fejj,fejj......Nyugodj meg,és meglátod minden megváltozik.

3 éve szoptató anyuka-csak hogy tudja mindenki,nem minden hosszan szoptató fanatikus is egyben

2011. júl. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim válasza:
66%
Ezt a problémát mintha én írtam volna! Nekem is 2 és fél hetes a kisfiam, és én is úgy érzem hogy kezd rémálommá válni a szoptatás! Én már két napja sírok, mert másfél óráig is szopizik, de mégis éhes marad és sír. A szívem szakad meg ilyenkor! Eddig még nem kapott tápszert, de mostmár egyre inkább úgy érzem, hogy szükség lesz rá. Én sem vele vagyok türelmetlen, csak magammal... pedig már annyi mindent megpróbáltam.
2011. júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
45%

Én is úgy éreztem,hogy rémálom,de pont az ellenkezője miatt.Annyi tejem volt,hogy állandó mellgyulladással küszködtem,és mindig fejnem kellett,hogy ne lázasodjak be.A lányom aludt egész éjjel,én pedig keltem 3 óránként fejni.Volt ,hogy elaludtam ülve a nappaliban a mellszívóval a a kezemben.

Ezen kívül,nagyon jött a tej,alig tudta nyelni,sokszor fuldoklott,de annyira,hogy egyszer azt hittük kész mentőt kell hívni.

Emiatt nem mertem egyedül szoptatni,mert féltem megfullad.aztán próbáltam lefejni valamennyit,de akkor az volt a baj,hogy az előtejet nem kapta meg.Ha nem fejtem,akkor sokszor jóllakott előtejjel.Azért sírtam ,hogy tápszert akarok adni,mert akkor tudom,hogy megkészítem és olyan amilyennek lennie kell.

Első két hónapban kb napi 1 litret fejtem le,ami ment a lefolyóba,mert a kutyának sem kellett.Ez 60 liter elöntött anyatejet jelentett az első 2 hónapban.

a 3 éves szoptatós

2011. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem az össze-vissza etetéstől fáj a hasa! Nyugodj meg! Egyszer rendesen etesd meg tápszerrel üvegből,ezzel még nem rontasz el semmit. Ez után olyan 3 óra múlva fog újra megéhezni és szól. Akkor tedd mellre. 30 perc egyik mell,20 perc másik. A maradékot fejd le és esetleg add oda ha még kéri. Te egyél igyál sokat és élvezd azt a pár nyugodt órát,amíg jól lakott. Ne add föl a szoptatást,csak most nagyon összezavarodtál és a baba is. Az igény szerinti szoptatásra sokan rámennek:S inkább vezess be egy rendszert,a babba úgyis szólni fog. nekem mindig pótolni kellett,de egyszer reggel és egyszer este sikerült kizárólag szoptatnom. Amit napközben lefejtem azt tápszerrel keverve vagy magában odaadtam üvegből ha összejött annyi. És azért így is jó érzés volt,hogy valamennyi tejem csak van,még ha nem is elég:S
2011. júl. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
45%
bocs elírtam 20-20 perc
2011. júl. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!