Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is ilyen megterhelő a...

Másnak is ilyen megterhelő a szoptatás?

Figyelt kérdés
Az egy dolog,hogy csak előkapom a cicit,és nem kell tápszerrel pepecselni,de elegem van abból,hogy semmi rendszer nincs az életembe,nem tudok majd sehova se menni,mert hol másfél,hol négy óráként kér enni,állandóan a mellemen csüngne,annyira fárasztó.Tudom hálásnak kellene lennem azért mert van tejem,de néha azt kívánom,bár ne lenne.Ugyanakkor szégyellem magam emiatt,de n em tehetek róla,azt érzem,nem nekem való a szoptatás.
2011. máj. 27. 09:27
1 2 3 4 5
 21/49 TKI Ibolya ***** válasza:
50%

9.49-től kérdezem tehát aki sokáig szoptat az nem ember?Marha sokat segítettél a kérdezőnek a rossz indulatoskodással a bezzeg anyukákról.Ezt hívják irigységnek!Na mindegy nem is te vagy a lényeg!

Kedves kérdező ne légy elkeseredve!!! Nagyon pici a babád még persze hogy nincs rendszer az életetekben.Kicsivel légy rugalmasabb!Én vittem magammal a picimet a 6 hetes kontrollra és anyukám tologatta amíg megvizsgált a doki.Minden hova viszem magammal a picim sőt a két nagyot is.Szoptattam már játszótéren(letakartam a babát egy pelussal észre sem vette senki hogy mit csinálok)Tescóban a próbafülkében.A bevásárló központokban van pelenkázó ott is lehet szoptatni,tehát még vásárolni is elmehetsz!Hidd el sokkal jobb szoptatni mint tápszerezni.Azt is csináltam, utáltam!Próbáld úgy felfogni az egész szoptatást,hogy ezt csak te tudod megadni a gyermekednek senki más és te vagy a légfontosabb személy részére a világon!Türelem és kitartás pár hét és rendeződnek a dolgok és mire jön a következő baba már rutinos anyuka leszel!


egy 3 gyerekes anyuka

2011. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 TKI Ibolya ***** válasza:
59%
15.12-es vagyok!Még az jutott eszembe,hogy imádom mikor a 2 hónapos fiam szopi közben rám néz és cicivel a szájában elvigyorogja magát!Ennél szebbet el sem tudok képzelni anya és gyermeke között!
2011. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
15%

gondolom a kedves kérdező pontozta le azokat, akiknek nem megterhelő a szoptatás.

2,5 hónapos a fiam és én is imádok szoptatni.

azokkal értek együtt akik keményebb véleményt írtak.

sajnos előbb kellett volna gondolkodnod gyermekvállalásnál...

adj neki tápszert, ne itt siránkozz!

jöhet a piros kéz nekem is!

2011. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó:nem,én nem pontoztam senkit sem le-sem fel.Van értelme?????

2011. máj. 27. 15:53
 25/49 anonim ***** válasza:
49%

Hát nem tudom, engem is le lehet pontozni, de nekem ez olyan furcsa! Én szülés előtt eléggé idegenkedtem a szoptatástól, el sem tudtam képzelni, hogy egy kisgyermek a mellemet szívja...


Aztán megszületett a kislányom (aki most 16 hetes) és el sem tudom képzelni azt, hogy megvonjam Tőle a szoptatást, ami a legjobb a világon! Valaki itt már leírta, hogy annál szebb nincs, mikor cicivel a szájában rád mosolyog és odabújik, meg simogatja a cicidet közben és menedéket keresve odabújva édesen elszundít.


Hát ha valaki akkor én nagyon menős voltam, a kislányom meg egyenesen cicifüggő még most is, de soha nem jutott eszembe, hogy siránkozzak amiatt, hogy nem mehetek el ide vagy oda. Járok én is kozmetikushoz, szoliba is néha meg fogorvoshoz, bevásárolni, de mindig meg tudom oldani gyerekkel vagy gyerek nélkül, pedig mondom, van,hogy óránként kéri a cicit:)


Nekem furcsa, ha egy anya így érez. Ennyi.

2011. máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 xStefix ***** válasza:
79%

Kérdező, nekem sokat segített anno, hogy utánaolvastam és MEGÉRTETTEM, hogy miért viselkednek a picik úgy, ahogy!

Talán ha te is beleásnád magad egy kicsit és meglátnád mind-ennek az értelmét, megváltozna a hozzáállásod is.

Ezzel nem azt mondom, hogy most tuti rossz úton jársz, bár a szoptatás folytatása szempontjából kevésbé előnyös, amit most érzel - és a szopi ugye nem arról szól, hogy neked rossz legyen, hanem arról, hogy a babádnak jó. Tehát muszáj néha összeszorítani a fogunkat és folytatni, mert ez a legjobb, amit nekik adhatunk.

Ugyanakkor, az meg még jobb, ha mindezt nem citromba harapva tesszük, a saját kedvünknek teljesen az ellenében, hanem örömmel és boldogan, tudva, hogy most ez az élet rendje.

Ha ez az alap attitűd még nincs meg benned, az nem azt jelenti, hogy világvége van, és azt sem, hogy ezen ne lehetne változtatni. És szerintem neked most nemcsak arra lenne szükséged, hogy a szoptatós anyukák bíztassanak, győzködjenek téged a folytatásról (ami persze szintén fontos!), hanem talán arra is, hogy megértsd, mi zajlik a háttérben. Ha az érzéseid nem nagyon akarnak még változni, hátha a belátás segítene neked ebben.

Ehhez pedig javaslom pl. ezt az oldalt:

www.lll.hu

Bár ez a honlap elsősorban szopis tanácsokkal szolgál, de arra is rávilágít újra és újra, hogy MIÉRT javasolja azt, amit. Mert az igény szerinti szoptatás a baba valós szükségleteinek, igényeinek kielégítésére szolgál, és pont ezért ez a legmegfelelőbb módszer.


Ha pedig meglátnád, hogy mik az összefüggések, talán jobban megérthetnéd azt is, hogy a te babád mikor mit miért csinál. Nekem legalábbis sokat segített a lányom megértésében és a hozzá való rugalmasabb és hatékonyabb alkalmazkodásban.

2011. máj. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
34%
Igen, megértelek. ezért nem kell bedőlni az "igény szerinti szoptatás"-os baromságnak. (le lehet pontozni, itt úgyis így megy, ha valaki olyan véleményt ír, ami nem tetszik a többieknek...)
2011. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
0%
Az is megoldás lehet, ha lefejed a tejet, és te amíg elmész valahova, apuka vagy akárki megeteti. És igyekezz a babát kiismerni, ha rájössz hogy nem azért sír mert éhes, vagy nem eszik a melledből, akkor rá kell szoktatnod, hogy mondjuk cumizzon, vagy simizéssel, bújással nyugodjon meg.
2011. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
65%

Egy egy hónapos babától nem várhatod, hogy óramű pontosan egyen. Fiatal még, gyengécske még, összevissza alszik, persze hogy egyszer sűrűbben éhezik/szomjazik meg (főleg ebben a dög melegben, nem is biztos hogy éhes, lehet hogy csak a szomját oltja), másszor meg ritkábban. A szoptatás nem csak etetés, hanem ezer más is (ital, mamaközelség, megnyugtatás, stb, ezt te is tudod). Az meg, hogy cicin alszik el, a világ legtermészetesebb dolga! Ilyen picuri babát nem lehet elkapatni, ő még ösztönlény, nem egy céltudatos kis zsarnok.

De ha neked nem fekszik a szoptatás, akkor ne szoptass. Annak tényleg semmi értelme hogy emiatt görcsölj.


És amúgy nyugodtan vidd magaddal a gyereket a 6 hetes kontrollra, az asszisztens majd elbabázik amíg téged vizsgál a doki. :)

2011. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
18%
3 éve csináljuk mi is,voltak megterhelő időszakok,de nem bántam meg,Még nem látom a végét.Kitartást
2011. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!