Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergiás 21 hós ikreimnek...

Tejallergiás 21 hós ikreimnek miből tejbegrízt?

Figyelt kérdés
szójatápszert kapnak reggel,és este.Tegnap csináltam magunknak tejbegrízt,és ők is kértek volna,de nem lehet nekik.Vegyek szójatejet,vagy rizstejet?Melyikkel finomabb?Ha a tápszert elkészítem,és azt felforralom nem megy ki az összes vitamin,tápanyag ki belőle?
2011. okt. 25. 12:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
kimaradt a kérdésből a csináljak.
2011. okt. 25. 12:48
 2/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a kukoricakása volt a favorit.

Olyan mint a gríz, de édeskés picit. Én sima vízzel főztem meg, és tettünk bele pl. fahéjat, vagy egy szétnyomkodott banánt. (Lányom a szójára is allergiás volt...)

2011. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
mi rizstejjel csináljuk, azzal nagyon finom.
2011. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,hogy a szójaallergia hogy jött ki nálatok?Rögtön vagy kicsit később?M1,5 hónapja isszuk a szójatápszert,és félek,hogy erre is allergiásak lesznek.A tehéntej allergia is csak úgy jött ki náluk,mikor elkezdte adni nekik a tejet,annyi volt,hogy kipöttyösödtek.Előtte a sima tápszertől,tejpépektől nem volt bajuk.Agasztrós véreredmény,pedig egyértelműen kimutatta az allergiát.
2011. okt. 25. 13:06
 5/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is a rizstejes változat a menő és van. cukorral is fel szoktam kicsit turbózni :)

Nagyon jó még ilyen módon a rizskoch (főzöl egy tejberizst, átöntöd tepsibe és sütőben megsütöd). Enyémeknek az a kedvenc édessége!

2011. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a tej és a szója is már pár hetes korukban kiderült (a második lányom is allergiás lett ezekre). Anyatejesek voltak, és első lányomnak erőteljes hasgörcsei voltak, órákon át üvöltött vigasztalhatatlanul, gyakorlatilag minden nap, és a hasfájós cuccok semmit nem használtak.

Aztán eszembe jutott, hogy a szülésznő mondta, hogy túl sok tejet ne igyak. Nekem is volt kis koromban valami tejallergia félém, így kipróbáltam, hogy leálltam a tejjel. A hasgörcsöket mintha elvágták volna. Görcsösen figyeltem, nehogy becsússzon valami, mégis volt megint néhány erős hasgörcse. Addigra már rájöttem, hogy ahhoz képest, hogy én elfogyasztottam a problémás táplálékot, kb. 20-24 óra múlva jön a hasgörcs. És akkor mondtam a férjemnek, aki kérdezte, hogy mit ettem előző nap, hogy semmit, csak pizzát. Majd hetekkel később megint volt egy görcs, ugyanaz a szitu, mit ettem? Semmit, csak pizzát. És akkor beugrott, hogy ugyanazt a mélyfagyasztott pizzát ettem, mint előző alkalommal. Átnéztük a dobozon az összetételt, és a szójafehérje volta az egyetlen olyan alkotóelem, ami problémát jelenthetett.

Nagy lányom 2,5 éves korára kinőtte mindkettőt, a kicsi most két éves múlt, épp várjuk a vérteszt eredményét... Sajnos neki még vannak tünetei, a tejtermékektől pöttyös kiütések a bőrén, a szójától hasgörcs.

2011. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Rizstejből csináld! :)

Nálunk is tej + szója allergia. Tejallergia 2 éves korban lett diagnosztizálva, szója allergia rá félévvel :(

2011. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Rizs- vagy zabtejből. DM-ben 400-500 Ft körül van 1 liter.

Viszont nekem az a tapasztalatom vele, hogy kevesebb kell belőle, mint a tehéntejből. Tehát pl. míg a rendes tejbegrízhez nekem fél liter tejhez 4 ek. búzadara kell, ha rizstejből készítem, elég max. 4 dl, különben nagyon híg lesz. Mondjuk a tejbegríznél ez annyira nem is lényeg, inkább a pudinggal szívtam meg már többször is emiatt.

2011. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
13 31-es,neked is szójatápszert ivott a kicsid,vagy szójatejet?Mennyi ideig itta,mikor kiderült,hogy arra is allergiás,és hogy jött ki nála?Bocsi a sok + kérdésért ,de nagyon félek,hogy a szójára is allergiások lesznek,és mostanába elég sok szójás dolgot esznek a tápszeren kivül,szalámi,virsli,stb.
2011. okt. 25. 13:45
 10/16 A kérdező kommentje:
első,neked köszönöm a részletes választ.
2011. okt. 25. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!