Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akar szopni, de most már...

Nem akar szopni, de most már le is akarnánk állni. Azt hiszem, hogy tejlázam van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a tejláznál a baba tud a legjobban "segíteni", ha kiszívja a csomókat.

Mennyi idős a pici?

Tudom, nagyon rossza tejcsatorna elzáródás, de szinte mindenkivel előfordul előbb vagy utóbb, amikor szoptat.Pár nap alatt túl lehet rajta jutni, emiatt ne hagyd abba a szoptatást! (Hacsak nem más okból is abba akarod hagyni)

2011. szept. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

abba akarom, hagyni, mert:

újabban elutasítja a mellem (6 hónapos)

eddig is kevés volt, most még kevesebb

10 ml-t tudtam fejni, (egy egész nap után)de érzetre mégis feszült a mellem

2011. szept. 8. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg jó alaposan átmasszírozni a melledet. Ha tudod, akkor fejés közben is masszírozd folyamatosan. Nekem sem akart szopizni a babám, a védő mutatta meg a technikát, először ő masszírozta ki a csomókat, utána már minden fejés előtt, alatt finoman csináltam.

Sajnos, ha a babát nem tudod rávenni a szopizásra, akkor fejned kell, igyekezz a nap folyamán minél többször csinálni. Meleg borogatást is tehetsz rá.

2011. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem nagyon tudtam fejni, de zuhany alatt mindig sikerült, mert a meleg vízben a szövetek fellazulnak.
2011. szept. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fejni akarsz,először ingereld a mellbimbókat,hogy beinduljon a tejleadó reflex(sodorgasd az ujjaid között).
2011. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!