Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek jogosan tettem?...

Szerintetek jogosan tettem? Mi mást tehetnék még, hogy visszakapjam a kislányom?

Figyelt kérdés
Két lányom van, az egyik 16 a másik 13 éves(nem tudom, számít-e a probléma szempontjából, de van egy négyéves fiam is, csak ő ebben még nem érintett). Mindkettőjüket egyformán neveltem, nem tiltottam soha semmit, és nekik nem is voltak ésszerűtlen kéréseik. Ha mégis, akkor azt nyilván nem engedtem, de megmagyaráztam, hogy miért, és mindig megértették. Viszont a kisebbik lányom az utóbbi időben állandóan felesel, később jön haza, mint kéne.. A múltkor valami térdigérő magassarkú csizmát akart, én megkérdeztem, hogy nem gondolja-e, hogy túl korai ilyet viselnie, erre a bolt közepén kivágta a hisztit, hogy én soha semmit nem engedek meg neki. Végül nem kapta meg a csizmát és ezért két hete duzzogott, állandóan szídott és kiabált velem, én erre néha visszakiabáltam, a szobájába zavartam, de semmi nem használt. Ma ebédnél azt mondta, hogy én egy "önző k.rva" vagyok, aki semmit nem ad meg a gyerekeinek és a főztöm is egy rakás sz.r. Én erre dühös lettem és felpofoztam, a férjem meg ordítva a szobájába zavarta, elvettük a laptopját, nincs tv, stb.. De most bűntudatom van amiért megütöttem. Szerintetek jogos volt? Mit tehetnék még, hogy a lányom újra a régi legyen? Az idősebbel soha semmi ilyesmi probléma nem volt..:(
2010. máj. 30. 15:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet lesznek eltérő vélemények, de szerintem teljesen igazad volt. Nem tudom mennyire lesz hatásos, de ne engedd hogy így beszéljen veled. Mondjuk most hatása alatt vagyok annak a történetnek, ahol a 18 éves lány a barátjával bántalmazta és aztán megölte az apját hasonló okokból. Semmiképp ne haygd hogy odáig jussanak a dolgok. Persze kivülről könnyű meg ő még fiatal is, de én hagynám hogy próbálja ki az önálló életet. Főzzön magának, vásároljon magának - zsebpénzből, családi pótlékból. Hátha észre veszi nem olyan könnyű előterermteni a dolgokat.
2010. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%

SZERINTEM valami problémája van és valami nyomja a lelkét. szerintem vagy kiközösítik vagy bántják vagy szerelmi csalódás vagy egyéb. Persze hozzájátszik, hogy a serdülőkorban vagytok, de ez szerintem ebben az esetben csak erősíti a lányod alapproblémáját.

Simogasd is, szavakkal is, kérj tőle nyugodtan bocsánatot, beszélgessetek, kérdezd meg mit enne, ha nem ízlett, amit főztél, hogy megnyíljon és bizalmába fogadjon. Esetleg, ha kicsit barátkozni hajlandó, megpróbálhattok alkut is kötni: megkapja a csizmát, ha megbeszélitek hova akarja felvenni és engedélyt kér rá eőtte vagy 5-ös lesz a bizije vagy vigyáz a 4évesre vagy valami. - ezzel kis felelősségre is taníthatod.

2010. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ellene vagyok a verésnek, de a jó időben, jókor adott pofon nem válik ártalmára a gyereknek. Csak aztán ültessétek le a férjeddel együtt -hogy érezze, mindketten azonosan gondolkodtok és támogatjátok egymást ebben a kérdésben- és beszéljétek meg vele, hogy ez így, ilyen hangnemben nem mehet tovább.
2010. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
az is eszembe jutott, hogyha ezek az incidensek előfordulnak többször is és nem sikerül kezelni, akkor helyi nevelési tanácsadó - pszichológus tanácsát mindenképpen kérd ki! (ingyenes)
2010. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Plusz: a tanulmányok, tapasztalatok szerint a középső gyereknek a legnehezebb a helyzete. A nagyobb lehett az "első", a mindenben élen járó, meg rá jutott sokáig a legtöbb figyelem. A kicsi meg ugye, a kicsi, a dédelgetett, akinek a kora miatt még sokat megbocsátanak a szülők. Középen meg ott őrlődik a jelenleg problémás lányod.
2010. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából én sem vagyok veréspárti, soha még kezet nem emeltem a gyerekeimre, egyikre se, de most elszakadt a cérna. December környékén még a legjobb barátnőjének tekintett, az idősebb lányommal együtt hárman pletykálkodtunk, kinevettük az olyan lányokat, akivé ő akar most válni (nem én kezdtem ezeket a beszélgetéseket, hanem mondjuk az utcán sétáltunk és télvíz idején kilógó derekú tizenéves lánykák jöttek szemben, ő meg erre mondta, hogy "nézd, anya, hogy lehet így ilyenkor kimenni az utcára) Mostanában pedig egyszerűen mindenbe beleköt, még abba is, hogy akcentusom van (külföldön nőttem fel) és ez milyen "gáz", holott eddig büszke volt arra, hogy az anyukája meg tudta őt tanítani angolul kiskorában. Állandóan azon gondolkozom, mit ronthattam el:( Majd megpróbálok beszélni vele, de nekem semmilyen problémát nem említett, azt tudom, hogy volt valami másik kisfiú az osztályában, aki neki nagyon tetszett, egy ideje nem beszél róla.. Lehet, hogy vele kapcsolatos a dolog? Eszembe se jutott, hogy valami baj lehet, eddig mindent elmondott.. Mindenféleképpen beszélni fogok vele. Szerintetek jobb, ha eleinte egyedül próbálom, vagy a férjemmel együtt? Mert lehet, hogy jobb, ha látja, hogy egy véleményen vagyunk, de mi van ha valami olyasmi a baj, amit csak nekem mondana el, az apja mégis csak férfi.. Vagy ha nekem nem nyílik meg próbáljam meg megkérni az idősebbik lányom, hogy beszéljen vele? Nem fogja azt hinni, hogy ellene szövetkezünk? Annyira kétségbe vagyok esve..:((
2010. máj. 30. 15:53
 7/25 anonim ***** válasza:
61%

A probléma már ott kezdődik, hogy "kislány"-ként említed, a srácot, aki tetszett neki pedig "kisfiú"-ként... Nem kislány már.

(Éppen ezért) a férjed nélkül beszélj vele.

2010. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
8%
Őszinte leszek. Szerintem gyereket megütni szigorúan tilos, elképesztően súlyos és végzetes hiba. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a lányodnak igaza volt, de próbálj egy kicsit az érzései mögé látni, milyen problémái lehetnek - hiszen ezért vagy az anyukája - és ha egy nagy, tisztázó beszélgetésre sort tudsz keríteni, mindenképpen említsd meg, hogy bűntudatod van, amiért megütötted, hogy elítéled a verekedést és hogy sajnálod. Tedd ezt világossá...csak így lehet megoldani. A verés sose lehet jogos.
2010. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Annak a válaszadónak, aki szerint nem kislány: még csak 13 éves, hogy a búbánatba ne lenne kislány? Főleg így, anyaként szerintem még negyvenévesen is az én "kislányom" lesz. Én is a szüleim kislánya vagyok (pedig 40 vagyok) mégsem okozott ez nekem soha lelki törést.

Viszont beszéltem a lányommal, nem szeretném ide leírni mi volt a baj, mert mégiscsak a magánügye, de jól kisírtuk magunkat, mindketten bocsánatot kértünk és most házit ír, utána meg csinálunk valamit együtt, a család:) Nagyon örülök, hogy most béke van, remélem így is marad.. Pedig tényleg kérdeztem, mi a baj, csak nem akartam erőszakosnak tűnni.. De olyan rosszul érzem most magam, hogy ez az egész balhé egy másfél órányi beszélgetéssel letudható lett volna. :(

2010. máj. 30. 18:09
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy megoldódott:))Szép estét!
2010. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!