Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet lisztérzékeny 15 hónapos...

Lehet lisztérzékeny 15 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja a kislányom széklete megváltozott. Addig minden nap általában 1x volt neki szilárd, ami teljesen elvált a bőrétől, könnyű volt tisztába tenni.

Az elmúlt egy hónapban lazább lett jóval a széklete, szétkenődik, 3-4 kendő mire leszedem róla és vihetem a csap alá. Bűzösebbnek is tűnik a széklete, de ez lehet az állagból kifolyólag. Most kicsit gyakrabban fordul elő, hogy 1-1 napig nem kakil, de utána nagyobb mennyiséget.

Étrendi változtatás nem volt nála ezalatt.

Lehet, hogy csak valami "odavágott" a bélflórájának, vagy felmerülhet a lisztérzékenység gyanúja?


Étvágya egyébként ugyanolyan remek, mint eddig, fejlődési üteme nem tört meg, nem fáradékonyabb, jó kedélyű.

Kb. 7 hónapos kora óta kap glutént tartalmazó ételeket.


2010. okt. 27. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Én csak úgy nyugodtam meg, hogy vettem a patikában tesztet. Automata tűvel szúrsz, a pici észre sem veszi.


[link]

2010. okt. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szomszéd kislány lisztérzékeny, ő kihányta ilyen korában a lisztes èteleket, nem hízott csak fogyott, szèdült rosszul volt.

Lányom 18 hónapos, van hogy neki sincs széklete, vagy napi 2-3-4 is van krémes büdös, de mégsem lisztérzékeny!

2010. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A lisztérzékenységnek rengeteg megjelenési formája van, az is előfordul, hogy teljesen tünetszegény.

Nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni, de magamból kiindulva, ha már egyszer felmerült a gyanú (pláne a glutén bevezetése után), én biztos nem nyugodnék meg, amig ki nem zártuk a lehetőségét.

Szerintem csináld meg a tesztet, bár úgy tudom, nem olcsó ...

2010. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
megnéztem,majdnem 4.000 a teszt a gyógyszertárban.Szerintem beszélj az orvossal,ő majd segít.
2010. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért gondolod, ebből, hogy lisztérzékeny.Nálunk is folyton változik az állaga. szintén 15 hónapos.Legjobb barátnőm lisztérzékeny, tudom mik a tünetek,mert mellette voltam mikor elkezdődött nála. Sokféle tünettel járhat.

De ha megnyugtat, beszélj az orvossal.De csak azért mert lazább széklete, ne gondolj a legrosszabbra.

Barátnőm folyton hányt,ment a hasa, feldagadtak a végtagjai,kórosan vérszegény volt.

2010. okt. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam lisztérzékeny, nála 21 hónaposan derült ki, 15 hónaposan még semmi tünete nem volt. Ami nálunk 21 hónaposan viszonylag gyorsan és látványosan jelentkezett: nagyon lefogyott (majdnem 1 kg-t, szinte az 1 éves kori súlyára), a hasa borzasztóan puffadt volt. Hiába evett sokat, csak fogyott. A széklete sárgás, nagytömegű és bűzös volt, napont átlag 3-szor. Vérvételnél kiderült, hogy vashiányos. A legyengülés következtében szinte csak szédölgött, ücsörgött, alig játszott, rossz volt látni. A mi dokink nem vette észre a bajt, hiába hordtuk hozzá a gyerkőcöt, de amikor megmutattuk egy másik orvosnak (akihez azóta átmentünk) az azonnal elküldött Biocard tesztért (vérből mutatja ki, ha gond van). Sajnos még aznap este pozitív lett. Majd vérvétel, biopszia. Ennek már lassan 4 hónapja, azóta a fiam 2 kg-t hízott, és teljesen tünetmentes, majd kicsattan az egészségtől.

Nem lehet az általad leírtak alapján egyértelműen mondani semmit, de szerintem jobb félni, mint megijedni, csináljátok meg a Biocard tesztet (nem fáj egyáltalán, egy nagyon apró kis szúrás, a fiam észre sem vette), és gyorsan megnyugodhatsz, vagy kérhetsz segítséget.

2010. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
most végig olvasva a válaszokat még annyi, hogy a fiam sosem hányt, így egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt mondta, hogy a tünetek viszonylag sokfélék lehetnek. A teszt pedig kb. 4000 Ft, ennyit szerintem megér a nyugalmatok.
2010. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok az a fajta, aki a fogzásra fogja a széklet változását, de a nagyobbik fiamnál csak akkor volt ilyen a kaki, amikor az őrlő fogai jöttek. Hetekig eltartott.


Adj neki normaflórt!


Én magam voltam cöliákia teszten, biopszián. De nem ilyen tüneteim voltak.


A lisztérzékenyek fogynak, hasmenésük van, puffadt a hasuk, remeghetnek, szédülhetnek, vérszegények, stb...


Nem kell egyből erre gondolni.


Esetleg gyanakodhatnál laktóz intoleranciára is, mert annak is hasonlóak a tünetei.

Én "élvezem" mindkét betegséget:) :(

2010. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak pont olvastam egy cikket a lisztérzékenységről és abban volt, hogy ilyen korra már kialakulhat, ha kb. féléves korától kap glutént, és kicsit aggasztott, hogy ez a lazább széklet is utalhat valami ilyesmire, mert 1 hónapja tényleg folyamatosan ilyen a széklete. (Ez kicsit visszaolvasva hipochonderül hangzik, nem szoktam neki egyébként betegségeket beképzelni:) )

Most csinálunk vele egy probiotikumos kúrát, ha az nem segít szerintem megcsinálom a házi tesztet. Ha azt nézem megér nekünk annyit, hogy ne idegeskedjünk rajta. Amíg meg megkapnám a beutalót, meg időpont, meg eredmény, meg kórházi várakozás, biztos forgolódnék pár éjszakát álmatlanul.

2010. okt. 28. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!