Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy vkinek...

Miért van az, hogy vkinek alig van teje, vkinek meg rengeteg van?

Figyelt kérdés
Például vannak olyanok, akik mindent megtesznek, hogy legyen elegendő tejük, mégis inkább elapad. Másoknak meg annyi van, hogy nem tudják hova tenni. Sokkal jobb lenne, ha mindenkinek arányos lenne...

2021. márc. 14. 14:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Többnyire genetika.
2021. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Valofelben voltam a masodik terhessegem vegen es a kicsi 4hos koraig, volt stressz boven, ejjel keltem hozza es a szorongo 2eveshez is,nappal is egyedul voltam mindkettovel, megis volt tejem. Nem tudom h genetika-e mert anyam es nagyanyam is valtottak tehentejre amikor a babaik 4hosak voltak, en nagyon akartam ezt, szaporitottam, szoptattam amikor csak jelentkeztek ra a gyerekeim (3), volt es halistennek van tejem. Szerintem 50% hozzaallas es 50% genetika. Anyam elidegeskedte az ovet, nekem ugyanilyen szituacioban sem ment el.
2021. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok tényezős a dolog.

Alapvetően igaz az, hogy a mirigyállomány egyénenként változó, így a mell tejkapacitása is. Ez viszont nem jelenti, hogy a kevesebb állományú nő ne tudna a babája számára elegendő tejet termelni. Kutatások alapján a nők 97%-a képes elegendő anyatejet termelni a babájának. Csupán lehet, hogy eleinte, amíg beáll a kereslet-kínálat, valakinek gyakrabban kell mellre tennie a babáját, illetve lehet, hogy hosszú távon is gyakrabban kell két mellből szoptatnia. A kérdésedre közvetlenül válaszolva tehát ez a magyarázat. (Forrás: Szoptatás és humán laktáció)


Az, hogy a valóságban miért szoptatnak kevesebben, miért van sokaknak kevés teje, az nagyban függ attól, hogy mennyire felkészültek a szoptatás témájában (sajnos, bár természetesen jönne), milyen a lelki állapotuk (mennyire tudnak vagy akarnak küzdeni a szoptatásért, ha nehézségeik akadnak - mely nehézségek sokszor felkészüléssel megelőzhetők), milyen a támogató közegük (a férjük/partnerük felkészültsége és hozzáállása, anyós-nagynéni-stb okoskodása - segítik-e vagy ellenszélben kellene küzdenie). Sajnos sokaknál egész egyszerűen nincs erő küzdeni, és ezért senki nem hibáztatható. Ha fáj, ha nehéz, főleg, ha mindenki körülötte azt mondja, hogy engedje el, "adja fel", akkor nem elvárható senkitől, hogy megerőszakolja magát. Ha az anya jól van, a baba is jobban van.


A gond az még, hogy sokszor, akik ilyen kudarcnak élték ezt meg, akár sokszor is, utána tovább hirdetik gyakran, hogy márpedig nem éri meg a küzdelem, márpedig a szoptatás nehéz és fáj, és ők mennyivel jobban jártak a tápszerrel, hogy mindenki nyugodt volt, és a tápszer igenis van annyira jó, mint az anyatej. Van ebben nagy adag frusztráció, áldozatnak érzik magukat, akiknek a "szoptatáspárti ősanyák" lelkiismeret furdalást akarnak okozni, hogy nem szoptattak. Hiszen az "csak" akarat és felkészültség kérdése. Nem, ez ennél sajnos sokkal összetettebb kérdés sokszor.


Kár, hogy sokan, akik szoptattak tényleg ezzel frusztrálják a többieket, hogy csak rajtad múlt, hogy nem sikerült. Pont annyira nem igaz ez sem, mint az, hogy nem éri meg küzdeni, mert van, akinek nincs és kész. Ez a két szélsőség, valahol középen van az igazság.

2021. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!