Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért hisztizik a cicimen?

Miért hisztizik a cicimen?

Figyelt kérdés
Amikor a bal mellemből szoptatok 2 hónapos kislányom rendszerint sír és hisztizik rajta.Elkezdjük a szopizást, 5 perc után elengedi, elkezd sírni, én ekkor visszateszem a szájába. A fejét forgatja, belevörösödik az erőlködésbe, keze lába mozog, és fél perc múlva ismét elengedi. Én újra beteszem a szájába és ezt csinálja hosszú percekig, míg már teljesen leizzad. Átteszem a másik cicire, ott teljesen nyugodt és szépen szopik. Ha cumizavaros lenne akkor a jobb cicin is hisztizne nem? Most délben is küzdöttünk, viszont ennek ellenére evett 90 ml-t. Kevesebb lenne abban a mellemben a tej?Attól félek, hogy el fog apadni benne. Próbálkozok mindig a fejéssel is, de biztos én vagyok ügyetlen, mert nem jön egy csepp tej sem. Viszont pl.ha hajnalban szoptatok abból a mellemből,akkor nincs semmi gond.Szeretném még sokáig szoptatni a babámat, de nem tudom mi tévő legyek! Tudtok segíteni?
2011. ápr. 5. 12:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Esetlegesen:

Elképzelhető, hogy a beljebb levő tejecskét már nem tudja, nem hajlandó kiszívni... mondhatni "lusta" dolgozni rajta és mivel nem jön olyan könnyen, ezért "begurul".

Én is így jártam sokszor, azt hiszem pld. nálunk erről lehet szó, nem is erőltetem tovább azt a cicit.

2011. ápr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Ma délben is ebből a "problémás" ciciből evett, 10 percig harcolt rajta, aztán megnyugodott és gyönyörűen evett belőle utána.Szóval most már végképp nem tudom mi lehet a baj!
2011. ápr. 6. 14:01
 13/17 xStefix ***** válasza:

Kérdező, ha 10 perc után azért megnyugszik rajta és utána rendesen eszik, akkor ne aggódj/agyalj ezen túl sokat. Az lenne a nagyobb baj, ha egyáltalán nem akarna belőle enni.

Egyébként szerintem a tejed indul be lassan, azért gurul be a babád. De ehhez sajna türelem kell, az ő részéről is... Próbálj nyugodt maradni és nem stresszelni ezen, mert akkor őt is tovább idegesíted. Vedd úgy, hogy neki ez a hisztike kell ahhoz, hogy utána belakjon. :)

2011. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm xStefix!

Tegnap este pl.elkezdtük a problémás oldalon,nem ment a dolog,áttettem a másik cicire,ott szopizott szépen,aztán vissza a problémásra,és akkor már onnan is evett szépen.Igaz minimális mennyiséget,de nyugodtan evett.Lehet tényleg az a gond,hogy abból nehezebben indul el a tej.Csak olyan rossz amikor látom szenvedni és sírni.Szerinted máskor is csinálhatom így hogy problémás cicivel kezdek és azzal is fejezem be a szoptatást?

2011. ápr. 6. 14:13
 15/17 anonim ***** válasza:

09:22 vagyok


Valamiért a bal ciciben kevesebb tejem van. Mivel kicsik a melleim, mindkettőből ömlik, spriccel az elején, illetve belövellésnél.

4 hét után rájöttem, hogy ne a jobbal kezdjem, ami még erősebben spriccel, hanem a "problémással", ami valamiért kevesebb tejecskét produkál. Így nem a jobbal kezdem most már, hanem a ballal, így nem a baba torkába ömlik.

A kevesebb tejet nyugodtabban szopizza ki és ha már látom, hogy "rángatja" a szájával, nem várom meg, hogy felsírjon, pipa legyen, hanem átteszem a jobbra, ekkor már az is lenyugszik, már csak csöpögős állapotban kapja meg, nem spriccel. Ha ezen a jobb cicin elidőzik (bár ritkán van ilyen) és még szopizna annak kiürülése után, akkor megkínálom újra a kezdő oldallal, ami ennyi idő alatt ha kiürült is, vagy kevés maradt benne, belövell újra az ingerre.

Nagyjából az én példámat írtam le, hátha tudsz ebből meríteni.

Nyugodtabbak lettek a körülmények.

Ha sír is, ne szorongj emiatt, ők így tudnak kommunikálni. Cseppnyi hiszti, türelmetlenség részükről! :-)

2011. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 xStefix ***** válasza:
Persze, csináld úgy, ahogy nektek megfelel! Logikázz kicsit, próbálkozz és ami bejön, azt "erősítsd" magatokban. Menni fog! :)
2011. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Rájöttem h nálam miért hisztizik szopinál: mert szoptatás során néha túlságosan felpuhul a mellem, és a mellbimbóm befelé süllyed, így nem bírja szopni.
2011. ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!