Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, hogy valakinek az...

Van olyan, hogy valakinek az első babáját sikerült hosszan szoptatni, volt bőven tej, a másodiknál pedig nem?

Figyelt kérdés

Fordított sztorit hallottam rengeteget, hogy az elsőt nem sikerült, de a másodikat igen. Van olyan, aki az első babát gond nélkül szoptatta, akár 2-3 évig is, de a másodiknál nem volt elég tej?

Lehetséges ez egyáltalán? Ha a baba igény szerint van szoptatva és rengeteget van mellen, létezik, hogy mégsem elég a tej, ha az elsőnél már működött a dolog ugyanígy?


2022. jan. 1. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy csaj, akivel a 2. Babàt szültem


3-at szoptatott

A 3. 3,5 évesen hagyta abba, mert terhes lett és kellemetlen volt


A 4. Egyszerűen nem akart neki..

2022. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon ritka. Olyankor inkább a babánál lehetnek egyéb gondok, pl nem megfelelő nyelvfék, vagy izomproblémák, ami által nem tud helyesen szopizni, vagy olyant is hallottam, hogy nemes egyszerűséggel elutasította és az anya nem tudta fejéssel fenntartani ezt.


De az anyuka szempontból szerintem nem lenne akadály, ha egyébként elsőre is ment a szopi. Legalábbis nálam másodikra jött egy hatalmas stresszforrás is, sokan mondták, hogy csoda, hogy még van tejem, de én tudtam, hogy amíg igény szerint adom, addig nem lehet gond.

2022. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a második gyereknél ment jobban, mert ő jobban/ügyesebben szopott, mint a testvére.


Kórteremben volt egy anyuka, akinek a 3. gyerekét nem sikerült szoptatnia.


Szerintem előfordulhat ez akár a 10. gyereknél is, hiszen minden gyerek, szülés és terhesség más, akkor a szoptatási is lehet az.

2022. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2%
Második gyerekem nem lesz. De az első 2 évig szopott. Rengeteg tejem volt. Se egy gyulladás, se egy kisebesedés, semmi nem volt.
2022. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
4-es, úgy látom, komoly gondok vannak a szövegértéssel...
2022. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a tej miatt, hanem mert 3 hetes korában kiderült egy olyan betegsége, ami miatt kórházban töltött(ünk) 3 hetet, de sajnos a fejéssel nem tudtam fenntartani a tejtermelést, 2 nap alatt elapadt. Ő a 2. gyerkőc, a másik 3 gond nélkül szopizott 1-1 évig kb.
2022. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tesómnál így volt. 1. gyereket sikerült szoptatni, bőven volt teje, 2.at nem. Volt valamennyi teje, de kevés volt, pótolni kellett végig.


Én pont fordítva voltam.

2022. jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!