Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergiás 21 hós ikreimnek...

Tejallergiás 21 hós ikreimnek miből tejbegrízt?

Figyelt kérdés
szójatápszert kapnak reggel,és este.Tegnap csináltam magunknak tejbegrízt,és ők is kértek volna,de nem lehet nekik.Vegyek szójatejet,vagy rizstejet?Melyikkel finomabb?Ha a tápszert elkészítem,és azt felforralom nem megy ki az összes vitamin,tápanyag ki belőle?
2011. okt. 25. 12:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha nem allergiásak rá, kipróbálhatod kókusztejből is.

Az én fiam tej- és tojásallergiás, rizstejből zabtejből főztem neki eddig a tejbegrízt, de most kipróbáltam kókusztejből is (pontosabban kókusztejporból készített kókusztejből) és isteni lett.

Én még fel szoktam turbózni egy kis reszelt almával vagy banánnal.


És ajánlok neked is (mert már itt valakinek megtettem) egy jó könyvet, most vettem, és tök jó ötletek vannak benne:


[link]

2011. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
rizstej, zabtej is jó, de én vízbedarát készíek, és ha picit meghűlt tápszert keverek bele (bár fiam amúgy nem igen hajlandó meginni natur, így mindig csempésznem kell) Ő is tejérzékeny, ekcémás, milupa pepti 2-re kapott szakorvosi javaslatot. Szóját pedig allergizáló hatása miatt lehetőleg kerüljük (az aldiban vannak olyan húskészítmények amelyek tej és szójamentesek!)
2011. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
13:31 vagyok. Mi milupa pepti plus 2-t kaptunk, az nem szójatápszer. Eleve direkt nem azt írt fel a gasztroenterológus. Nagyon ritkán adtam neki szójatejet, tényleg csak akkor amikor más nem volt a boltban(kisváros, kis választékkel). Időnként adtam neki szójapudingot (amikor a nagytesó danett-et evett). Egyszercsak elkezdett komoly székrekedése lenni, pöttyösödött a bőre. Gyanakodtam a szójára.El is hagytam, bár nem 100%-ban, mert a párizsibe, virslibe is van. Javultak a tünetek, 2 hét múlva újra adtam neki szójapudingot, reggelre csúnya lett a bőre és alig tudott kakilni. Így aztán doki és sajnos felkerült a listára a szója allergia is :(
2011. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13:59-es vagyok


Az én fiam Milumil Pregomin tápszert kap. Szerintem az szójamentes, de persze nem esküszöm meg rá. Én onnan gondolom, hogy fél évig szójával készült termékeket sem ehetett a fiam. Vagy esetleg ebben ugyanúgy "lebutított" formában lehet, ahogy a tej?

2011. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Tuti a pregomin se szójás, pici baba korában nekünk azt írta fel, mert gyanús volt a tejallergia. És ez a dokinő nagyon szójaellenes. Szóval nem hinném hogy abban is lenne szója.
2011. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nekünk a milumil som szójatápszerre adtak javaslatot.3 hónapig kell ezt innunk,és utána kell visszamennünk.Székrekedésük nekik is szokott lenni,de a bőrük,mióta nem adok nekik tejet,szép tiszta,bár ritkán van 1-2 pötty.Aszékrekedéstsel pedig a macikávéra gyanakszom,mert szoktam egy kicsit tenni nekik a tápszerbe,mert simán nem szivesen isszák,ha úgy adom a felét meghagyják.
2011. okt. 25. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!