Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés a tejem, a lányom 2...

Kevés a tejem, a lányom 2 hónapos és tehéntej érzékeny. Mivel pótolhatom a táplálását?

Figyelt kérdés
Babám súlya 5.2 kg, egy szopinál adagja 150ml. A védőnő azt tanácsolta, egyszerre csak egy mellből szoptassak, de így nincs meg ez a mennyiség, mert az egyik cicimben 80- a másikban 110 ml tej van (6-8 óra elteltével). Mit javasoltok?
2010. nov. 18. 23:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi időd van fejni, vagy egyáltalán próbálkoztál-e már vele. Érdemes lenne beiktatnod a napirendedbe, hogy ezzel is serkentsd a tejtermelésedet. Amit lefejsz azt pedig pótlásként éjszakára kiskanállal odaadhatod a picinek. Ne cumiztasd, mert össze fog zavarodni és nem kell neki a cicid.

Ha érdekel az én fejési technikám, szivesen leírom, mert én is sokat küszködtem az elején vele, míg egy nagyon rendes szopitanácsadó meg nem tanított a helyes mozdulatokra.

KItartás.

2010. nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kicsim születése óta tejfehérje érzékeny, ekcémás lett a bőre a kórházban kapott tejfehérjés tápszertől. 4 hónapos koráig szopizott, addig tejfehérje mentes diétán voltam. Mióta nem szopizik a MILUPA Pepti 1-es tápszert kapja támogatással, ill. azóta már a Pepti 2-t, szintén 90%-os támogatással. Ez speciális tápszer tejfehérje érzékeny babáknak. A HA-s tápi nem jó, ha a kisbabád tejfehérje érzékeny....Nem csodálom, hogy fájt a hasa tőle szegénykének. A dokival írass fel a peptiből.

Jó egészséget nektek.

2010. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Természétesen, ha úgy érzed tudod tartani a diétát, akkor inkább a helyedben elhagynám a tejtermékeket, és a tejszaporításra törekednék. Persze csak akkor, ha működik a dolog. Amúgy nagyon jó súlyban van a babád :) Az is lehet, hogy fejlődési ugrás van nála, és azért kell neki a több tejcsi, meg a kalória. Hisz már egyre többet mozog és van ébren ő is.
2010. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét! Minden jót Nektek!
2010. nov. 20. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!