Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek jogosan tettem?...

Szerintetek jogosan tettem? Mi mást tehetnék még, hogy visszakapjam a kislányom?

Figyelt kérdés
Két lányom van, az egyik 16 a másik 13 éves(nem tudom, számít-e a probléma szempontjából, de van egy négyéves fiam is, csak ő ebben még nem érintett). Mindkettőjüket egyformán neveltem, nem tiltottam soha semmit, és nekik nem is voltak ésszerűtlen kéréseik. Ha mégis, akkor azt nyilván nem engedtem, de megmagyaráztam, hogy miért, és mindig megértették. Viszont a kisebbik lányom az utóbbi időben állandóan felesel, később jön haza, mint kéne.. A múltkor valami térdigérő magassarkú csizmát akart, én megkérdeztem, hogy nem gondolja-e, hogy túl korai ilyet viselnie, erre a bolt közepén kivágta a hisztit, hogy én soha semmit nem engedek meg neki. Végül nem kapta meg a csizmát és ezért két hete duzzogott, állandóan szídott és kiabált velem, én erre néha visszakiabáltam, a szobájába zavartam, de semmi nem használt. Ma ebédnél azt mondta, hogy én egy "önző k.rva" vagyok, aki semmit nem ad meg a gyerekeinek és a főztöm is egy rakás sz.r. Én erre dühös lettem és felpofoztam, a férjem meg ordítva a szobájába zavarta, elvettük a laptopját, nincs tv, stb.. De most bűntudatom van amiért megütöttem. Szerintetek jogos volt? Mit tehetnék még, hogy a lányom újra a régi legyen? Az idősebbel soha semmi ilyesmi probléma nem volt..:(
2010. máj. 30. 15:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha lek.rváznám az anyámat apám szétverné a fejemet az biztos :D!!!
2010. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Olvastam a kommentedet, ügyesen megoldottad, gratulálok!


Ilyen esetekben szigorúnak kell lenni, de éreztetni kell vele a feltétlen szeretetet és azt, hogy mindannyian meg akarjuk oldani a problémát.

2010. jún. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, meggyőződésem, hogy a pofon kerülendő és elítélendő, szívem szerint azt mondanám, hogy megengedhetetlen. De az vesse a másikra az első követ, aki ártatlan...mert a legtöbb szülő keze persze meglódul, nem büntetésből, elvből hanem emberi indulatból. És ez nagyon más, mint szisztematikusan, büntetésből verni valakit.

Jól tetted, hogy beszéltél vele, ez a legfontosabb.

2010. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is jogos volt a pofon, és jó, hogy megtudtátok végül beszélni =)
2010. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy már leírták, de nem olvastam el a válaszokat... A nagyobbik lány nem beszélhetne vele? Lányok, hatással vannak egymásra :-)
2010. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!