Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 hónapos lányom tejallergiás....

9 hónapos lányom tejallergiás. Akik ismerik a betegséget, írnának pár bíztató szót? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezzel együtt lehet élni, mégsem tudom feldolgozni.

Nem lesz majd rossz érzés a lányomnak, hogy ő nem ihat tehéntejet? És mi lesz a túróval, sajtal, csokival, puddingal és sütivel? Ilyeneket ő majd soha sem ehet?

Annyi kérdésem van, és nem tudom, hogy ki tudna válaszolni.


2010. márc. 18. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem öcsém volt az. Először leírom a rossz részét: semmi olyan terméket nem ehet, ihat ami találkozik tejjel. Amiket felsoroltál azok közül a csokival, pudinggal, sütivel nem veszít semmit. Öcsém pl parizert sem ehetett, mert abban is tejfehérje. Nagyon nehéznek tűnik eleinte, de mivel nem fog ilyeneket kapni, nem fogja hiányolni (Amiről nem tudok az nem fáj - tipikus esete)

Most jön a jóhír: Általában kinövik a gyerekek, öcsém 5 évesen kinőtte

Ne izgulj, nem olyan vészes amennyire le vagy keseredve.

2010. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez kicsit tag hogy tejallergias, feherje vagy tejcukor? Vagy minden. Orvos mondta vagy csak gondolod, van a csaladban? Sok a kerdes. Amugy nagyon könnyü vele együtt elni nem gaz csak meg kell szokni. a kisfiam is az volt, illetve annak tünt. De szerencsere kinötte teljesen :) Nalunk a nagypapa laktoz erzekeny, en meg csak erzekenyebb vagyok a tejes dolgokra. Ö egyaltalan nem eszik tejtermeket vagy ha igen (mert szereti) szenved utana, de az ö döntese. En meg a bolti cuccokat ugy-ahogy birom, de az igazi hazi tejtöl minden bajom van hasfajas puffadas hasmenes, eleg kellemetlen. De a bolti 1,5 -es tejtöl kutya bajom, ugyhogy az tuti nem tej:)

Es meg a te babod is kinöheti.

2010. márc. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el! Kinőheti!! Addig is lehet kapni olyan termékeket, amikkel helyettesíteni lehet a tejtermékeket. A dokitól meg kellene tudni, hogy a tej mely részére allergiás, mert nem mindegy. Én laktózérzékeny vagyok és laktózmentes tejet iszom, ill. pudingot, tejbegrízt stb. is ezzel készítek. Már annyi féle dolgot lehet kapni, persze drágább, dehát ez van. Bio boltokba is érdemes ellátogatnod, kikérni a tanácsukat, és rájössz, hogy ez még nem a világ vége! Fel a fejjel! Járjatok kontrollra, lehet, hogy egyszercsak vége lesz ennek!
2010. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Általában kinövik (4 éves a lányom, talán lassan kinövi). Addig ne adj neki tejes kaját. Nincs ezzel semmi gond, ők simán megértik, nem hiányolják. Csak neked tűnik pániknak...
2010. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam tejfehérje érzékeny volt 1 évesen (akkor vizsgálták ki, de előtte is az volt) és 2 éves korára kinőtte. Azóta napi 1 liter tejnek megfelelő tejterméket fogyaszt minden gond nélkül. Most 3 éves.

A kicsi fiam 4 hós, ő is tejfehérje érzékeny, speciális tápszert kap (milupa pepti 1-et). Remélem, hogy ő is kinövi valamikor. Nem könnyű, de együtt lehet vele élni....

(Csak zárójelben: a tejcukor intolerancia, ami nem allergia, azért egy kicsit könnyebb eset. Ebben az esetben egy enzim hiányzik az ember szervezetéből, amit szájon át szedett gyógyszerrel lehet pótolni. Ebben az esetben lehet enni savanyított tejterméket bizonyos mennyiségig.)

Kitartást nektek.

2010. márc. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!