Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha abba hagyjon a szoptatást...

Ha abba hagyjon a szoptatást megy le a felesleges kilóból? Többi lent.

Figyelt kérdés

17 hónapos a kisfiam es cicizik még mindig. Most van a szeparációs szorongás, fogzás,... Sok minden még mindig. Cicivel alszik el és napközbeni is kéri (ezeket mar nem nagyon engedem neki) nem beteges gondolom az anyatej miatt. Ezért is gondoltam hogy addig szoptatom amíg ő úgy nem dönt hogy nem kell neki.

A kérdésem.... Szülés után elindult a fogyás aztán pár nap után jöttek vissza a kilók és. A hasam olyan mint aki megint 7 hónapos terhes. A gyűrűimet nem tudom hordani mert az ujjaim is duzzadtak. Keveset eszek mielőtt valaki azt írna hogy ne egyek sokat.

Más is volt így?

Le mennek a kilók? Hiába tornázok úgy se mozdul a mérleg.



júl. 1. 11:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

A hasad meretenek semmi koze a szoptatashoz, szerinted miert lenne ?

Nem, nem fog lemenni magatol ha abbahagyod a szoptatast, dieta es mozgas - attol megy le.

júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Te a sok kajától és kevés mozgástól vagy kövér, a gyerek meg azért nem beteges, mert nem jár közösségbe.
júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezeket a hozzászolasokat. 2. Szerintm Nem olvastad végig. Nem eszek sokat! Tornázom is 1-másfél órát majdnem minden nap. Sétálunk is sokat naponta valamikor 2x is.

Legyen szíves olyan írni aki ugyan így volt. És kicsit is megért vagy legalább a kérdésre tud válaszolni. Az ilyen emberek miatt nem is szoktam ide írni. Sajnos ezt már nem lehet törölni.

júl. 1. 11:51
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Ha odafigyelsz, szamolod a kaloriakat es sportolsz, igen. De ezt mar eddig is megtehetted volna, szoptatas alatt is nyugodtan lehet dietazni, csak nem szabad olyan nagy deficitet tartani.

Az nem tampont, hogy “keveset eszel”, mert ahhoz kokemenyen merni es szamolni kell mindent, hogy tudd, hany kaloriat viszel be.

júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kedves 4es!

Próbáltam már a kalória számlálást is. Töltöttem le applikációt de 2 hónap utas se mozdult a mérleg. Ja és Leirom mégegyszer. Tornázom naponta, sétálunk is sokat.....

júl. 1. 11:55
 6/25 anonim ***** válasza:
74%
Van aki szoptatás alatt hízik a prolaktintól, ne ekézzétek már. Ha abba hagyod utána válts életmódot, sportolj többet egyél egészségesen. Biztos le fog menni a sok kiló, HA csak ez a gond. Azért pajzsmirigyed nézesd meg. Szülés után gyakori az alulműködés.
júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%
Pajzsmirigy labort (TSH, fT3, fT4, anti-tpo, anti-TG) és egy terheléses cukorvizsgálatot csináltatnék, ha nem volt mostanában. A szoptatás nem kövérít magában. És szerintem nem fogsz attól lefogyni, hogy abbahagyod.
júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
23%

Jojo. Akkor abbahagyod es megtudod.

Fizikai keptelenseg, ha tobb kaloriat egetsz el, mint amennyit beviszel, akkor 17 honap alatt ne fogynal egy dekat se. Olyan van, hogy nagyon lassu fogyas foleg ha van valami hatter problema, nekem pm alulmukodesem van, igazan kin fogyni, de azert 1 ev alatt sikerult leadni 8 kilot legalabb. Masnak meg ez mondjuk 2-3 honap, szoval abszolut csalodas, de megy, ha lassan is, ez van.


De az, hogy egy gramm se megy le, azert furcsa ennyi ido utan.

júl. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
13%

Van aki szoptatás alatt hízik a prolaktintól


Se rolaktintól, se tsh-tól, se mástól nem lehet hízni, csak attól, hog többet visz be, mint amit felhasznál. minimálisan az alapanyagcserét befolyásolhatják, de arra is annyit tehet, hogy alkalmazkodik és nem zabál.

júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Remélem olyanok írnak akinek legalább 1 gyerek van és naponta sportol. Ja és nem zabál! Ez szép a mai világban tényleg mindenki csak bántani tudja a másikat, senki se gondolkozik? Higgyétek el már nem is zavar , hogy van rajtam felesleg ! De emberibb vagyok itt bárkitől.

Annyit megyünk egész nap hogy néha enni sincs időm (de zabálok) hát hányok az emberektől.

júl. 1. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!