Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lisztérzékeny kismamák,...

Lisztérzékeny kismamák, meddig tudtatok szoptatni? Mert nekem már csak az egyik mellemben van tej de az is csak kb 40ml és pótolnunk kell tápszerrel!

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2hónapja szoptatok,szerencsémre van tejem,bár a napokban tapasztaltam mintha kevesebb lenne,de elkezdtem inni a laktoherb teát,és ismét van elég.

Amúgy 7éves korom óta vagyok lisztérzékeny.Érdekelne,hogy vajon a babám örökölheti-e ezt.Te tudsz erről valamit?

2011. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen örökölheti,de állítólag a lányok több százalékban örökölhetik mint a fiúk gyermekek-nekem azt mondták majd csak akkor fogják tudni megállapítani ha majd bevisszük az étrendjébe a búzás ételeket és akkor a véréből meg fogják tudni állapítani!
2011. jan. 24. 10:04
 3/5 xStefix ***** válasza:

Lányok,

fontos infó lehet nektek a következő!

1) Mivel allergiásak vagytok, a babáitok is veszélyeztetettek, ezért nagyon fontos lenne, hogy betöltött 6 hós koruk előtt NE kapjanak semmilyen szilárd ételt! A korai hozzátáplálás valamennyi allergiát kockázatosabbá tesz. (Erre akkor sincs egyébként szükség, ha neadjisten kizárólag tápszeresek lennének idővel.)

2) Viszont, amikor elkezditek a hozzátápot, 6-7 hónapos kor között (ill. rögtön a kezdés idején) lehetőleg találkozzanak a gluténnal, mert a jelenlegi eredmények szerint ez csökkentheti a kialakulás kockázatát! A "találkozás" pedig inkább ne gluténtartalmú tápszerek (tejpépek) formájában történjen, hanem rendes formában, pl. lisztes étel, tészta, kenyércsücsök stb. Kis mennyiségben és fokozatosan vezessétek be az étrendbe.

3) Úgy tűnik, hogy kifejezetten védő hatása van, ha a glutén bevezetésének idején és még utána is legalább 2-3 hónapig tudtok anyatejet adni a babáitoknak!


Ezek a legfrissebb kutatások alapján készült ajánlások a nagy kockázatú babákra vonatkozóan.

2011. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi már 4 hetesek vagyunk és sajnos nincs elég tejem így pótlást kell adnom a babának.Általában a tápszerek babakaják gluténmentesek így nincs veszélyeztetve a baba.Én két orvost is kérdeztem és nem szabad a babának 6 hónapos kora előtt bármilyen is glutén tartalmú ételt adni.De ez nemcsak a az én babámnak fontos hanem minden babának akinek nem lisztérzékeny az anyukája mert a glutént a bab még nem tudja megemészteni.Én így tudom!
2011. jan. 25. 05:49
 5/5 xStefix ***** válasza:

Szóval ugyanazt írtuk. :)

Igen, a sima tápszerben és a legtöbb babakajcsiban nincs glutén; én konkrétan a tejpépekre, gabonapépekre gondoltam, mert azokban már szokott lenni.

És örülök, ha az orvosod ezt javasolta..!

2011. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!