Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ciki-e nyilvános helyen vagy...

Ciki-e nyilvános helyen vagy járművön szoptatni babát?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megoldható máshogyan, biztosan nem szoptatnám nyilvános helyen. Viszont, vannak olyan helyzetek, mikor nincs más megoldás, a baba éhes és nem lehet elmenni... olyankor keresek egy nyugodt, csendes helyet és feltűnés nélkül megszoptatom a babát. Semmi sem látszik belőle, aki nem mereszti a szemét, észre sem veszi.. Ilyen eddig csak egyszer adódott a 4 gyerkőcöm mellett, mikor órákat kellett egyszer várni a kicsivel egy kórházi vizsgálatra... Szóval úgy gondolom, hogy lehet diszkréten csinálni és ha minden kötél szakad, nem ciki.
2011. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki diszkreten csinalja nem ciki,de nekem az nem tetszik ha direkt ugy csinalja hogy magara vonza a figyelmet.
2011. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Miért lenne ciki? Ha a nagyobb gyereked útközben megéhezik, neki is adsz enni, a pici miért lenne kivétel? Persze mindig vannak olyan barmok, akik beszólnak, de ez az Ő szegénységi bizonyítványuk, nem a tiéd. Ráadásul, ha ilyen történik, legalább 3-an fognak a védelmedre kelni. Nekem is 4 gyerekem van, mint az első válaszadónak, de én vele ellentétben rengeteget voltam velük úton, így gyakran kényszerültem nyilvános helyen szoptatni. Komoly konfliktusom sohasem volt ebből.

Szóval csak bátran!

2011. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó vagyok!

Még egy észrevétel: Az az alapgond, hogy még a kórházakban sem jellemző, hogy szoptatóhelységet alakítanának ki, pedig nem sok minden kellene hozzá. Ha meg rákérdezel, a mosdóba irányítanak. Nem tudom, ki hogy van vele, de én nem ennék és nem etetnék a WC-n, de még az előterében sem.

Harmadik válaszadónak meg annyit, hogy nem értem, mi az, hogy magára akarja vonni az anyuka a figyelmet. Nyáron nem nagykendő alatt szoptat? Van olyan baba - nekem a második ilyen volt - hogy letakarva, vagy ha nem tudta közben fogni is a cicit, nem tudott enni. Őt éhezni kellett volna hagynom?

2011. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem harmadik, hanem második válaszadó. Bocsi
2011. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok Hát, nem vagyok egy itthon ülő fajta, rengeteget mentünk a gyerekekkel már pici koruk óta, csupán igyekeztem megoldani, hogy legyen olyan hely a közelben, ahol kényelmesen lehet szoptatni, ha itt az idő. Pl. bevásárlóközpont babaszobája. Mondjuk, tömegközlekedési járművön nem szoptatnék... De, ahogy írtam is: a szükség törvényt bont, ha valaki diszkréten csinálja, természetes dolog, ne éhezzen a baba :)
2011. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

2,vagyok.

lattam mar olyat hogy egy anyuka a setany kellos kozepen egy padon szo szerint kirakta a mellet es ugy szoptatta kb 1eves gyereket,kozben pedig boszen nezelodott.

na nekem ez mar durva.

2011. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem ciki szoptatni ilyen helyen. Engem nem zavar, ha valaki diszkréten csinálja, de pl én soha nem szoptatnék, nekem a szoptatás ennél bensőségesebb (volt). Amikor még szopizott a kislányom, akkor lefejve vittem neki az anyatejet és cumisüvegből kapta. Nem volt cumizavara.
2011. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

És az nem ciki, amikor egy fickó beáll a sarokba, előkapja a farkáz és PISIL? Mitől rosszabb/csúnyább egy női mell, amikor etetésre használják?


Nekem sajnos nem sikerült szoptatnom az első babámat, fejem neki, most várom a másodikat, de ha nem muszáj, nem adok a szájába cumisüveget. Inkább veszek egy szoptatós kendőt, ami mindent eltakar, hogy ha nyilvános helyen kell szoptatnom, akkor is meg tudjam oldani diszkréten. Nem kell azt mutogatni, de szégyellni sem.

2011. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért szoptatnak úgy anyukák hogy megmutatják melleiket és bári nézhet,talán meg is simogathatja épp arra járó pasi?
2011. jan. 4. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!