Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is ilyen megterhelő a...

Másnak is ilyen megterhelő a szoptatás?

Figyelt kérdés
Az egy dolog,hogy csak előkapom a cicit,és nem kell tápszerrel pepecselni,de elegem van abból,hogy semmi rendszer nincs az életembe,nem tudok majd sehova se menni,mert hol másfél,hol négy óráként kér enni,állandóan a mellemen csüngne,annyira fárasztó.Tudom hálásnak kellene lennem azért mert van tejem,de néha azt kívánom,bár ne lenne.Ugyanakkor szégyellem magam emiatt,de n em tehetek róla,azt érzem,nem nekem való a szoptatás.
2011. máj. 27. 09:27
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
53%

Nálam is ugyan ez volt a helyzet, én is ugyan így éreztem magam, ráadásul az én babám még mohó is volt, hisztizett, vergődött közben és már lilára rágta a mellem.

4 hónapos koráig volt tejem, nem is bántam hogy utána nem volt mert 4,5 hónaposan kijött 2 foga.

Előre félek a 2. babánál.

2011. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
46%
Mennyi idős a baba? Pár hetesen ez teljesen normális, ilyenkor egy dolga van mindkettőtöknek, hogy egymásra hangolódjatok. Vag ymár nagyobb?
2011. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
27%

És miért nem tudsz menni sehova? Én ezt nem értem. Milyen rendszert akarsz csecsemő mellett? És az fárazstó, hogy a melledre kell rakni???

Azért tudod...

Neked senki nem mondta amikor még csak akartad a babát, hogy ez ezzel jár?

2011. máj. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
31%
Meg varj egy kicsit, s ha nem megy ne eroltesd. Annak semmi ertelme, hogy ideges legyel ez miatt x honapon keresztul. Akarmennyire is fontos az anyatej, nem eri meg hogy emiatt ne legy kiegyensulyozott.
2011. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
40%

Úgy is van! Ne add meg a saját gyerekednek a lehető legjobbat, mert még a végén nem leszel kiegyensúlyozott! De ha felzaklat a pelenkázás, azt se erőltesd, hagyd benne, csak neked jó legyen!

Miért kell ennyire önző embernek kisbaba?

2011. máj. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Igen fárasztó.Fárasztó,mikor megszoptatom,és rá egy órára hisztizik,mert a cicin akar lenni.Menni sehova nem tudok,mert a párom nem tudja megszoptatni ha ráhagyom.4 hetes,de már előre rettegek,hogy a 6 hetes kontrolra hogy fogok eljutni,mert sajnálnám ha azt a két órát itthon ordítaná végig szegénykém.


Attól tartok el lett kapatva ezzel az "igény szerinti" szoptatással.Elaludni sem tud,csak ha cicit kap.

2011. máj. 27. 09:46
 7/49 anonim ***** válasza:
83%

Nekem lassan 9 hónapos a kisfiam,naponta legalább 4* szopizik még,+ egyszer éjszaka,de sem most,sem régebben nem éreztem tehernek.Egyetemre járok,az előző vizsgaidőszakot a 4 hónapos babával úgy oldottuk meg,hogy jött velem,addig a kocsiban volt apával míg vizsgáztam.Nem mondom hogy könnyű volt,de azt néztem neki mi a legjobb.Én nagyon örülök hogy van tejem,bármikor meg tudom nyugtatni vele,és cicin is alszik el.

Légy türelmes,lehet hogy javul a helyzet,és örülni fogsz majd annak a meghitt kapcsolatnak amit a szoptatás nyújt.

2011. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
26%

Na, jonnek a szuperanyak akik mindent jobban tudnak. Es ha valaki masmilyen, az mar nem is ember. Nem, nem mindenki olyan mint ti, valaki ember marad azutan is, hogy gyermeke lett.

Ha ugy erzed, nem szeretnel szoptatni, nyugodtan hagyd abba. En nem ugy latom, hogy olyan borzaszto nagy kart okoznal a gyermekednek. Es igenis fontos hogy kiegyensulyozott legy, akkor lesz a baba is az!

2011. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is fárasztó volt a szoptatás. Nálunk volt rendszer, csak az volt a baj, hogy 2 óránként kért enni 9 hónapos koráig majdnem. 9 hónapos és egy hetes volt, mikor abbahagytam a szoptatást, több tényező miatt is, de ez is közrejátszott. 4 héttel a befejezés előtt betelt a pohár, egyszerűen mozdulni se tudtam tőle, szoptatások között is állandóan cicit kért volna. (egyébként orvosom is mondta, hogy vegyem lejjebb, mert 5 hónapos kora óta fél kilót hízott 3 hónap alatt. Felesbe nem ment volna, addig nem fogadta el a tápszert, amíg volt cici is. Plusz alig-alig volt már tejem, szóval eldönthetttem, hogy a gyerekem egészséges anyatejcit kap úgy 100ml-t per nap, vagy lemondunk róla és fél liter tápit kap. Mivel egy ilyen korú babának még javallott 500ml-t innia. Napról napra, hétről hétre csökkentettem a cicik számát, mindketten megviseltük, mindkettőnknek hiányzott, de határozott voltam. Most 10 hónapos, 9 hónapos mérésen is voltunk meg 10 hónaposon is. Fél kilót hízott 1 hónap alatt, étvágya megnőtt. Egy 200gos bébi kaja felét tudta csak előzőleg megenni egyszerre, ma már nem elég:D Így nyugodtabb vagyok, és most már kezdi elfelejteni, 1 héttel ez előttig még nagyon-nagyon bújós volt, hisztis, alig volt el magában. Most már sokkal jobb, ki tudok menni wc-re nyavíkolás nélkül, már nem állandóan engem keres. Még sokat összebújunk, sokszor szeret még a cici közelében lenni. Ha a következő babámmal nem lesznek ilyen gondok, tovább fogok szoptatni.

Én nem ítélek el senkit, aki hamarabb abbahagyja a szoptatást, mint ahogy az totál elfogyna, vagy nem a babája választja el magát. Az én esetem is példázza, ésszel kell szoptatni, és el kell tudni fogadni, hogy néha nem a legjobb megoldás az anyatej. (Hiszen ha kitartottam volna még mellette, a mai napig nem kapna elég kálciumot) Hiányzik a szopi, annak ellenére, hogy sokszor nyűg volt:(

2011. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Nem érdekel ha önzőnek tartasz,mert tudom,hogy nem vagyok az.
2011. máj. 27. 09:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!