Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Teljesen kétségbe estem, kezd...

Teljesen kétségbe estem, kezd elmenni a tejem?

Figyelt kérdés

5 hetes a babám, igény szerint szoptatom.

Tegnapi nap vettem észre, hogy szerintem kevesebb a tejem, hajnalra is teljesen puhák voltak a melleim:-(

Nagyon kimerült és fáradt vagyok, alig eszem, aszom.Napközben mindent kapkodva kell csinálnom, hogy a babámra is jusson idő, a két és fél éves lányomra is, és a főzésre is:-(


2010. aug. 15. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg beállt a kereslet-kínálat egyensúly. Annyi termelődik, amennyire a babádnak szüksége van. Ilyenkor már nem keményedik, feszül a mell, de van bene elég tejcsi, ne aggódj.


Ha mégis úgy látnád, nem lakik jól a babád, szopi után fejj, még ha pár csepp jön is. Vagy tedd pár napig sűrűbben mellre a babád.


És igyál sok folyadékot!!!!!!!

2010. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy kevesebb, de nem biztos!

- igyál rengeteget. kb. napi 4 litert.

- minden szopi után fejj!

- szedj 1 féle tejserkentőt(de többfélét egyszerre ne alkalmazz, kiolthatják egymást)

- ha lehet, mérés nélkül ne adj pótlást, de ha adsz tényleg semmiképpen sem cumisüvegből!!!!!! hidd el, saját tapasztalat

- és a legjobb serkentő módszer a sűrű, gyakori szoptatás!!!!!!!!!! tedd többször mellre.

- pihenj le a babáddal együtt napközben is. ( a házimunka nem fut el, megvár)

- jó lenne egy kis segítséget kérned,ha van rá mód.

(én ahogy hazaértem a kórházból, leraktam a hordozót babástól a szobába és nekiálltam romeltakarítani, mert 4 nap alatt egy disznóól lett a házból (apáék hugyozós bulit tartottak :D ) szóval nem vagyok kényeskedő, de anyukám akkor is azt mondta, pihenjek sokat, elvégre gyerekágyas időszak van 6 hétig. még csak 5 hete szültél, a szervezetnek idő kell és ilyenkor még sok pihenés!!!) 1szóval: segítséget fogadj el, vagy kérj, ha van kitől!


és egyél normálisan!

2010. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tegnap este pótlást kellett adnom, mert nagyon keservesen sírt szegénykém, vele együtt már én is:-(

Majdnem 100ml tápszert megevett, nagyon sajnáltam. Van tejem, de nem elég sajnos:-(

Ne cumisüvegből adjam? pohárból?

Fejni közvetlenül szopi után kell? És ha közben megint enni, akkor nem lesz mit mert azt a keveset is kifejem.

2010. aug. 16. 08:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok. sokáig én is azt hittem, hogyha fejem, kifejem azt a kicsit is!! de amikor elkezdtem fejni, minden kis szopi után, akkor egyre több és több tejem lett! és annál hamarabb telik fel a cici!

pohárkából próbáld a pótlást adni, mert ha sikerül visszatermelni a tejmennyiséget, addigra megszokja az üveget és a cicit elutasítja, mivel az üvegbl könnyebb enni. hiába a szopibarát üvegek! én vettem avent 1-es cumival, tommy tippee-s cumisüveget, aminek cici formája van teljesen, de nem hülyék a gyerekek, akárhogy is de abból könnyebb nekik.

még most keress fel egy szoptatási tanácsadót!!!!!!!!!

én kicsit későn kerestem fel és több ponton is hibáztam, tele voltam tévhitekkel a szoptatással kapcsolatban, így több, mint egy hónap kemény küzdelem folyt nálunk, ami tejserkentésből és abból állt, hogy a kisfiam, hogyan szoktassam vissza a mellemre.

még az elején vagy, tényleg keress szakembert, aki segít!!!!!!!

hidd el, megéri!!!!

2010. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Nagyon köszönöm, hogy időt szántál rám, megfogadom a tanácsod, megkeresek egy tanácsadót!!!

2010. aug. 17. 07:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenki azt írja, a cumisüveg és a szoptatás nem fér össze, érdekes, nálunk nem veszem észre a negatív hatást. A babám hat hetes, sokszor kevésnek tűnt a tej, ezért a gyakori mellretevés mellett fejni kezdtem. Amit éjszaka és reggel pluszba le tudok fejni, sokszor délután/este visszaeszi cumisüvegből, mert akkor valahogy kevesebb van, nem elég. Mondjuk az Avent tejes cumija (3-as) helyett én 2-es, teás cumival adok mindent, azon lassabban megy. Hetek óta így van, de ugyanúgy örül a cicizésnek, mint az elején.
2010. aug. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

második vagyok megint. sok baba szopik és üvegezik is, nem mindenkinél jelent gondot. de sajnos valakinél igen. több baba átszokik az üvegre és nem akar megdolgozni többet a kajáért. én avent 0m+-os cumi mellett is így jártam!

azért tanácsoljuk többen, hogy ne abból pótoljon a kérdező (lehetőség szerint), mert előre nem tudhatja, hogy emiatt lesz-e gondja később. először nem is fogja észrevenni. csak azt, hogy egyre többet kell pótolni, egyre kevesebbet fog szopizni. most még csak 1-2 étkezést pótol, aztán egyre többet.

átfordul az egész és csak akkor veszi az ember észre, hogy vmi elromlott, de nagyon.

az enyém is szopizott, de a végén, mikor nehezebben jön a tej, akkor egy idő után már nem akarta kiszívni és üvölteni kezdett pár perc után... hát pótoltam olyankor is. azt hittem ennyi volt a tej benne. aztán a mellszívóval kiszívtam még 60-80ml-t!!!!! ezt a baba nem akarta már. aztán egy idő után, már egyáltalán nem akarta!! na innen kínszenvedés visszajutni a szoptatásig és az egész nap (és egész éjjel) nem szól másról, mint az evésről...


szóval remélem érthető, amit leírtam.

2010. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!