Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hónapos babám nem fogadja...

10 hónapos babám nem fogadja el a mellem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Reggel 8-kor szopizott utoljára, utána tízóraizott zabkását, majd nagyot aludt. Miután felébredt, előbb főzeléket kapott ebédre (elég sokat evett is), utána akartam szopival kínálni, de elutasította. Ezután óránként kínáltam, de nem fogadta el, csak a szilárd ételt. Meglepetésemre az esti lefekvés előtti szopit is visszautasította, ezért csináltam neki pépet, hogy ne evés nélkül feküdjön le, azt elfogadta. Azért furcsa ez, mert eddig szinte mindig minden étkezésnél a szopit is elfogadta, ha kínáltam. Mi lehet a baj, mit tegyek? Most épp nagymamánál töltjük a hétvégét, így egy napig még a mellszívómat se tudom használni.
tegnapelőtt 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Az a baj, hogy azt a fajta "hozzátáplálást" amit követtél, tévesen csúfolják annak. Ez elválasztás. Annak viszont tökéletesen működik, látod. Próbálkozz majd még, addig meg fejj kézzel.
tegnapelőtt 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem azt követtem, hogy kóstolás után szoptatok, hanem mindig két szoptatás között kóstoltattam, hogy ne legyen már farkaséhes, de azért hajlandó legyen enni. Ma így jött ki a lépés a nagy alvás miatt, de nem ez van mindig. Ahogy említettem, eddig soha nem is utasította vissza a szopit, ha kínáltam. Ha elválasztásról lenne szó, az is fokozatos lenne gondolom, nem hirtelen utasítaná el egyik napról a másikra (?)
tegnapelőtt 21:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól lakott, nem kellett neki több. Valószínűleg az esti evés előtt sem telt el annyi idő, hogy igazán éhes legyen.


Az én 10 hónaposom már csak reggel-este szopizik, amiből a reggeli csak 5 perc. (este kap tápszert is, vegyes volt az elejétől)

Szerintem ez ennyi idősen már normális.

tegnapelőtt 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki. Ha feszít kézzel fejj le egy kicsit.
tegnapelőtt 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy ez miért is olyan nagy baj?
tegnapelőtt 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Örülj neki. Minden maratoni szoptató ismerősömnél volt egy ilyen időszak, amikor a gyerek már nem kérte, de ők erőltették. Aztán csodálkoznak, hogy még 4 évesen se akarja abbahagyni.

Evett rendes ételt, nem maradt éhes. Mit akarsz még?

tegnap 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
6os az ilyen nőknek amúgy tuti valami elhanyagoltságérzetük van, el nem tudom képzelni, hogy milyen beteg elme kellhet ahhoz, hogy a gyereked már nem akar szopni és te nyomkodod a szájába a melleidet…
tegnap 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom azt olvasták valahol, hogy jó sokáig kell szoptatni mert akkor egészségesebb lesz a gyerek.A valóság meg inkább az, hogy nem a szoptatás hosszától lesz a gyerek erős, egészséges.

Aztán meg anyunak nehezen megy a leválás a gyerekről, de ezt gáz lenne beismerni.

Ha nem akar szopni az a gyerek, akkor ideje lenne tiszteletben tartani a kívánságát.10 hónap nem volt kevés.Most bunkó leszek, de inkább apucit kellene "szoptatni".Vagy már ő sem akarja?

tegnap 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Örulj neki!Az enyèm 19 honapos,àllamdóan cicin lóg
tegnap 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%
Ennyi idősen ideálisabb lenne szoptatás után kínálni szilárd étellel, hogy elég anyatejhez jusson.
tegnap 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!