Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a jobb szerintetek? Masszív...

Mi a jobb szerintetek? Masszív dohányos anyuka anyateje (mondjuk nap 1 doboz cigi) vagy tápszer?

Figyelt kérdés

tegnap 14:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ha a dohányzás többet árt, mint amennyit az anyatej használ, akkor miért nem a dohányos, szoptató anya áll az utolsó helyen? Én amúgy szoptatás párti vagyok, ha arról van szó, de azért nem gondolom károsabbnak a tápszert mint egy jó kis mérgezett anyatejet. Lehet, hogy azért, mert annak idején én is tápszert kaptam, és még a negyedik x után sem jelentkeztek az anyatej hiányának hátrányai, nem tudom. Én szoptattam a gyerekeimet, de volt is annyi eszem, hogy évekkel a gyerekvállalás előtt leszokjak a dohányzásról. Anyám nem vette a fáradtságot, nem is volt teje, így maradt a tápszer. Nem tudom vajon mit veszítettem így. Sógornóm csak alig több mint 1 éves koráig szoptatta a fiát, rajta meg a tápszeres unokaöcsém (nem dohányzott soha az anyja) között semmi különbség betegeskedésben. Beteges mindkettő. Már közösségbe kerülés előtt is sokszor voltak betegek. Egyidősek amúgy, úgyhogy tökéletes alanyok az összehasonlításra :D

Volt a másik válaszoló, aki az immunrendszerrel kampányol, kíváncsi vagyok mit gondol a hasonló tapasztalatokról. Biztos van rengeteg. Tudom, hogy vannak ellenanyagok az anyatejben, ami tök jó, de ha mondjuk az anya immunrendszere sem a világ legjobbja, akkor kétlem hogy a gyerek sokra megy vele.

ma 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
52%

Én nem tudom... sokan itt leírták, hogy ők hogyan ÉRZIK ezt. Vagy hoznak 1 példát.

Ez szerintetek mit számít?

A tudományos vizsgálat - na, AZ számít.

A gyereknek pedig tényleg kb. nincsen saját immunrendszere születéskor. Aki ezt nem tudta, az nézzen utána.

ma 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Születéskor nincs immunrendszere.. De nem az anyatej vagy tápszertől alakul ki, hanem a külső behatásoktól... Ha összehasonlítanánk két anyatejes babát.. Az egyikük születése óta, nincs kontaktban senkivel, steril szobában tartózkodik évekig... A másik alany pedig normál körülmények közt nevelkedik, találkozik vírusokkal bacikkal.......



Hiába anyatejes mindkettő, a steril körülmények közül érkező gyereknek semmi de semmi immunrendszere nem lesz..hiába kapott anyatejet...

ma 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Persze, nem az anyatejtől fejlődik ki, ezt ki mondta?

De fiatalon szinte csak az anyatej védi a fertőzésektől! A tápszer nem véd semmit!

ma 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Millió gyerek van a környezetemben akik anyatejesek és állandóan betegek... Míg a tápszeres gyerekem nem beteg, és más ismerősöm tápszeres gyereke se beteg... Akkor a nagy tudományod csődöt mondott... Hiába állapították meg, ha gyakorlatban nem igaz 🤣
ma 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ez az anekdotikus érvelési hiba tipikus példája.

Persze, meg van olyan ember, talán kettő is, aki 100 éves és egész életében dohányzott.

Akkor a cigaretta maga az egészség, igaz?

ma 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!