Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés a tejem, a lányom 2...

Kevés a tejem, a lányom 2 hónapos és tehéntej érzékeny. Mivel pótolhatom a táplálását?

Figyelt kérdés
Babám súlya 5.2 kg, egy szopinál adagja 150ml. A védőnő azt tanácsolta, egyszerre csak egy mellből szoptassak, de így nincs meg ez a mennyiség, mert az egyik cicimben 80- a másikban 110 ml tej van (6-8 óra elteltével). Mit javasoltok?
2010. nov. 18. 23:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

HA-s tápszerrel, Sinlaccal

orvos véleményét kérd ki, ne a védőnőét!

2010. nov. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
A védőnő arról nem mesélt, hogy léteznek tápszerek a kisbabáknak? Egyáltalán hogyan jutott eszedbe a tehéntej egy 2 hónapos babánál?
2010. nov. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Én ebben az esetben mindkét mellből szoptatnék ugyanannyi ideig. Nehogy már tápszert adj a babának, mikor van elég tejed. :) (egy tápszeres anyuka).
2010. nov. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
3. vagyok ismét. Nekem nem tűnik úgy, hogy kevés lenne a tejed. Nekem azért lett tápszeres a babám 3 hónaposan, mert két mellből összesen 20-30 ml (ez volt a maximum) tejem volt, a többi tápszer pótlás.
2010. nov. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Természetesen ha van annyi tejed, akár a két mellben együtt, amivel jóllakik, akkor azzal etesd! De ha végképp nem elég, akkor tápszert kell adni a babának, semmiképpen nem tehéntejet.
2010. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Bocsi, de hogy derült ki egy 2 hónapos babáról, hogy tehéntej érzékeny?
2010. nov. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
ne essetek egyből a torkának, nem biztos, hogy tehéntejet adott neki, a barátnőm babájáról is ennyi idősen derült ki, hogy kazeinérzékeny, az anyuka fogyasztott tejterméket és átment az anyatejbe.
2010. nov. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Senki nem esett neki. :) Csupán érdeklődő kérdés volt, és ártatlan, minden rosszindulattól mentes.
2010. nov. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
53%

A tápszeres táplálást én sem díjazom, a baba tehéntej érzékeny és azt is figyelembe kell vennünk, hogy az anyatej nem csak a benne lévő vitaminok miatt fontos, hanem a tejjel együtt különböző immunanyagokat is kap a baba, így az immunrendszere is fejlődik.

Nem tudom hogy állsz a kérdéshez, de ha tényleg úgy áll a helyzet, hogy kevés a tejed, akkor esetleg máshonnan lehet beszerezni. Egyrészt az anyatejgyüntő állomásokon keresztül, orvos által felírt recept alapján a más, sok tejjel rendelkező anyáktól begyűjtött, kimért és ellenőrzött tejet ingyen lehet megkapni, másrészt esetleg kereshetsz "tejtestvért" gyermekednek, azaz egy veled egy időben szült, sok tejjel rendelkező anya segíthetne neked. Ebben talán a védőnő is tud segíteni.

Javaslom a következő oldalak átböngészését:

[link]

[link]

[link]


Jó egészséget a babának, neked és családodnak is.

2010. nov. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát pedig inkább tápszer, mint egy mittudomén kinek az anyateje. Anyatejet csak gyenge, beteges babának írnak fel amúgy is. Ha meg veszi, akkor háromszor annyiba kerül (ha nem többe) mint a tápszer.
2010. nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!