Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaphatok-e magasabb összegű...

Kaphatok-e magasabb összegű családi pótlékot, ha az 1 éves kislányom tejallergiás és lisztérzékeny?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm ugyan ebben a cipőben jár. Neki is tejallergiás a lánya, 15 hónapos. Azt mondta a gyerekorvos, hogy csak a gyerek 2 éves kora után kaphatja, és akkor kaphat közgyógyot is. Nem igazán értem ezt, de ő nekem így mondta. A gyerekorvostól kérdezz rá! Ő biztosan meg tudja mondani pontosan.
2009. febr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A) 2. Anyagcsere és gasztroenterológiai betegségek

1. Coeliákia

2. Dermatitis herpetiformis Duhring, lineáris IgA dermatózis

3. Mucoviscidosis

4. Krónikus gyulladásos bélbetegségek (M. Crohn, colitis ulcerosa)

5. Gastroesophagealis reflux betegség, amely intraoesophagealis pH-méréssel és endoscopos vizsgálattal egyaránt igazolt, valamint 6 hónapnál hosszabb gyógyszeres kezelést igényel

6. Egyéb súlyos gasztroenterológiai betegségek (pl. terheléssel igazolt táplálékfehérje-allergia, mely 2 éves kor felett is fennáll)


Az 5/3003 rendelet tartalmazza pontosan azokat a betegségeket amelyekre emelt családi pótlék jár. Egy word dokumentum, ezért nem tudom linkelni. Ebből másoltam ki az anyagcsere betegségekre vonatkozó részt. Egy kék színű orvosi igazolás kell hozzá, amit gasztroenterológus orvos kell, hogy leigazoljon.

2009. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már érthető a dolog.
2009. febr. 20. 07:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!