Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is ilyen megterhelő a...

Másnak is ilyen megterhelő a szoptatás?

Figyelt kérdés
Az egy dolog,hogy csak előkapom a cicit,és nem kell tápszerrel pepecselni,de elegem van abból,hogy semmi rendszer nincs az életembe,nem tudok majd sehova se menni,mert hol másfél,hol négy óráként kér enni,állandóan a mellemen csüngne,annyira fárasztó.Tudom hálásnak kellene lennem azért mert van tejem,de néha azt kívánom,bár ne lenne.Ugyanakkor szégyellem magam emiatt,de n em tehetek róla,azt érzem,nem nekem való a szoptatás.
2011. máj. 27. 09:27
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Két dolgot kell tudnod: egyrészt, amit érzel, teljesen normális, másrészt pedig azt, hogy nem marad mindig így.

Nem véletlenül hívják gyermekágynak az első hat hetet. Ilyenkor két dolgod van: regenerálódni a szülés után, és ráhangolódni a babára. Ennyi. Semmi más. Egy ekkora baba még nagyon pici, nem lehet elkényeztetni (mégis hogy lenne elkapatás, hogy megeteted, ha éhes???). Hat hét után sokkal jobb lesz, tapasztalat.

Sajnos a mi kultúránk nem segít a nőknek, anyáknak a változások elfogadásában, és az új élettel való megbarátkozásban. Nézd, itt is két szélsőséges álláspont találkozik. Egyik azt üvöltözi, hogy micsoda egy önző szemét dög vagy, a másik pedig biztat, hogy válaszd le, hiszen fő a kiegyensúlyozottság. Pedig ha lenne egy támogató környezet, ami segítene, hogy az elején ne kelljen a babán kívül semmi mással foglalkozni, a későbbiekben mindig lenne kire hagynod, ha emberek társaságára vágysz, ha nem nyomatná azt mindenki, hogy egy négyhetes mellett neked rendszer kell, akkor szépen kialakulna az egész magától, és kiegyensúlyozottan szoptathatnál.

Nem vagyok szuperanya, de ettől még az a véleményem, hogy mostantól semmi nem lesz a régi. Soha többé. Akkor sem lenne az, ha tápszereznéd. Ezt fel kell dolgozni, aztán könnyebb lesz.

A 6 hetes kontrollt mi úgy oldottuk meg, hogy amikor odaértünk, megszoptattam a parkolóban (nem kérdeztem, éhes-e, mindig tudott szopizni valamennyit), így nyugodtan mentem fel. Ha nincs kocsitok, szoptatsd meg indulás előtt, majd vidd magaddal, 6 hetes már nyugodtan tömegközlekedhet. Vigyél egy textilpelust, így annak segítségével egy csendesebb sarokban a rendelőben is megetetheted, ha szükséges. A nőgyógyásznál senki nem botránkozhat meg az ilyesmin.

Sok sikert és kitartást kívánok, hidd el, idővel tényleg sokkal jobb lesz!

2011. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
70%

Egyálatlán nem volt és nem is az, több mint 2 éve csinálom.

Szoptatni bárhol lehte, nem kell otthon ülni és nem kell az elindulásra rákészülnni nem kell a tápszerrel pepecselni.


Sokkal, de sokkal egyszerűbb jobb és egészségesebb is.

2011. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

Az majd nagyban rajtad is múlik, hogy milyen napirendetek lesz. 4 hetesen még nagyon pici!!!! Össze kell szoknotok!!!! Talán nekünk is a 6 hetes kontroll volt az első "nagy utunk" Apa nélkül....picit nehéz volt. Itthon szopizott, böfi, öltözés, én elkészülök, kocsiba be (ja, mindez télen -10 fokban) odaérünk és már újra szopi idő van. Kórházban találni egy helyet, ahol ezt megtehetem (felmentem a szülészetre, ott senki nem nézett rám ferde szemmel, hogy csak úgy nekiállok szoptatni; persze azért diszkréten, nem pakoltam ki semmimet, pelussal takartam magam). Mire kész a két vizsgálat, és indulunk haza, útközben újra szopi idő.....ordít. 3 óránként evett, jó 6 hónapos koráig.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, nem csak neked vannak nehézségeid.

Mondjuk ahhoz nekem is idő kellett, hogy megszokjam: nélküle sehova nem tudok menni, mert a lefejt tejet nem fogadta el cumisüvegből. Így mentünk mindenhova: ha városba mentünk, igyekeztem mindig bevásárlóközpont közelében maradni, ott lehet szoptatni. Rokonoknál, barátoknál mindig van egy üres szoba.

Talán csak a fáradtság, az éjszakázás beszél belőled :)

KÉrj tanácsot védőnőtől, a gyerekdokitól, biztos szívesen segítenek.

Bocsi, ha hosszú lettem, csak néha én is éreztem hasonlóan, mint Te, de így utólag örülök, hogy tudtam szoptatni a kislányom!!!!!!!

2011. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
55%

Szia,

mikor 4 hetes volt a lányom, ugyanezt éreztem. Irigyeltem még a szomszéd kutyáját is, hogy ő kimehet az utcára és leheveredhet a napra egy kicsit egyedül (komolyan mondom, az ablakból néztem és bőgtem. Most 6 hetes, tegnap voltunk a 6 hetes kontrollon, nagyon ügyesen viselkedett. Itthon megetettem és gyorsan elintéztük. Vittem tejet üvegben, de úgyse fogadja el, végszükségre volt.

Úgy érzem most kezd helyrerázódni minden, pedig sokszor kér enni ő is és nincs rendszer. Én nem merném abbahagyni a szoptatást, de próbálom majd szoktatni, hogy üvegből is egyen és akkor el tudok menni valahova. Ez egy jobb kompromisszumnak tűnik.

Szerintem nem önzőség, én egészséges lustaságnak hívom a saját hozzáállásomat, mert egyre jobban szeretek szoptatni, de nem az igazi. Mégis az anyatej a legjobb neki.

Kitartást, szerintem jobb lesz.

2011. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

A vigasztaló a dologban hogy pár hónap és változik a helyzet.


4 gyerekes Anyuka

2011. máj. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
72%

De utálom a "bezzeg anyukákat"!!!

Itt van egy friss anyuka és ahelyett, hogy biztatná, próbálna segíteni, még bele is kell rúgni, legyen még rosszabb neki...


Hidd el, normális amit érzel. A baba születésével olyan gyorsan változik meg az élet, hogy feleszmélni sincs idő. A terhesség hosszú (rövid) időszak, hozzászokhattál az új dolgokhoz, de most kaptál egy bömbölő csomagot, akivel nem is tudod, hogy mihez kezdj. Rendszer vinni az életébe még nem lehet, a tied meg felborult. Amikor leülsz végre enni, tuti felüvölt... A wc-n vagy, felüvölt.... És csak cici, cici, cici... Olyan jó lenne újra egyhuzamban 8 órát aludni! Na, jó, legalább hatot. Vagy egyet.

A tápszeres babák életébe se lehet rendszert vinni. Egyszer keveset eszik, de sokszor, alig alszik, másnap meg rengeteget eszik, sokat alszik. Az én picim tápszeres, már 10 hetes, de eddig max. a fürdetésben volt rendszer. Vedd be a lesz@rom tablettát, csak a babáddal törődj és magaddal. Próbálj neki cumit adni, ha csak cucózik a ciciden. (nem kötelező, de jó pár igény szerint szoptató barátném szidja magát a "nincs cumi elv" miatt.)


Fel a fejjel, lesz ez még így se! :)


Ahogy nő a babád, sokkal jobb lesz.

2011. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
29%

Én sem szerettem szoptatni, nem is volt tejem csak 3 hónapig, akkor is néha cumisüvegből kapta. Nálunk volt egy szabály, illetve kettő: nem cumizhat a cicimmel, csak ehet, és kapott cumit, ugyanis elaludni sem engedtem a cicimen, csak amikor már nagyon vészhelyzet volt.

És én nem tudtam máshol szoptatni, csak otthon (nemhogy bevásárló központban). Még anyósoméknál, a másik szobában sem ment, mert annyira stresszeltem, hogy megérezte a gyerek. Így oda lefejt tejet vittünk.

Szóval nem csak te nem szereted ezt a szoptatós témát.

Tarts ki, várj még. Tényleg kicsi még a rendszerhez, de jobb, ha már most "szabályokat" állítasz fel, hogy ne fásulj még jobban bele.

2011. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
56%

Megterhelő volt. Az elején.Taavaly áprilisban a legnagyobb melegben/hirtelen jött melegben szültem. Jól összeizzadtunk,nem tudtam mi meg hogy. 4hetesen ez természetes.Tavaly nyáron mi se voltunk sehol,irigykedtem a szomszéd cssajra kinek már 1éves volt akkor a lánya.

6hetesen?Ha az egyik ciciből evett 2óra mulva akart enni,másikbnál 4.. s jött ő is 6hetes ktrl-ra. Legalább a nődoki asszisztense is látta. magándoki volt,s ott a váróban is szopizott.Egy nődokinál nem kell ezen sztem megilletődni:)

2011. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 15 hetes,és nálunk is ez volt,sőt most is előfordul,hogy hol óránként,hol 4 óránként cicizik.Sőt aludni is úgy szeret,hogy cicizés közben aludjon el.

De én ezt soha nem éreztem tehernek,örülök,hogy tudom szpotatni.

2011. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

Hidd el változni fog!!!Picik még ilyenkor, kel neki a közelséged, nem is biztos,hogy mindig éhes. Anya kell neki. Lányomnak is volt olyan időszaka,gogy délután 4 és este 8 között, fürdés előtt fél óránként ciczett,fárasztó volt, de túléltük!!


Nekem annyira szétrágta az egyik mellemet,hogy 8 hetes koráig minden egyes szoptatás előtt rettegtem,hogy a fájós cici következik és potyogtak a könnyeim, de a bimbóvédővel még jobban fájt. És egyik napról a másikra elmúlt a fájdalom:):) Most van egy gyönyörű 6,5 hónapos kincsem, aki még midnig szopizik napközben 4szer és éjszaka kétszer


Kitartás!!!!

2011. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!