Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergiás gyerekek anyukái,...

Tejallergiás gyerekek anyukái, csokitortát hogyan készítenétek?

Figyelt kérdés

Kislányomnak szeretnék csokitortát készíteni a szülinapjára. Szeretnék recepteket kérni, esetleg ha valakinek van más torta receptje, amiben főleg csoki van, vagy gesztenye, vagy puding. (ezeket szereti)

Még annyi, hogy ahol én lakok, ott nem lehet kapni kész gesztenyemasszát, csak hámozott, sült gesztenyét csomagolva. Esetleg tudja valaki, hogy ebből hogyan tudnék gesztenyepürét, vagy krémet készíteni a tortára?

Előre is köszi a segítséget.


2011. jún. 8. 16:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, de annyi hülyeséget olvastam, ezért javítanék 1-2 dolgot:

- A csokoládéban nincs tej! Csak a tejcsokiban, de ugye annak a nevében is benne van.

- A kakaóporban sincs! A Nesquik-ban nyomokban lehet.

- A Dr. Oetker csokis pudingporban viszont van!!! "Összetevők: ..., csokoládépor (tejkészítményt tartalmaz), ..."

- Tápszert nem szabad sütni-főzni!


A szójatej tényleg förtelem, ráadásul nem is egészséges. A zabtej is rossz ízű, szerintem. A rizstej egész jó, bár én nem szoknák át rá :) Sütéshez-főzéshez tényleg tökéletes, kisfiamnak mindenhez azt használom.


Vki írta a brownie-t, az tényleg nagyon jó! Van egy jó receptem, ha érdekel.

2011. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a pudingokat gyümölcslével is lehet készíteni-bár gondolom pont nem a csokipudingot.
2011. jún. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!