Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik nem tudták szoptatni...

Akik nem tudták szoptatni valamilyen okból az első babát (pl. kevés volt a tej, és elapadt), hogyan alakult a másodiknál?

Figyelt kérdés
Természetesen úgy értem, hogy szerették volna az elsőt is szoptatni, csak valamiért mégsem sikerült, vagy csak nagyon rövid ideig.

2022. márc. 17. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Gyakran nagyon sokat segít, ha előre hiteles forrásból tájékozódik a kismama a szülés előtt. Tényleg nagyon sokat számít. Az első gyereknél hallgattam anyámra, aki nem akart rosszat vele, de szerencsére időben rátaláltam az lll.hu oldalra és onnan teljesen jól alakultak a dolgok.
2022. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt 6 hónapig sikerült, de 4 hónapos korától mar pótolni kellett.

A másodikat 1 hónappal a 3 éves szulinaoj előtt választottam el. ( nem akartam eddig szoptatni, de nem volt “erőm” leszoktatni hamarabb.. ) most a legkisebb 3 hos. 1 évesen szeretném leválasztani. Egyelőre bőven van tejem.

2022. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél végig pótolnom kellett, nagyon minimális tejem volt, de nem szaporodott, pedig mindent megtettem érte.


A 2.nál úgy alakult, ahogy kellett. Végig anyatejes volt.

2022. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Bízom benne, hogy nekem is sikerül majd. Sajnos nagyon nehezen törődtem bele, hogy nem sikerült.
2022. márc. 17. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:
A második iszsz lett, majdnem 3 éves volt mire leszokott rólam
2022. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első és második is kb 6 hónapos koráig kapott anyatejet tápszer mellett.
2022. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem kevés volt, illetve nem találkoztam tanácsadóval - még a kórházban sem. Keveset volt mellen, fájt stb, elapadt.

Második babával a kórházban már leültem a tanácsadó mellé és együtt csináltuk a dolgokat, már a kórházban megindult a tejem és később is annyi volt, hogy folyton melltartó betétet kellett hordanom. Szóval mindig lehet jobb! :)

A lényeg, hogy TÉNYLEG sokat legyen cicin és hogy mantrázd magadban: kb 2 hét és utána beáll minden! Nem fog fájni, nem lesz seb, nem lesz telt érzés. Csak ki kell várni ezt az időt. Én azt hittem végig ilyen lesz, de a második baba megmutatta, hogy létezik olyan, hogy nem érzem hogy szoptatok 😄

2022. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!