Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergiás gyerekek anyukái,...

Tejallergiás gyerekek anyukái, csokitortát hogyan készítenétek?

Figyelt kérdés

Kislányomnak szeretnék csokitortát készíteni a szülinapjára. Szeretnék recepteket kérni, esetleg ha valakinek van más torta receptje, amiben főleg csoki van, vagy gesztenye, vagy puding. (ezeket szereti)

Még annyi, hogy ahol én lakok, ott nem lehet kapni kész gesztenyemasszát, csak hámozott, sült gesztenyét csomagolva. Esetleg tudja valaki, hogy ebből hogyan tudnék gesztenyepürét, vagy krémet készíteni a tortára?

Előre is köszi a segítséget.


2011. jún. 8. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tejet tápszerrel helyettesítsd!!! Nővérem fia allergiás a tejre, meg pár egyéb dologra, ő ezzel szokta helyettesíteni!!!
2011. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Létezik laktózmentes tej is!
2011. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csinálj browni-t tortaformába, abba nem kell tej.
2011. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Most mire allergiás pontosan a lányod?

Ha tejfehérjére, akkor csokit nem használhatsz, mert abban tejpor van. Vagy az nem probléma?

2011. jún. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tejfehérje allergiás a fiam:

-tej helyett rizs vagy zabtej

-csoki helyett van a méregdrága 75%-os nem tudom mi a neve étcsoki, abba még nyomokban sem tartalmaz tejterméket

-pudinból a dr. oetker csokipuding nagyon megfelel.

2011. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt megcsináltam abból a csokiból, amit az előző hozzászólásomnál írtam. isteni lett.

2011. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Laktózmentes nem jó, mert tejfehérje allergiás. A szójás tejnek tök szar íze van, a rizstejet még nem próbáltam, de lehet hogy most kipróbálom. Utolsó válaszolónak köszönöm a linket, azt mindenképp megcsinálom, mert én is nagyon szeretem.

Várok még további recepteket is.

2011. jún. 8. 21:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a zabtej a "legfinomabb" a "műtejek" közül.(Dm-ben Alnatura termék)
2011. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Komoly? Nálam a zabtej hányingert kelt, nekem a rizstej jön be. Még egy a jó, hogy nem nekem kell innom, hisz a kisfiam meg mindhármat imádja :D
2011. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A rizstej sütiben teljesen úgy működik, mint a tehéntej. Nyersen azért eléggé más az íze, de azon kívül, hogy kicsit sűrűbb, főzve-sütve tökéletes. Próbáld azzal.
2011. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!