Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért hisztizik szopi közben?

Miért hisztizik szopi közben?

Figyelt kérdés
A kislányom 3 hónapos. Elég érdekesen zajlanak a szoptatások. Van, hogy rácuppan a cicire, és szépen szopizik. Viszont elég gyakran van úgy, hogy bekapja, szív 4-5 kortyot, majd elhúzza a fejét. Vár egy kicsit, majd újra bekapja, és ez megy a szopi végéig. Közben szokott nyöszörögni is, mintha fájna neki valami közben. Büfiztetni szoktam közben, mert így a levegőket is benyeli. Ha próbálom határozottan rátenni a cicire, nem érek el vele semmit, elkapja a fejét sokszor. Ez miért lehet? Nem éhes igazán? És úgy egy hete a plafont is bámulja közben, és mosolyog rá nagyokat.
2010. nov. 29. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo,hat a valaszt nem tudom,de az en kisfiam ma egesz nap ezt csinalja,de o meg csak 6 hetes :(.Lehet nehezebben jon a tej,es lustak szopizni,ezert "idegesek" kicsit.Az enyem ur rangatja a mellbimbomat,hogy mar faj,aztan bekapja es elalszik rajta.Fogalmam sincs mit tegyek :((,mert ha leteszem aludni felkel,es keresi a cicit,ha pedig a szjaban van sziv rajta parat,majd alszik,amugy tuti ehes,mert 10-kor evett utolojara.
2010. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, hasonló dolgok történnek nálunk is, de már pár hete ez megy. főleg este, akkor azt hittem, fáradt. de már délelőtt is elkezdte ezt csinálni, nem értem.
2010. nov. 29. 13:54
 3/11 anonim ***** válasza:
en sem ertem,de elegge elszomorit :(,lehet apad a tejem :(
2010. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én nem erre gondolok, mert sok a tejem.
2010. nov. 29. 13:58
 5/11 xStefix ***** válasza:
100%

Két variáció szokott lenni:

1: Ha szopi közben sír, pláne, ha fájdalmasan, akkor vélhetően a gyomor-, bélmozgások zavarják. Puffad, szelek kergetik, esetleg kakilnia kell. Ez normális jelenség, mert a gyomorba kerülő új étel automatikusan megindítja az ún. bélperisztaltikát. (Ez felnőttnél reggel szokott gyakori lenni, amikor nem sokkal a reggeli után megyünk is.)

Sokat nem nagyon tudsz tenni, mint szükség esetén szünetet tartani, esetleg óvatos masszázst, lábkörzést alkalmazni, alkarra fektetni stb., amiket hasfájás esetén szoktak. Idővel minden baba ki szokta ezt nőni.

2: Ha nem sír, csak elforog, nézelődik, nevetgél, az azért van, mert kezdi felfedezni a környezetét. Ez is teljesen normális dolog, és örülni kell neki, mert rendben halad a fejlődése. :)

A sírás közül inkább a mérges, elégedetlen sírás itt a jellemző, amikor még nem tudja eldönteni, mit csináljon előbb (evés vagy játék) és frusztrált mérgében elbőgi magát. :)

Tenni ilyenkor azt lehet, hogy engeded, hogy elforogjon - és ez sok időt és türelmet igénylő időszak lesz.. Amivel segíteni tudod: nyugodt szopis körülmények, külön szoba, csend, félhomály, semleges háttér vagy épp egy érdekes nyaklánc a nyakadba, ami nézhet szopi közben.


3. ok lehet még a nehezebben ürülő tej vagy a még nem elég ügyesen szopizó baba, de ez inkább az újszülöttkorra jellemző.

2010. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
A tejapadás ennek sokkal ritkábban oka, mint ahogy gondoljuk!!! Ezt nagyon fontos tudni, mert rossz következtetést vonhattok le és ok nélkül is előkerülhet máris a tápszer... :(
2010. nov. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8 hetes a babám és szintén ezt csinálja:(Arra gondoltam,hogy azért sír-szopik sír-szopik mert ahogy jön neki a tej attól beindul az emésztése is.A másik tippem pedig az ,hogy szopási sztrájkba van.Tejem van,mert még fejek utána egy csomót.Nekem is van, hogy már letelt az idő és megszeretném etetni,akkor üvölt mint akit nyúznak és van ,hogy csak úgy hajlandó bekapni ha járkálok vele.Megnyugszik akkor leülök és szopik mint a kis angyal,pedig előtte 2 percel ülve nem kellett neki.Apuka is azt mondta,hogy akkor enne ha éhes volna,ne erőltessem mert még rosszabb.Cumi és cumisüveg nincs,csak cici úgyhogy éhen halni nem fog.Én meg rettegek nehogy visszaessen a súlya.Nekem ezeket kb. 2 hete csinálja.
2010. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én 9 hetesen is ezt csinálja pár napja. Van tejem, tuti, hogy nem apad, én inkább az időjárásra és a hasfájásra tippelek nálunk.
2010. nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hú, látom, nem vagyunk egyedül... lehet, hogy a bélmozgások+a világ felfedezése kavarja meg tényleg. nagyon sokat nézelődik mostanában, aminek tényleg nagyon örülök! akkor most is a türelem a fontos, mint mindig! :)
2010. nov. 29. 14:40
 10/11 xStefix ***** válasza:
Bizony! Nehéz az állandó készenlét meg a folyamatos kavarások, de az egész első életév erről szól, rengeteg a változás. Nem érdemes tartósan berendezkedni egyik napirendre sem. ;)
2010. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!