Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatási gondok. Teljesen...

Szoptatási gondok. Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom több ilyen kérdés is volt már, elnézést de már lelkileg teljesen kikészültem... Most egy hetes a babám és egy -egy szopi közt legtöbbször 5(!!!!) óra is eltelik.. nappal is. Elkezdtem méregetni a mennyiséget, de mivel közben át kellett öltöztetnem így nem tudtam... A 40gramm volt az utolsó adat egy szopi alatt... Tudom ez elég lenne de az én babám nem eszik 8szor egy nap. :S Tegnap egész jól evett már, ma megint alszik:( Teljesen kétségbe vagyok esve már annyira aggódom hogy félek emiatt fog elmenni a tejem. Ráadásul ma akartam a védőnőnek megcsinálni a napi szoptatás mérését, de ha ezt megmondom neki hogy ennyit evett ki is zavar a világból:( Felkelteni hiába próbálom a picit ha fel is kel nem eszik csak sír...Segítsetek kérlek.. Voltatok e hasonló helyzetben?
2009. dec. 5. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nincs besárgulva?

teát egy nap összesen mennyit szopik? nem azért sír, mert kevés a tej?

szerintem nyugodtan mondd el a védőnőnek és kérj segítséget?

miért kell közben átöltöztetni?

ha jól értem, egy alkalommal 40et szopik? az tényleg kevés. az enyém is 40-50eket szopott, és arra mondták hogy nagyon kevés

2009. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk két hetes a babó, és ugyanezt csinálja. Már én is kiírtam kérdést ezzel kapcsolatban, és mások kérdését is nézegettem, nem vagyunk egyedül!

Én az enyhe sárgaságra fogtam, hogy ennyit alszik a babó, mikor hazajöttünk a kórházból. Meg még túl picike, neki nincs más dolga, minthogy egyen és aludjon.

Én olyan válaszokat kaptam, hogy nehogy ébresztgessem, pedig az én védőnőm is a 1,5-2 óránkénti szopizást javasolja :o) Kérdem én, hogyan? :o))

Mi is kb. 6-7-szer eszünk egy nap, és ebben benne van az éjjel is. (éjféltől szoktam új napként kezdeni a szopiírást)

Én bízom benne, hogy idővel majd beáll nála a "rend", meg már amikor többet kell ennie, majd hamarabb ébred.

1 hete még én is úgy éreztem mint te, de napról napra többet eszik, nagyobb az önbizalmam is. Most azon kezdtem el aggódni, hogy nem termelődik annyi tejem (vagy csak jobban kiszívja a babó)

Szóval remélem mások tudnak neked is tanácsot adni, ami hasznos is, én jelenleg csak együttérzek veletek!

Bízz magadban, bízz a babádban és semmi ok nem lesz aggódni.


Szerintem az a baj, hogy mindenhonnan halljuk az infókat: ennyit kell enni, annyi óránként kell enni stb. de azt sosem teszik hozzá, hogy nem 1-2 hetes babáról van szó, hanem esetleg már 2-3 hónaposról...


Nekem a fürdéssel voltak hasonló információs problémáim: így kell fogni, úgy kell fogni, de a köldökcsonkot senki sem említi, a tv-ben is már 3-4 hetes babával mutatják állandóan a fürdetést... Na ez már off, csak kicsit kiakasztó ez a sok ellentmondó infó... Bocsi, hogy kijött belőlem.


Sok sikert és boldogságot a növekedéshez!

2 hetes babci anyukája

2009. dec. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam se evett többet 30-40 ml-nél. Majd növekszik az a mennyiség, ne aggódj. A fiam 2550-nel jött haza, ezért keltettem, mert nagyon pici volt a súlya és júliusi gyerek, baromi meleg volt, féltem, hogy kiszárad. De csak egy hétig ébresztgettem. Három hetesen végigaludta az éjszakát. Most 4,5 hónapos és 6600 gramm. Először én is megijedtem és féltem baja lesz. De aztán mindig ébredt mikor éhes volt.
2009. dec. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szió

Nálunk is ez volt a gond,mert a pindurom kissúllyal született(2480kg)és be is sárgult picit!lehet oka az,h kicsit sárga!Nézd meg a szemfehérjét és látni fogod,h nem tiszta fehér hanem sárga,persze,ha be van sárgulva!Meg azt is mondta a védő nénik,h a homlokon is lehet látni,h kicsit sárgább!én is kétségbe volta esve,de nem szabad,mert mehet el emiatt a tej,hisz a stressz az apaszt!nem kevés a 40gramm egy ekkora babónál,nem képes többet befogadni a pocakja!Viszont:napközben igenis kelltsd fel őt legalább 3óránként,h ürüljön a cici és beindítsátok a termelést és fejj minden evés után!éjszaka hagyd őt aludni és te is pihizz,akkor még a fejést is hagyhatod(1jobb és 1bal mell),mert kell a cicinek is a pihi!viszont,h sír annak lehett több oka:hasfájás,meleg van vagy épp fázik,van a pelusban és ez zavarja!ezekepróbáld meg végig nézegetni,hátha és próbálj meg több szopiztatási pózt:fekve,ülve,hónalj alatti,stb...

kitartás,meg lesz a gyümölcse ill. a teje:-))

2009. dec. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat.

Közben megnéztem a jegyzeteim... most is 70got evett, előtte 60at... Tudom még így is kevés de ha felkeltem tényleg nem fogadja el a cicit csak nyűgösködik rajta:(

Holnap éjféltől fogom nézegetni az új napot aztán meglátjuk mi lesz... Tényleg az a baj hogy mindenhonnan ezt hallani mert ez így működik és kész... De hogy egy hetesen is így kell már mennie...:S Tényleg csak stresszelnek... Amúgy a napi 6-7 pisis és 4-5 kakis pelus is megvan... Elvileg ez is támpont. Láthatólag jó kedélyű baba, még a kórházban volt minimális sárgasága de elmúlt már neki...

2009. dec. 5. 19:49
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarlak ijesztgetni, de mi így kerültünk kórházba.Volt hogy 5-6-8, de akár 9 óra is eltelt két etetés között.Nem foglalkoztam vele, gondoltam tudja az a gyerek mikor éhes.Hát nem.Egy hónap alatt egy dekát se hízott, aztán láz miatt kórházba mentünk.Kiderült hogy húgyúti fertőzése volt, és valószínűleg amiatt nem volt étvágya.(mondjuk egyszer-kétszer próbáltam akkor is kelteni-üvöltött).Azóta nappal szigorúan kelünk 3 óránként, ha kell, erőltetem az evést.Amíg nincs 4 kiló a baba, addig szüksége van 3 óránként evésre.Kicsit, de azt többször.

Most jól vagyunk!

Tényleg nem ijesztgetni akartalak, remélem nálatok semmi ilyesmi nincs!

2009. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg úgy beletenni a cicit a szájába, hogy nem kelted fel, ugyanis a babák szopóreflexe álmukban is működik, (álometetésnek hívják) Egyébként ha ezt a mennyiséget (60-70 g) megenné 3 óránként, az nem lenne kevés. Egy hetesen az enyém még ennyiket sem evett, (30-40 grammokat) igaz ő állandóan cicin volt, tehát sokszor evett keveset.
2009. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!Most hogy megnéztem a napi mennyiséget kb. 6szor eszik. Most este pl.80g ot evett...Az áéomevés sajna nálunk nem jött be... próbáltam de akkor csak cumizott a mellemen:S

Boldog babázást, jó egészséget Nektek:)

2009. dec. 5. 21:53
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező! Én a te védőnődet úgy fenékbe rúgnám, hogy elszállna valahova nagyon messzire. Inkább tanácsot adna, mit okoskodna. Egyébként nekem is azt mondták, hogy ébresszem fel 2-3 óránként, de nekem az nem ment. Kereslet-kínálat ezt tartsd szem előtt és amikor csak a baba fent van cicire tenni. Nem tudom hírtelen mit írhatnék még neked, igyál sok madártejet, tejserkentő teát, alkohol mentes sört, amitől termelődik a tej. Szívesen segítenék neked de a szoptatásnak van 1 technikája is [link] tudom még ajánlani.

És magánvéleménybe frászt kapok a szimatoló védőnőktől akik ilyen taplók, hogy anyukának inkább segítenének mint mással foglalkoznak. Én sokat tanultam a régi védőnénitől és 1 éves korig szopizott a lányom ill adtam le tejet, a mostani védőnőm is ekkora tapló, de az persze érdekli, hogy mennyi a hitelünk meg...stb. Szóval sikítani tudnék.

BOCSI de ennek ki kellett jönni!

2009. dec. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Könyörgöm ne stresszeld magad mert tényleg el fog menni a tejed!!!!!!!! Nincs annak a gyereknek semmi baja, ha éhes lenne ordítana, 1 hetes, ennyire van igénye!!!! Nem mondták hogy kell néhány hét mire beáll a tejtermelés és a szopi közötti egyensúly??!! Én a helyedben kidobnám azt a mérleget (mi nem is kölcsönöztünk) és a babaámra hagyatkoznék, felkel ha éhes lesz, kiköpi a cicit ha jóllakott!!! Ha kiegyensúlyozott jól alvó jól kakiló baba, akkor adj neki még néhány hetet hogy beálljon a rendszer! TÁPSZERT ELŐ NE VEDD!!!! AKÁRMIT IS MOND A VÉDŐNŐ!!!!! RAGASZKODJ AZ IGÉNY SZERINTI SZOPTATÁSHOZ! Adj magatoknak néhány hetet, első babás vagy, kell még idő hogy kitanuld a dolgokat! NYUGI, MENNI FOG!!!! Az a kisgyerek nem fog éhenhalni, meg rosszul fejlődni csak azért mert az első pár napban nem az előírt mennyiséget eszi, de az idegeskedéstől tényleg el fog apadni a tejed!

Minden jót!!!!!! Kitartás!!!!

2009. dec. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!