Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lisztérzékeny babák anyukái!...

Lisztérzékeny babák anyukái! Lehet az én manócskám is az a lenti tünetek alapján?

Figyelt kérdés
14 hós, 8,5 kg. Étvágya szinte semmi.Napi 2-3* kaki, ez általában annyi, mint a bevitt táplálék mennyiségre.Nem hasmenős, de világos a széklete, általában krémes. Probiotikumra egy kicsit javul, de nem tartós a jobbulás.Nemsokára vizsgálják rá, de a doki nem mondta, hogy mekkora rá az esély.
2011. ápr. 12. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mióta adsz neki glutént?

A gluténérzékenység csak több havi, vagy több évnyi gluténterhelés után mutatható ki. Ha aggódsz, akkor a patikában lehet kapni kb. 4000 Ft-ért cöliákiás tesztet, ami kimutatja, hogy a babád lisztérzékeny vagy sem. Mielőtt elviszed mindenféle vizsgálatra, érdemes egy ilyet csinálni házilag.

Öcsém lisztérzékeny egyébként, és a lisztérzékenységnek millió féle tünete lehet. Bűzös, habos hasmenés, hányás, felpüffedt has, kiütések, hólyagok... mindenkinél máshogy jelentkezik. Tesómnál püffedt has, és vizes hólyagok, amik vakarással terjedtek - 2,5 évesen derült ki róla, hogy cöliákiás.

2011. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
6 hós kora óta. Ilyen kicsiknél is működik ez a gyorsteszt?
2011. ápr. 12. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, működik. A lényeg, hogy már több hónapja kapja. Az én kisfiam is veszélyeztetett genetikailag, a tesóm miatt. Én 2 éves korában tervezem, hogy veszek egy tesztet - tünet nincs egyelőre.

Ha tényleg aggasztóak a tünetek, akkor szerintem vegyél egyet. Ez az pontosan: [link]

2011. ápr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Veszek, de hogy nem én fogom megcsinálni az tuti.Megkérem valamelyik eü-s barátnőmet!
2011. ápr. 12. 19:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!