Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hónapos babám nem fogadja...

10 hónapos babám nem fogadja el a mellem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Reggel 8-kor szopizott utoljára, utána tízóraizott zabkását, majd nagyot aludt. Miután felébredt, előbb főzeléket kapott ebédre (elég sokat evett is), utána akartam szopival kínálni, de elutasította. Ezután óránként kínáltam, de nem fogadta el, csak a szilárd ételt. Meglepetésemre az esti lefekvés előtti szopit is visszautasította, ezért csináltam neki pépet, hogy ne evés nélkül feküdjön le, azt elfogadta. Azért furcsa ez, mert eddig szinte mindig minden étkezésnél a szopit is elfogadta, ha kínáltam. Mi lehet a baj, mit tegyek? Most épp nagymamánál töltjük a hétvégét, így egy napig még a mellszívómat se tudom használni.
tegnapelőtt 21:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Bár a kérdésemből nem derült ki, de nem azért kérdeztem ezt, mert kétségbe vagyok esve, hogy nem szoptathatom, sőt, én max másfél éves koráig gondoltam volna, HA a gyerek igényli. De ha előbb elválasztaná magát, nekem az sincs ellenemre. Viszont mindenhol azt olvasni, hogy 1 éves kor alatt ez nem jellemző, és ez ilyenkor inkább szopási sztrájk lehet. A védőnőm is azt szajkózza, hogy ha 2 éves kora előtt el akarom választani, akkor addig helyette tápszert kell adnom és 1 éves korig az anyatej legyen a fő táplálék. 🤷‍♀️
tegnap 10:00
 12/14 anonim ***** válasza:
77%
Az én 10 hónaposom is már csak reggel és este kap/kér cicit. Ebben a korban már az egyéb táplálék a fő. Napi 5 étkezés már zöldség, gyümölcs, hús mindenféle kombinációban.
tegnap 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
52%
Fiam 7,5 hónaposan hagyta abba. Teljesen normális. Már nincs szüksége rá.
tegnap 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Irigykedem :D enyém tápszeres, 14 hós, de talán 1 étkezés ha ki van váltva. Nem bír megülni, amíg eszik mert állandóan menne.

Amúgy én úgy tudom 2 éves koráig ajánlott a napi 500 ml tejtermék valamilyen formában. Ez lehet akár a reggel esti szoptatás, vagy tejpép vagy bármi ilyesmi. Szerintem kínálgasd majd, de alapvetően ha jól lakott és nem kéri, akkor én nem erőltetném.

tegnap 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!