Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 szoptatásmentes hét után,...

2 szoptatásmentes hét után, tud majd újra szopni a babám?

Figyelt kérdés

Egy komoly betegség következménye az, hogy nem szoptathatok 2 hétig, és a lefejt tejes is ki kell öntenem. A mellemet folyamatosan fejem, és szaporítom a tejem. Már nagyon várom, hogy újra szoptathassam, borzasztóan hiányzik nekem a szoptatása. Hiába várom, hogy elteljen ez az idő? Utána már nem fog tudni szopni? Valaki hagyott már ki ilyen nagy időtartamot valamilyen okból? Utána szopott a babátok? Nagyon félek... :(

Ui: Kérlek olyan tanácsot ne adj, hogy pohárból, vagy fecskendőből etessem, mert ez az én helyzetemben nem kivitelezhető!


2011. máj. 5. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem simán vissza fog állni, ha van bőven tejed.

Bár biztos türelmesnek kell majd lenned, hiszen a cumisüvegből könnyebb enniük a piciknek, lehet picit ellustult, de kitartással biztos hogy megoldható! Az íze meg az anyatejnek finomabb, mint a tápszer:-)

Fel a fejjel és kitartás, ne add fel, ha az első napokban nem akarja, sír stb!!! Nagyon fontos!

Minden jót!

2011. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 hétig voltam kórházban ugyanígy, amikor a babám 3 hetes lett. Mindenki cumizavarral ijesztgetett, a nôgyógyászom "kedvesen" ajánlgatta, hogy ír fel apasztót, tiszta depi voltam.

Aztán találkoztunk, és úgy visszacuppant a cicimre, mintha mi sem történt volna :)))

Csak azt sajnálom, hogy nem fejtem lelkesebben és így igen sok munkába került, mire utolértem újra az étvágyát.

2011. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor a testvérem nem szoptathatta a gyereket akkor tápszerrel etette.
2011. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

Attól függ, mennyi idős a gyerkőc (megvan-e a szopitechnika) és mennyire szokja meg az üveget (esetleg megzavarodik-e).

Igazából nem lehet olyat mondani, hogy mikor vagy milyen körülmények azok, amikor tutira nem lesz gond, ez majd menet közben kiderül.

Nem tudom, miért nem oldható meg a szopibarát pótlási mód, de arra mindenképp figyelj (akár te eteted, akár más), hogy előjönnek-e a zavar jelei. Ha igen, akkor minél hamarabb el kéne hagyni a cumit és mégis mást használni, mert minél tovább tart a cumizavar, annál nehezebb lesz visszafordítani. De az esély mindig mindenre megvan. :)


Mindez persze nem ijesztgetés, sőt!, én is a legjobbakat kívánom nektek, remélem, sikerül a terved! :) Csak azért írtam le, hogy ez is itt legyen a többi között.

2011. máj. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
SNS készülék?
2011. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5 hónapos a babám!
2011. máj. 5. 23:37
 7/7 anonim ***** válasza:
16:53 vagyok. Szerintem fôleg a babádtól függ majd, hogy mennyire "cicirajongó". Gondolom párod vagy egy nagyi tápszerezi és úgysem lesz türelmük a kiskanalazáshoz...? Vagy otthon vagy, és te eteted, de fizikailag nem bírod másképp csak üvegbôl? Mindenesetre segítség lehet, ha "direkt rossz ízû" tápszert kap, (nálunk) a Beba HA Start Pro - nál valami ilyen volt ráírva a dobozra. Illetve a lehetô leglassabb folyású, kis lyukú cumit használjátok, hogy ne kényelmesedjen el.
2011. máj. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!