Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha abba hagyjon a szoptatást...

Ha abba hagyjon a szoptatást megy le a felesleges kilóból? Többi lent.

Figyelt kérdés

17 hónapos a kisfiam es cicizik még mindig. Most van a szeparációs szorongás, fogzás,... Sok minden még mindig. Cicivel alszik el és napközbeni is kéri (ezeket mar nem nagyon engedem neki) nem beteges gondolom az anyatej miatt. Ezért is gondoltam hogy addig szoptatom amíg ő úgy nem dönt hogy nem kell neki.

A kérdésem.... Szülés után elindult a fogyás aztán pár nap után jöttek vissza a kilók és. A hasam olyan mint aki megint 7 hónapos terhes. A gyűrűimet nem tudom hordani mert az ujjaim is duzzadtak. Keveset eszek mielőtt valaki azt írna hogy ne egyek sokat.

Más is volt így?

Le mennek a kilók? Hiába tornázok úgy se mozdul a mérleg.



júl. 1. 11:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ment le utána, de csak azért, mert szoptatás alatt állandóan éhes voltam és többet ettem a kelleténél. Lassan 3 hónapja, hogy már nem szoptatok (és nem eszek annyit), most már visszanyertem az eredeti alakom.
júl. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
35%
Olyan nincs, hogy nem eszel és hízol. Magadat vered át ezzel...
júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%
Vagy igen, vagy nem. Van aki azért nem hagyja abba aszoptatást, mert fél, hogy elhizik, ha abbahagyja. Fordítva még nem hallottam.
júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

Nem kell ahhoz zabalni, hogy tobb kaloriat vigyel be, mint amennyit elegetsz. Nagyon konnyu am atlepni a hatart.



De oke, te alig eszel, napi x orat gyalogolsz es sportolsz es nem fogytal 17 honap alatt par kilot se.

Ezen a ponton kerlek jelentkezz valamelyik orvosi egyetemnel, ezt a csodat kutatni kene, ilyet meg biztos senki nem latott.

júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
#10, azért volt, aki normálisan válaszolt neked. Úgy látom, azok felett elegánsan elsiklottál.
júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

Hiába, igaza van annak aki azt mondja sokat eszel és keveset mozogsz, így látatlanban is.


Próbáld ki hogy 2 napig számolod a bevitt kalóriát, és máris látni fogod hogy a szükségeshez képest mennyit eszel.

Ez lenne az első lépés.

Ha az alapanyagcsere környékén mozogsz, pl 1700 a szükséges és te 1600-1700 körül eszel, akkor szóba jöhet hormonprobléma.

Ha már 1710et eszel, nem fogysz, ezzel kezdd.

Az ebeded mondjuk 900 kcal, ha benyomod a gyerek maradékát, 1300. Kávé tejjel 2 cukorral 150, 1450nél vagy. 10 deka felvágott, vaj egy zsemle vagy 2 reggelre és túllépted, nem vacsiztál, nem nassoltál, nem zabáltál.


A szoptatás már nem befolyásolja a súlyt, max az első 6 hónapban amikor a baba ellátása 100%ban mellből történik és a szervezet eszeveszettül dolgozik a tej termelésén.

17 hónapos gyereknél már csak a megszokás tartja a cicin, ha nem lenne tej benne és megkapná is szívná. Ha abbahagyod a szoptatást, semmi nem fog változni a súlyoddal.

Én az első terhességem után 4 hónappal kaloriaszámolással dobtam le a 10 kilómat 6 hét alatt.

júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

De 16-os, o mar probalta honapokig, akkor sem fogyott.

Tokmindegy, mondom, a kerdezo egy abszolut orvosi csoda.

júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%

" Annyit megyünk egész nap hogy néha enni sincs időm (de zabálok) hát hányok az emberektől."



Kerdezo, irtuk, hogy NEM, a szoptatastol nem lehet hizni, es nem, nem fognak leolvadni a kilok csak attol, ha abbahagyod.

Hiaba hisztizel itt, ez van.

júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
66%

Én se fogyok szoptatás alatt 7 hónapos OM van, kB 1 hónapos kora óta stagnál a súlyom.


Terhesség előtt 10 kilóval kevesebb voltam, ugyanannyit eszek, mint akkor, akkor is stagnáltam és most is stagnálok csak 10 kiló a kettő között a különbség. Valahogy te is így lehetsz.


Ha abbahagyod a szoptatást az szerintem se fog segíteni önmagában. Van olyan, aki a szoptatás miatt többet eszik, mert többet kíván, és így a szoptatás abbahagxásával fogyni fog, mert kevesebbet fog enni. De nem a szoptatás elhagyása miatt fog fogyni, hanem azért, mert kevesebbet eszik (vagy kevesebb szénhidrátot eszik).

Miután abbahagyod vagy kevesebb kalóriát kell enned vagy többet mozogni, amelyiket sikerül kivitelezni és akkor esetleg elkezdesz majd fogyni.

júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
67%

22 hónapos a kisebbik fiam. Pajzsmirigy alulműködésem lett szülés után- ez úgy a fiam 11 hónapos korában jelentkezett.

Jelentem nem ettem többet, a szénhidrát anyagcserém változott meg, így az addigi 1 szelet kenyér/szendvics is hamarabb rakódott rám, mint korábban valaha. Voltam olyan szerencsés, hogy sportolni tudtam a gyerek mellett. De rá sem ismertem a testemre. A combjaim mintha vizesek lettek volna állandóan, a pocakom felfújódva, mintha jönne a következő gyerek.

Nekem pajzsmirigy hormonnal tudták csak visszaállítani a korábbi egyensúlyt és így sem ment hirtelen a fogyás.

Szóval van ilyen. Tényleg nem zabáltam, sőt, de már szinte sírtam a tükörképemtől- mert mindegy mit és milyen keveset ettem mintha bedagadt volna a testem,.az arcom. Hajhullásról ne is beszéljünk, marékszámra jöttek ki a szálak- és ez már nem a szülés utáni szokásos hajhullás volt.

júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!