Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért hisztizik a cicimen?

Miért hisztizik a cicimen?

Figyelt kérdés
Amikor a bal mellemből szoptatok 2 hónapos kislányom rendszerint sír és hisztizik rajta.Elkezdjük a szopizást, 5 perc után elengedi, elkezd sírni, én ekkor visszateszem a szájába. A fejét forgatja, belevörösödik az erőlködésbe, keze lába mozog, és fél perc múlva ismét elengedi. Én újra beteszem a szájába és ezt csinálja hosszú percekig, míg már teljesen leizzad. Átteszem a másik cicire, ott teljesen nyugodt és szépen szopik. Ha cumizavaros lenne akkor a jobb cicin is hisztizne nem? Most délben is küzdöttünk, viszont ennek ellenére evett 90 ml-t. Kevesebb lenne abban a mellemben a tej?Attól félek, hogy el fog apadni benne. Próbálkozok mindig a fejéssel is, de biztos én vagyok ügyetlen, mert nem jön egy csepp tej sem. Viszont pl.ha hajnalban szoptatok abból a mellemből,akkor nincs semmi gond.Szeretném még sokáig szoptatni a babámat, de nem tudom mi tévő legyek! Tudtok segíteni?
2011. ápr. 5. 12:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nem tudok válaszolni, de ez engem is érdekelne, mert ugyanez van nálunk is:( Annyi különbséggel, hogy az én kislányom kizárólag este, a lefekvés előtti szopinál csinálja ezt. Húzza, nyúzza a mellemet, elengedi, sikít, rúgkapál, majd újra beveszi és kezdi előlről. Tejem van elég. Csinálja ezt amíg bele nem fárad majd elalszik. Sem az éjszakai, sem a napközbeni szoptatásnál nem csinálja ezt.


Mi hasfájósak vagyunk, arra gondolok, hogy ilyenkor erősen görcsölhet a hasa?

2011. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Először nálunk is csak az esti szopinál volt, de most már sajnos napközben is előfordul!
2011. ápr. 5. 13:35
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálja pár napja :-( Egy 5 perc után húzza-nyúzza a cicit, nyög hozzá, már sírásra áll, aztán azt veszem észre, hogy megnyugszik, és folyamatosan nyel - ebből gondolom, hogy megakad a tejfolyam egy időre, aztán elindul az erőlködésére.

Valahol olvastam, hogy a hátsó tejet nehezebb leszívniuk.

Tanácsom sajnos nincsen...igyunk többet?!

2011. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem pont ilyen gondom volt, de esténként a fürdés utáni szopinál volt hiszti, a második babámnál jöttem rá, hogy az elsőnek olyankor melege volt, azért bömbölt.
2011. ápr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, este a jobb mellemmel. Eleinte ara gondoltam, hogy ha a jobb oldalán fekszik, fáj valamije. DE akkor napközben miért nem? :o

Remélem, lesz valaki, akinek a magyarázata ránk is illhet...

2011. ápr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt. először este a fürdés után, aztán később már bármely napszakban művelte. és igen, kb. 2 hónaptól.


én csak találgatni tudok, hogy azért volt, mert már nagyon nyűgös és akkor inkább aludna mint enne. este amúgy is nyűgösebbek a babák.

meg én is a hasfájásra is tippeltem, mert néha jöttek a pukik.

de amúgy fogalmam sincs.

2011. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy 1-másfél hete ez megy. Eleinte napközben, majd este a fürcsi utáni utolsó evéskor is. Csak hajnalban szopizik rendesen. Én se tudok rájönni mi lehet a baja. Én mindkét mellből szoptatok, s mindkét mellemen elejétől fogva ezt csinálja. Védőnő szerint nem cumizavaros, mert én arra gondoltam. Bár telefonon keresztül beszéltem a védőnővel, elkeseredésemben hívtam fel. A válasza az volt, hogy bizto éhes maradt, s azért, s fejjem, azt adjam oda neki. Néha fejtem, de most már az sem megy, mert ha 30-at eszik, jó ha a két mellemből összesen vagy 10-20 ml-t le tudok fejni. Eddig szépen hízott, de most vasárnap mértem, s egy hét alatt 70-et hízott. Pedig 130-250 g között szokott hetente.

Hétfő estétől nem mérem, visszavitte a párom a mérleget. Így már azt se tudom mennyit eszik. Ma is 10-20 perc, s le kellett állnom, mert olyan hosszan hisztizett, alig tudtam lenyugtatni. S ha sikerült, akkor mint újra cicire tettem, újra kezdte, s inkább hagyom. Most bealudt, kb. 30-40 perce aludhat. Ha fent van vagy sír, vagy ha beszélek neki, akkor mosolyog.

2011. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Vasárnap léptünk be a 10. hétbe
2011. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 xStefix ***** válasza:

Lehetnek:

- hasfájás, szelek, görcsök -> masszázs, hasrafektetés, görcsoldók stb.; illetve gyakori böfiztetés (ha túl sok levegőt nyel és puffad miatta)

- lassabban folyó tej

1. lassabban beinduló tejleadó-reflex (részben normális) -> korábbi szoptatás-kezdés; szopi előtti előfejés; kézzel történő ingerlés; baba nyugtatása, amennyire sikerül...

2. nehezebben ürülő hátsó tej (idővel ez is normális lehet) -> akár többszöri mellváltás; rövidebb de emiatt gyakrabb szoptatások; sok-sok türelem anyának-babának egyaránt..

- átmenetileg csökkent tejmennyiség (pl. növekedési ugrások idején gyakori) -> igény szerinti /gyakori/ szoptatás; szükség esetén tejserkentők, fejés

- cumizavar -> játszócumit, üveget, bimbóvédőt azonnal /minél hamarabb/ elhagyni! - Nem tudom, hogy ezek okozhatnak-e ilyen "felemás" sztrájk-szerűséget, de én inkább nem kockáztatnék, ha eddig már használtátok ezek közül bármlyiket is!

- fejlődésbeli változások (idegrendszeri érés, fokozott kíváncsiság, felfedező-korszak stb.) -> igény szerinti szoptatás; csendes, nyugodt körülmények biztosítása; szopira-figyelés fenntartása /pl. érdekes nyaklánccal/; sok-sok türelem ismét...

- bármilyen egyéb diszkomfort szopi közben (hőmérséklet, kényelmetlen póz, nyomja valami); fájdalom (fog, fül, pocak) -> ezt kell orvosolni

- idővel "elgyengülő" egyik vagy mindkét mell (előfordul, hogy néha nagyon megcsappan a termelés) -> a termelés fenntartására törekvés, pl. mindig a gyengébb mellel kezdeni ill. azzal befejezni /hogy gyakran érje inger/, szükség esetén ezt pluszban megfejni néha; illetve az általános tanácsok, amik a tejserkentés ideje alatt is érvényesek /megfelelő kipihentség, stresszmentesség és elegendő folyadékbevitel/ - Ha az egyik mell esetleg elapadna, az még nem jelenti automatikusan a véget; akkor a másik mell működésének a megtartására kell törekedni. Elvileg egy mellel is lehet sokáig szoptatni.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálunk - már rájöttem - 3 féle hiszti szokott lenni:

1. Fáj a pocija, mert a szopizás beindítja. Ilyenkor jellemzően hátrafeszíti magát (főleg, ha megsimogatom a hasát), na meg jönnek a pukik :) Átalában az segít, ha felhúzom közben a lábát és picit tornáztatom. Sőt néha énekelek is hozzá - szóval akrobatikus, mert közben szoptatom is :) de bevált.

2. Zavarja az aktuálisan jövő foga. Ilyenkor odaadom valamelyik kedvenc rágókáját. Kicsit rágja, megnyugszik, aztán visszajön a cicire magától.

3. Türelmetlen. Főleg az egyik cicimmel csinálja, ahol kevesebb van és/vagy lassabban is jön és főleg estenként, amikor már fáradt egyébként is. Este megpróbálom cselesen többször kínálgatni vele (bal oldalról a jobbat). Napközben szoktam engedni, hogy kicsit játsszon valamivel (pl. ordítás esetén jó figyelemelterelőnk egy kistükör "ki ez a szomorú baba?" kérdéssel). Utána ha megnyugodott és még éhes, visszafordul. De egyébként is mindig próbálok a rosszabbik cicivel kezdeni és utána még egyszer visszatérni rá.

2011. ápr. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!