Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatási gondok. Teljesen...

Szoptatási gondok. Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom több ilyen kérdés is volt már, elnézést de már lelkileg teljesen kikészültem... Most egy hetes a babám és egy -egy szopi közt legtöbbször 5(!!!!) óra is eltelik.. nappal is. Elkezdtem méregetni a mennyiséget, de mivel közben át kellett öltöztetnem így nem tudtam... A 40gramm volt az utolsó adat egy szopi alatt... Tudom ez elég lenne de az én babám nem eszik 8szor egy nap. :S Tegnap egész jól evett már, ma megint alszik:( Teljesen kétségbe vagyok esve már annyira aggódom hogy félek emiatt fog elmenni a tejem. Ráadásul ma akartam a védőnőnek megcsinálni a napi szoptatás mérését, de ha ezt megmondom neki hogy ennyit evett ki is zavar a világból:( Felkelteni hiába próbálom a picit ha fel is kel nem eszik csak sír...Segítsetek kérlek.. Voltatok e hasonló helyzetben?
2009. dec. 5. 17:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm... Hát éppen ez az hogy ha felvan és eszik akkor termel rendesen( azóta megint mértem és 70-80g okat is képes megenni)... A technika megy neki szépen bekapja a bimbót, szívja is , fájni sem fáj, és eszik is tehát nyel, nem csak cammog...

És nem, senki nem mondta hogy kell pár hét, mert a védőnő is rögtön mondta hogy na ha meglesz a mérleg akkor egy napit mérjem és számoljam ki. Mert ugye 3 kg os gyerek napi szükséglete 450.. és ez szent és sérthetetlen és ugye minden gyerek pont ennyit eszik... mert egyformának születtek... gondolom:S Szóval én is úgy vagyok vele hogy nem idegesítem magam. Tejem van bőven... fejni is tudom még szopi után, a picim pedig igenis jelzi ha éhes... csak nem mindíg 3 óránként éhezik meg... és gyarapszik a súlya is... Az tuti hogy ha a védőnő megnézi a próbaszopit utána csak hetente egyszer méregetem a gyereket...Egyébként lehet azért kell még neki több alvás mert 37.héten bújt ki... Szerintem ez is közrejátszhat.

2009. dec. 6. 08:21
 12/14 anonim ***** válasza:
Uccsó vagyok: ügyes vagy, ne aggódj, ha van tejed akkor semmi hiba nem lesz! Csak szoptass nyugodtan a baba tempójában, igen: a pár héttel korábban születés miatt lehet aluszékonyabb a baba, de ettől még semmi baja sincsen! A védőnő meg tudja állapítani hogy sárga e a gyerek, ne aggódj ezen előre, holnap jön és segít.Tényleg sárkány a védőnőd vagy csak előre parázol tőle? :)
2009. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk most egy hónapos a kicsi fiunk! Nekem is egy hetesen ennyiket evett! Volt olyan, hogy azért sírt, mert fájt a hasija! Sokszor alig bírtam őt felkölteni! Én is pánikoltam, nálunk sajna a sárgaság miatt volt, 13 naposan be is fektettek minket a kórházba, 8 napot töltöttünk el ott, szörnyű volt! Sajna még a mai napig is ságának látjuk, ezért megyünk is további kórházba, mivel az előzővel nem voltunk megelégedve! Amúgy azóta magától felkel, csak hát még elég sárgának látjuk, illetve a bilirubin szintje sem csökkent kellőképpen a kórházi napoktól, én meg ott minden nap csak sírtam! Állandóan tápszerezni akarták a babát, meg cukros vízzel itatni, ez nekem nagyon nem tetszett, mert akkor még bőven volt tejem, de mire végre hazakerültünk a sok idegeskedés ráment, én azóta próbálok mindenféle tejserkentőt, hogy bírjam tejcsivel! Iszom az alkoholmentes sört, a Herbalakt teát (nekem a Laktoherb nem volt jó) meg pihenek, de a mai napig pánikolok, hogy nem lesz elég tejem neki! Amikor három hetesen hazakerültünk akkor kezdett enni, egy-egy etetés alkalmával 100gr-ot, viszont amikor bekerültünk akkor max. 60-70gr-ot evett, illetve 40-50 gr-t! Ne pánikolj, csak tényleg figyeljétek, hogy nem-e sárgaság van a háttérben!!!
2009. dec. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tippeket, tanácsokat:) Jelentem megoldódott a probléma és 3 max 4 óránként magától felkel enni a picim egész nagy adagokat:) Tejem bőven van, sokkal élénkebb a babám már:) Úgy látszik csak kipihente a szülési fáradalmakat:D
2009. dec. 11. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!