Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés a tejem, a lányom 2...

Kevés a tejem, a lányom 2 hónapos és tehéntej érzékeny. Mivel pótolhatom a táplálását?

Figyelt kérdés
Babám súlya 5.2 kg, egy szopinál adagja 150ml. A védőnő azt tanácsolta, egyszerre csak egy mellből szoptassak, de így nincs meg ez a mennyiség, mert az egyik cicimben 80- a másikban 110 ml tej van (6-8 óra elteltével). Mit javasoltok?
2010. nov. 18. 23:10
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
77%

Előző, persze lehet véleményed, két dologra azonban felhívnám a figyelmedet:

-Az anyatejek begyűjtését követő vizsgálatnál egy a véradásnál adott vér ellenőrzésének biztonsági szintjét kell elképzelni. Anyatej adók pedig nem "mittudom én kik", ha szabad kérnem, hanem olyan anyák, akik tudnak segíteni másokon.

-

2010. nov. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
lemaradt: -másrészt nem csak beteg gyerekek kaphatnak állomásról tejet. (2. § Az 1. §-ban foglalt eseteken túl térítésmentes anyatejellátásra jogosult a csecsemő, ha az anya a) fizikailag alkalmatlan az anyatejjel történő táplálásra, ) Ezért is javaslom a korábban linkelt oldalak áttekintését.
2010. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Igazad van, de a minap volt itt egy kérdés, hogy ki adna anyatejet a babájának más anyától? 44 válasz született, és 43-an azt írták, inkább tápszer, mint egy idegen nő teje. Én is ide tartozom. Ok, hogy bevizsgált a tej, meg minden, de akkor sem tudom kié, milyen körülmények között került az üvegbe? (Rémálmaimban él egy fogatlan, kócos, kövér nő... ) soha nem adnék anyatejet mástól a gyerekemnek, csak ha orvos írja fel neki.
2010. nov. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Mellesleg nekem sem volt tejem, és a gyerekorvos 1 hetesen felírta a tápszert a lányomnak. Miért nem anyatejet írt? Én is képtelen voltam szoptatni.
2010. nov. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:

Én azt is megértem ha nem szeretnétek más anyától tejet kapni, én felvonultattam a lehetőségeket amik eszembe jutottak, majd az anyuka választ :)

A kövér fogatlan nőt én sajnos nem tudom elképzelni, de tudom hogy amikor egy ilyen problémával küzdő anya - akár a védőnő segítségével - megkeres egy másik anyát, akinek sok teje van, akkor ott arra is lehetőség van, hogy lásd ki segít. Volt már ilyen nem is sok.

Arra pedig, hogy miért miért a tápszer mellett döntött az orvosod választ nem tudok adni, helyette Dr. Gömöri Ágnes [link] oldalon egy kérdésre adott válaszát tudom figyelmedbe ajánlani:

"Anyatej hiányában ma már lehetőleg valamelyik hypoallergén tápszert ajánljuk, akár pótlásra, akár teljes táplálásra. Ha a családban allergiás megbetegedés előfordul, akkor pedig feltétlenül csak ilyen tápszert adunk. Azonban a hypoallergén tápszerek is tehéntej alapúak. Az mindig is evidens volt, hogy a csecsemő számára az anyatej a legjobb táplálék. Azonban a tudomány fejlődésével számtalan újabb ismeretre tettünk szert az anyatej összetevőivel, és annak élettani hatásaival kapcsolatban. Azokon az ismereteken kívül, minthogy a tej steril, ma már ismert az is, hogy a szoptatott babák között jóval kisebb az allergiás megbetegedések száma, nem fordul elő ún. tehéntej-intolerancia - amely hasfájásban, hasmenésben, vontatott gyarapodásban nyilvánul meg - ma már tudjuk, hogy az tartalmaz baktérium- és vírusellenes ellenanyagokat. Ezek részben védenek az ismert fertőző betegségektől, ha azokon az anya átesett, másrészt helyileg védik a bélnyálkahártyát, így a kórokozók azon nem, vagy nehezen tapadnak meg. Az anyatejben a vas felszívódását elősegítő fehérje is van, valamint olyan enzimek, amelyek egyrészt az emésztést segítik, másrészt a kórokozókat pusztítják. Ha lehetőség van rá, hogy biztosan higiénikus környezetből, szabályosan mélyhűtve női tejet kapjanak, bizony érdemes lenne a tápszeres etetést azonnal kiegészíteni. A baba optimális fejlődését ez még biztosabbá tenné."

2010. nov. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%

Szoptass 2 mellből! Eszedbe ne jusson tápszerezni, amíg ha 2 mellben is, de van elég. amúgy 2 hónapos gyereknek gyönyörű súly az 5,2 kiló! Nem értem, miért kéne aggódnod.


A tejes témára meg csak megemlítem, hogy teljesen normális, ápolt, tökegészséges anyuka vagyok, aki ingyen adok egy örökbefogadott babának tejet pedig korábban nem is ismertem őket, csak a védőnőm keresett meg. Ilyen is van!

2010. nov. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Csak tisztázásként, senkit nem akarok megbántani: nem tehéntejről van szó, hanem, tehéntej alapú tápszerről! És bárhogyan is, de hamarabb szoptatnám, mint tápszerezném! Már egyszer használtunk, a dr nénink Milumil Ha 1 et írt fel, pótlásként kapta is, de rettenetesen fájt a hasa. És kinek jó, ha üvölt a gyerek és látod a fájdalmat a kis szemecskéjében?!Egy ismerősöm szólt, hogy a tejtermékeket fogyasszam óvatosan, mert okozhatja a baba hasfájását. Lejebb is vettem, ekkor elmúltak a pöttyei. Aztán a védőnő mondta, hogy álljak le teljesen a tejtermékekről ( addig Ca pótlás mesterségesen és fokozatos visszaállás)csak próba képpen, főleg hogy én is tejérzékeny voltam sokáig. És bevált! Azóta nincsenek hasfájások, már az éjszakát is átalussza.

És tudom, hogy jó az a súly, de 110 ml után is keservesen sír (inkább vörösen üvölt)

De azt hiszem vissaztérek a 2 ciciből szoptatásra, az éjszakait meg elteszem. Így ha mindkettőt kiszívja, állítólag még serkentőleg is hat. Kipróbálom. ;)


Mégegyszer köszönöm a segítséget!

2010. nov. 19. 06:13
 18/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a tápszerről lemaradt, hogy HA-s.
2010. nov. 19. 06:14
 19/24 anonim ***** válasza:

Anyatejadó vagyok, nem fogatlan és kövér. Néha kócos, de hát ki nem az alkalmanként egy 3 hónapos baba mellett. :D Nem iszom alkoholt, nem dohányzom, nem szedek semmilyen gyógyszert. A tejet bemosakodva, steril körülmények között, szájmaszkban kell fejni, ez az anyatejgyűjtő állomás előírása. A begyűjtött tejet mindig bevizsgálják egyébként, és szólnak, ha valami nincs rendben a tejnél. Én 3 hete kezdtem a tejadást, és eddig még sosem volt probléma a tejjel.

Ne legyetek bizalmatlanok az anyatejadókkal szemben, mert nagyon sok kisbabának segítenek, és az állomás kiszűri azokat, akik nem alkalmasak!


Jó babázást mindenkinek! :)

2010. nov. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Èn kezdettöl 2 mellböl kezdtem szoptatni amíg nem volt elegendö.Majd elég lett "csak 2 az egyik egyszerre.Majd beáll atejed e´s jó lesz.Igyál napi 1 pohár barna sört.Nekem sokat segített...Eleinte ittam mindkét gyermekemmel.van aki a szoptatós teára esküszik.Nekem nem vált be.
2010. nov. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!